Warszawa

Lista punktów handlowych, w których można nabyć produkty bezglutenowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
emi306
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn 23 sty, 2012 15:04
Lokalizacja: warszawa

Post autor: emi306 »

Czy ktoś z Forumowiczów korzystał może z oferty sklepu Sudawia w W-wie? Piszą, że mają bezglutenowe kiełbasy,wędliny. Co o nich sądzicie?
mamamajki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw 02 cze, 2011 10:31
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post autor: mamamajki »

ja polecam sklep SchowekZdrowia, róg Hynka i Al. Krakowskiej, sprzedają też przez internet :)
Awatar użytkownika
agacia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 21:26
Lokalizacja: Marki

Post autor: agacia »

byłam ostatnio w tym Schowku Zdrowia, bardzo przyjemny sklepik z przemiłą obsługą. dobrze są zaopatrzeni w produkty bg, mają tez lodówkę z wyrobami garmażeryjnymi (dostawa w środy :-) z tego co pamiętam)
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Witam, czy ktoś może wie gdzie w Warszawie można kupić śledzie w occie bezglutenowe :?: Chodzi mi o takie koreczki w zalewie po kaszubsku.
Ostatnio zmieniony pt 02 lis, 2012 16:54 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Wczoraj byłam na zakupach w EKO-KRAINIE na Ursynowie. Trafiłam tam w poszukiwaniu parówek Rolmięsu - i znalazłam w dwóch wersjach!
A oprócz tego narobiłam też innych zakupów b/g.
Sklep jest wprawdzie "eko", a nie bezglutenowy, ale ma całkiem spory wybór produktów bezglutenowych, w całkiem przyzwoitych cenach. Duży wybór mąk Bezglutenu, także pieczywo (paczkowane).
A poza tym widziałam tam rzeczy niekoniecznie łatwo dostępne gdzie indziej. Np. gumy do żucia b/g Chicza, surowe kakao Surovital, no i ten Rolmięs.

Sprzedają też przez internet:
http://www.eko-kraina.com.pl/

Pani w sklepie wprawdzie nie wydawała się mieć wielkiego pojęcia o diecie bezglutenowej (zupełnie inaczej niż np. w Schowku Zdrowia), ale mi to akurat nie jest potrzebne. Ważne, że jest blisko, niezbyt drogo i przyzwoity wybór.
A dojazd (dla Warszawiaków) jest bardzo łatwy - do stacji metra Ursynów, na górę - i właściwie już tam jest sklep (po salonem T-Mobile).
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Doznałam wczoraj bezglutenowego szoku.
Odwiedziłam nowo otwarte delikatesy K & M w Radości (choć piszą o nich "Warszawa Wawer", ale bliżej im do stacji kolejowej w Radości) i tak wielki wybór produktów b/g widziałam chyba tylko w sklepie bezglutenowym. A i ceny są całkiem przyzwoite - wcale nie delikatesowe. Zresztą - sklep prowadzi też sprzedaż wysyłkową, a ceny w internecie są takie same w sklepie i w sieci.
Poza tym cały sklep jest fajny, duży, przestronny z ogromnym wyborem dóbr wszelakich (nie tylko stricte b/g). Z całą pewnością warto się do niego wybrać.
Przy okazji zajrzę też do delikatesów tej sieci na Nowolipkach - może i tam jest tak dużo różnych skarbów.

A! Mieli nawet dwa rodzaje piwa b/g - Estrellę (za niecałe 8 zł) i Schnitzer (za 12,45 zł).
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Czy ktoś się może orientuję czy jest możliwość zjedzenia bezglutenowego posiłku u "Chińczyka" bądź Kebaba (oczywiście tego bez bułki) :?:
Ostatnio zmieniony wt 12 mar, 2013 18:15 przez Adrian, łącznie zmieniany 2 razy.
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

czy wie ktoś co się stało ze sklepem z żywnościa bg na Al. Wyzwolenia 5/3 czy 3/5 (nie pamietam jaka kolejnośc)? bylam tam ostatnio po świetach... ostatnio tam zaszłam a tam zabite drzwi i pisze że bedzie jakaś restauracja czy cos.... nic nie słyszałam będąc tam w styczniu, że coś złego się dzieje z tym miejscem... ktoś coś wie? bo mam nadzieje, że po prostu został on przeniesiony
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Mój pozytywny szok w delikatesach K & M został w ostatni piątek pogłębiony - oferta poszerzyła się o bezglutenowe wędliny Olewnika. Pięknie "ogłoszone" przynajmniej w dwóch miejscach.
Nie mówiąc o takim wyborze pieczywa bezglutenowego wszelkich firm i rodzajów, że w żadnym supermarkecie takiego nie spotkałam.

A skoro o supermarketach - w sobotę w Leclercu w Al. Jerozolimskich była promocja Bezglutenu - duża oferta i niezłe promocje. Ale nie wiem, czy promocja trwa nadal.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

w delikatesach K & M oferta poszerzyła się o bezglutenowe wędliny Olewnika.

wiedziałam, że coś mi z tym Olewnikiem nie pasuje... Sprawdziłam w domu i miałam rację - wędliny są firmy STRAWA.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Okalina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Okalina »

No właśnie, czy Stowarzyszenie coś wie o tej firmie? W Leclercu jest półka z wędlinami Strawa, opakowania z kłosem, na półce tabliczka z napisem wędliny bezglutenowe...
mama Krzysia (13 lat) zdiagnozowanego 16.03.2009
,,...co dla jednego pokarmem, to dla drugiego trucizną" (Lukrecjusz)
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Okalina pisze:No właśnie, czy Stowarzyszenie coś wie o tej firmie?
Wie, wie. Niedługo ukaże się informacja na głównej stronie ;)
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Okalina pisze:No właśnie, czy Stowarzyszenie coś wie o tej firmie?
Myślę, że wie, bo w końcu mają znaczek certyfikowany przez nasze Stowarzyszenie :)
A w sklepie, o którym pisałam, wisiała kopia certyfikatu.

Wracając do produktów - kiełbasa Strawy jest najlepsza, jaką jadłam od dawna (na ciepło z wody).
A ich kabanosy kupiłam jeszcze w zeszłym roku, jak jechałam na wakacje - jako "skoncentrowany żelazny zapas wysokoenergetyczny", bo miały świetny skład - i nie pomyliłam się, były świetne.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Okalina
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: pn 16 mar, 2009 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Okalina »

:D Już się wystrachałam,bo zawsze najpierw było info ze Stowarzyszenia, a tu proszę niespodzianka: producent zareagował ekspresowo, kłosek, tabliczki i pyszne wędlinki w W-wie :564:
mama Krzysia (13 lat) zdiagnozowanego 16.03.2009
,,...co dla jednego pokarmem, to dla drugiego trucizną" (Lukrecjusz)
alu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn 08 lip, 2013 13:01
Lokalizacja: Kraków

Post autor: alu »

Sklepów wielu nie znam, ale w Warszawie od razu odesłali mnie do Free Delikatesów na Puławską 17 - fajny, przestronny sklep ze świetną obsługą i ogromem ekologicznej żywności do wyboru. Sprzedają także wysyłkowo, co może przydać się użytkownikom spoza Warszawy: www.freedelikatesy.pl
ODPOWIEDZ