MASTERFOODS - Milky Way, Mars, Snickers...

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

to myślicie,że syrop glukozowy nie jest z pszenicy? bo ja już nie toleruje takich syropów, nawet jak by był oczyszczony z glutenu. a firma nie odpisuje.
huilisti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: śr 06 cze, 2007 19:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: huilisti »

Ja się zazwyczaj spotykam z napisem syrop glukozowy z pszenicy, a jak gl nie ma i nie ma info, że zawiera gluten, to pałaszuję :)
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

huilisti pisze:Ja się zazwyczaj spotykam z napisem syrop glukozowy z pszenicy, a jak gl nie ma i nie ma info, że zawiera gluten, to pałaszuję :)
Podaj przykład jednego powszechnie dostępnego produktu, na którym jest napisane, że skrobia jest z pszenicy (oprócz dedykowanych produktów bg). Nie przypominam sobie, żebym się z jakimś spotkał :(.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

titrant pisze:Podaj przykład jednego powszechnie dostępnego produktu, na którym jest napisane, że skrobia jest z pszenicy
ja widziałam (z wielkim zdumieniem i szacunkiem wręcz) chyba raptem z raz - nawet nie pamiętam na czym, bo skoro i tak nie mogę tego jeść, to nie zaśmiecałam sobie pamięci.

a drugi raz, kiedy syrop był opisany, to na lodach Grycana - że jest ziemniaczany. i tyle tych opisów widzieli.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Ola_la pisze:a drugi raz, kiedy syrop był opisany, to na lodach Grycana - że jest ziemniaczany. i tyle tych opisów widzieli.
Informacje, że skrobia jest z kukurydzy, ziemniaków czy ryżu widuję. Może nie często, ale jednak. Podczas gdy informacji o pszenicy nie widziałem nigdy (oprócz produktów dedykowanych bg).
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
huilisti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: śr 06 cze, 2007 19:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: huilisti »

Jestem obecnie za granicą, ale jak wrócę, to chętnie sprawdzę. Ale chyba serki Czarnkowa piszą m.in..
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Wydaje mi się, że na śmietanach Piątnicy widziałam informację, że używają skrobi modyfikowanej kukurydzianej
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Z produktów o zaznaczonym źródle skrobi widziałem nieco. Kojarzę w tej chwili tylko Tic-taki, jeśli nic się nie zmieniło i z lekarstw Loratadynę.

Pytanie jest czy ktoś widział produkt, na którym stało, że skrobia jest pszenna.

Ale to OT.
Ostatnio zmieniony czw 06 paź, 2011 13:20 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

ja widziałam na serkach homogenizowanych waniliowych, syrop glukozowo-fruktozowy z pszenicy.
huilisti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: śr 06 cze, 2007 19:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: huilisti »

Magdula82 pisze:ja widziałam na serkach homogenizowanych waniliowych, syrop glukozowo-fruktozowy z pszenicy.
No ja właśnie też m.in.
huilisti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: śr 06 cze, 2007 19:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: huilisti »

Odnośnie serków- to chyba Jana ma syrop pszeniczny.
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

dzisiejsza wiadomość od nich

Witamy,

Dziękujemy za kontakt.

W chwili obecnej nie dodajemy składników zawierających gluten do
następujących produktów:

Snickers (standardowy, super, more nuts), Bounty (standardowy oraz w
ciemnej czekoladzie), M&M'S (czekoladowe oraz orzechowe).

Na naszych liniach produkcyjnych produkuje się różne słodycze w tym także
takie, które gluten zawierają. Z tego względu nie możemy zagwarantować, że
nasze produkty będą w pełni spełniac wymagania Pani diety. Prosimy zawsze czytać informacje na opakowaniu, które jest podstawowym źródłem informacji jeżeli chodzi o skład i wartości odżywcze danego produktu.

Serdecznie pozdrawiamy,

Mars Polska
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

titrant pisze:Podaj przykład jednego powszechnie dostępnego produktu, na którym jest napisane, że skrobia jest z pszenicy (oprócz dedykowanych produktów bg). Nie przypominam sobie, żebym się z jakimś spotkał :(.
Widziałam taki napis wielokrotnie, chyba na jakichś serkach czy jogurtach. Tylko marek nie pamiętam, bo zaraz odstawizłam na półkę.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Zjadłam dziś M&M's. Czuję się fatalnie. Jelita mi prawie pękły z bólu. Biegunka i wymioty. Dramat. Co mnie podkusiło... :zly:
Ostatnio zmieniony ndz 07 lip, 2013 22:23 przez noodle, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

noodle pisze:Zjadłam dziś M&M's. Czuję się fatalnie. Jelita mi prawie pękły z bólu. Biegunka i wymioty. Dramat. Co mnie podkusiło... :zly:
Hmm. ja jadłam i mi nic nie było, a mam alergie.
ODPOWIEDZ