MASTERFOODS - Milky Way, Mars, Snickers...

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mateusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn 28 kwie, 2008 22:53
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: Mateusz »

Nie jestem pewien, ale wydawało mi się że jak ostatnio czytałem skład snickersa crunchera to nie było tam nic złego, wręcz przeciwnie - mąka ryżowa. Wiem, że nie ma nic na pewno w BOUNTY i PICNICU, oprócz tego można sobie jeść nutelle z waflami ryżowymi i też jest pycha :D
huilisti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: śr 06 cze, 2007 19:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: huilisti »

Picnic? To jestem zaskoczona... Wstąpię do sklepu i zobaczę składy z czystej ciekwaości. Snickers zwykły jest wg nich ok. Bounty też.
Barbara
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 14 paź, 2004 15:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Barbara »

W oficjalnym stanowisku firma MASTERFOODS napisała, że z uwagi na proces produkcji (a w szczególności z uwagi na jej kompleksowość) nie jest w stanie zagwarantować, że którykolwiek z produkowanych przez nią na terenie Polski produktów jest wolny od glutenu.

Na terenie pozostałych państw UE sytuacja wygląda inaczej i tak np. BOUNTY produkowane w Holandii są wolne od glutenu.

Barbara
Zapraszam na stronę:

www.celiakia.eu
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

No to pięknie.. a snickers był taki dobry :(
domi1_23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw 20 gru, 2007 11:28
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Post autor: domi1_23 »

Czy wiecie, jakie batony, oprócz MASTERFOODS, są bez glutenu?
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Barbara pisze:W oficjalnym stanowisku firma MASTERFOODS napisała, że z uwagi na proces produkcji (a w szczególności z uwagi na jej kompleksowość) nie jest w stanie zagwarantować, że którykolwiek z produkowanych przez nią na terenie Polski produktów jest wolny od glutenu.
Jednak na opakowaniu Snickersa nie ma wzmianki na temat glutenu, jest mowa o śladowych ilościach orzechów. Jeśli nie są w stanie zagwarantować, to powinni o tym napisać na etykiecie. Więc albo są niekonsekwentni w oznaczaniu alergenów, albo nie ma realnego zagrożenia..
Obrazek
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

Nastka pisze:
Barbara pisze:W oficjalnym stanowisku firma MASTERFOODS napisała, że z uwagi na proces produkcji (a w szczególności z uwagi na jej kompleksowość) nie jest w stanie zagwarantować, że którykolwiek z produkowanych przez nią na terenie Polski produktów jest wolny od glutenu.
Jednak na opakowaniu Snickersa nie ma wzmianki na temat glutenu, jest mowa o śladowych ilościach orzechów. Jeśli nie są w stanie zagwarantować, to powinni o tym napisać na etykiecie. Więc albo są niekonsekwentni w oznaczaniu alergenów, albo nie ma realnego zagrożenia..
ot i co... Jak należy to interpretować?
Marcin S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn 03 gru, 2007 15:02
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: Marcin S »

Dopóki przepisy nie będą wymagały od producentów oznaczania występujących alergenów to nie będą oni tego robic. A póki co robią to ci którzy chcą z własnej woli. A jest ich raczej niewielu :-(
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Marcin S pisze:Dopóki przepisy nie będą wymagały od producentów oznaczania występujących alergenów to nie będą oni tego robic. A póki co robią to ci którzy chcą z własnej woli. A jest ich raczej niewielu :-(
topics3/rozporzadzenie-w-sprawie-znakow ... vt2180.htm + pełna treść rozporządzenia. Masterfoods podlega pod to samo prawo, co każdy inny producent.
Marcin S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn 03 gru, 2007 15:02
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: Marcin S »

Okazuje się jednak że wielkie korporacje prawo nie obowiązuje, a poza tym z tego co tu czytam wynika że każda osoba w firmie udziela innych a czasem wręcz sprzecznych informacji.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Marcin S pisze:Okazuje się jednak że wielkie korporacje prawo nie obowiązuje
Przestań rzucać takimi tekstami - przecież doskonale wiesz, że to nieprawda. Czym innym jest obowiązywanie prawa a czym innym jego przestrzeganie.

Nikt chyba nie ma złudzeń , że jakiekolwiek przepisy są respektowane w 100 %. Są ludzie, którzy prowadzą samochód po alkoholu, są firmy, które źle oznaczają swoje wyroby - takie jest życie.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Marcin S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn 03 gru, 2007 15:02
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: Marcin S »

Jeżeli mamy dyskutowac o prawie to tak, czym innym jest jego obowiązywanie a czym innym jego przestrzeganie, ale wszystko zależy od nieuchronności sankcji, czyż nie tak? W mojej pracy zajmuję się m.in. nadzorowaniem projektów opakowań i nie jest to sprawa prosta niestety, także dlatego, że dostawcy nie udzielaja często precyzyjnych informacji o składzie surowców. Nie "jeżdżę po alkoholu" i tego samego wymagam od innych, również dosłownie. Myślę, że czasem nie chodzi o świadome łamanie zasad, ale raczej o ludzką nieświadomośc. Nie mam tu na myśli niewiedzy, gdyż zgodnie z zasadą: "nieznajomośc prawa szkodzi", każdy jest zobligowany do przestrzegania obowiązujących norm, ale chodzi mi o to, że ludzie odpowiedzialni za informacje o produktach po prostu nie mają świadomości, że brak precyzyjnych oznaczeń utrudnia życie innym ludziom, którym nie jest obojętne to co spożywają. Pewnie nie jesteśmy w stanie tak po prostu zmusic nikogo do egzekwowania prawa, ale praca wielu osób z tego forum i nie tylko to ogromny wysiłek polegający na budowaniu ludzkiej swiadomości o tym, że ktoś nie może spożywac: glutenu, laktozy, jaj, soi, orzechów i wielu innych. Za tę pracę wyrazy szacunku.
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

Nie chodzi tu chyba o dyskusję o prawie prawda? A jeśli chodzi o informacje od producentów, to przecież nawet w tak wielkim koncernie jak masterfoods musi być osoba w miarę kompetentna, a poza tym właśnie na snickersie napisane jest iż składnikami alergennymi są orzeszki i inne,a o glutenie brak jakiejkolwiek wzmianki.
Marcin S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn 03 gru, 2007 15:02
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: Marcin S »

Masz rację, że w każdej firmie powinna byc kompetentna osoba - zdaje sie ze przede wszystkim technolog lub osoba oddelegowana do udzielania informacji, ale wczesniej zostanie gruntownie przeszkolona i doinformowana. Mój nauczyciel nie uznawał odpowiedzi "nie wiem", ale tylko i wyłącznie "nie wiem, ale się dowiem" :) To był bardzo mądry gosc.
Gosiaczek89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 18 lut, 2009 18:27
Lokalizacja: szczytno

Post autor: Gosiaczek89 »

Oj kreca nami kreca!
To jest bardzo dziwne kazdy producent uwaze ze produkty sa bezglutenowe wszystkie batoniki wiekszosc czekolad,kaw i innych smakołykow...niedlugo to wszystko bedziemy mogli jesc i okaze sie ze jestesmy zdrowi jak byk no niezle! tylko ze po skosztowaniu ich przez pare godzin siedzialam w toalecie oraz ogromny mixer w brzuchu .Ja tam mam swoja zasade i zawsze czytam etykiete jezeli cos mi nie odpowiada to nie jem! Prosta i sprawdzona metoda:]
ODPOWIEDZ