MASTERFOODS - Milky Way, Mars, Snickers...

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mysza007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr 30 wrz, 2015 10:00

Re: MASTERFOODS - Milky Way, Mars, Snickers...

Post autor: mysza007 »

Czytalam co pisala mamabezutenowa o m&m's. Wiem od tej osoby ze w m&m's nie ma glutenu, produkowane sa w oddzielnym budynku w ktorym sa linie tylko dla m&m's. Wiec w trakcie produkcji nie ma mozliwosc zaniczyszczenia glutenem (w polsce produkuje sie tylko m&m's coco i peanut, w innych krajach sa produkowane rozne warianty m&m'sow takie ktore moga miec gluten). Ale wszystkie skladniki sa skladowane w jednym magazynie (do marsa, twixa itd) stad brak gwarancji bezglutenowosci

Pozdrawiam :)
Dopytywalam sie o te rzeczy tak szczegolowo bo moje dzieci u ktorych zdiagnozowano niedawno celiakie najbardziej sie przejely tym ze nie beda mogly jesc slodyczy :)



Tak szczerze mowiac to ja czuje komfort psychiczny tylko gdy kupuje produkty ze skreslonym klosem, wszystkie inne produkty nawet te z napisem bezgutenowe sa dla mnie mniej pewne niz te ze znakiem :) szkoda ze w Polsce nie mamy tego wyboru co maja w anglii :(
Agata13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 25 sty, 2016 14:12

Re: MASTERFOODS - Milky Way, Mars, Snickers...

Post autor: Agata13 »

witam, chciałam zapytać co z tym snickersem?? w składzie jest syrop glukozowy i nie wiem czy mogę go podać dziecku z celiakią?? z góry dziekuje za odpowiedz.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: MASTERFOODS - Milky Way, Mars, Snickers...

Post autor: pleomorfa »

Snickers jest ok. Syrop glukozowy jest prawie we wszystkim aktualnie ;(
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
parówka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: sob 17 paź, 2009 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: MASTERFOODS - Milky Way, Mars, Snickers...

Post autor: parówka »

Serdecznie wszystkich pozdrawiam :053:
Parę dni temu kupiłam w markecie we Wrocławiu MILKY WAY MAGIC STARS, czyli magiczne gwiazdki. Skład wydawał się dla nas bezpieczny. Dla pewności wysłałam jednak mail do producenta tj. Mars Polska sp. z. z. o. o. Kożuszki Parcel 42, Sochaczew.
Dostałam odpowiedź, którą wkleiłam poniżej. Może komuś się przyda.
Wygląda na to, że możemy te gwiazdki jeść spokojnie :) Nie ma tam nic niebezpiecznego (cukier, tłuszcz kakaowy, odtłuszczone mleko w proszku, miazga kakaowa, laktoza, serwatka w proszku z mleka, , tłuszcz mleczny, emulgator (lecytyna sojowa), naturalny ekstrakt z wanilii. Może zawierać orzeszek ziemny, orzech laskowy, migdał)

Witamy,
Dziękujemy za kontakt oraz zainteresowanie naszymi produktami.
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa żywności, dyrektywa UE 2000/13/WE, wszystkie składniki będące alergenami wskazane są pogrubioną czcionką na liście składników na opakowaniu.
Ponieważ nie prowadzimy wymaganych prawem badań w kierunku zawartości glutenu nie możemy zadeklarować, że ten produkt jest „produktem bezglutenowym”. Prosimy zawsze czytać informacje na opakowaniu, które jest podstawowym źródłem informacji, jeżeli chodzi o skład i wartości odżywcze danego produktu.
W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o ponowny kontakt.
Serdecznie pozdrawiamy,
Mars Polska
ODPOWIEDZ