Dr.Oetker

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
TheLibelle91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr 11 kwie, 2012 14:50
Lokalizacja: Kraków

Post autor: TheLibelle91 »

I mnie! Ale strasznie szkoda:(
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Najbardziej mi szkoda tych drożdży do pieczenia chleba...ale już się zaopatrzyłem w świeże...
Ostatnio zmieniony pt 21 cze, 2013 16:39 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
little_angel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt 27 mar, 2012 14:43
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: little_angel »

To jakich produktów będziecie teraz używać?

Też się zawiodłam...
Obrazek
sia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: śr 08 lut, 2012 11:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: sia »

Justyna1982 - dzięki za przepis :)

Adrian, a sprawdziłeś te świeże drożdże?
np. drożdże babuni są produkowane przez firmę, która dostarcza również mieszanki chlebowe. oby się nie okazało, że jest gorzej, niż z Oetkerem, który nie wywoływał objawów i w sumie jest na naszej liście bezglutenowej mimo, że bez kłosa.
może warto, jeśli już, przesiąść się na drożdże z licencją Biovegan lub Vitavegan?
pozdrawiam, Magda
sia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: śr 08 lut, 2012 11:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: sia »

Leeloo pisze: niech popracują nad SYFEM w zakładzie, a nie szatą graficzną zapisu, który dla nas i tak jest w tym momencie całkowicie zbędny.
Niee, to nie jest syf, to wentylacja odpylająca i brak wydzielonych pomieszczeń (czy wręcz zakładu) do produkcji wyrobów bez mąki. Głównym problemem jest tam raczej poziom kadry, który można ocenić po treści odpowiedzi do Adriana :/.
I ciekawe, czemu inspekcje nie zauważyły braku informacji o alergenach na opakowaniach :(
Ostatnio zmieniony sob 22 cze, 2013 12:25 przez sia, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam, Magda
Awatar użytkownika
Marigold
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw 29 lis, 2012 15:04
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Marigold »

Może po prostu niech zostaną przebadane pod kątem zawartości glutenu w najbliższej turze badań i wszystko się wyjaśni.
sia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: śr 08 lut, 2012 11:00
Lokalizacja: Wawa

Post autor: sia »

Wyjaśni się w odniesieniu do badanej partii produkcyjnej.
Ja jestem przeciwna badaniu produktów, których nikt na bieżąco nie pilnuje.

Co do drożdży - one mają informację, że są produkowane w Niemczech. Nie wiem, czy reszta wyrobów też przyjeżdża, ale może Stowarzyszenie będzie wyjaśniać tę kwestię, bo w końcu ten produkt jest w naszym wykazie.
pozdrawiam, Magda
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

sia pisze:Wyjaśni się w odniesieniu do badanej partii produkcyjnej.
Ja jestem przeciwna badaniu produktów, których nikt na bieżąco nie pilnuje.
Ano właśnie. Bo potem mamy komentarz (ze strony Stowarzyszenia, można powiedzieć), że "badania odnoszą się do tej konkretnej partii, co wcale nie znaczy, że w innej partii nie będzie glutenu" - jak to było w przypadku Wedlowskiego kakao.
To po co komu takie badanie? Szkoda pieniędzy.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Moim zdaniem te drożdże powinny zostać usunięte z listy produktów bezglutenowych, może i faktycznie są to śladowe ilości glutenu ponieważ ja żadnych objawów po ich zjedzeniu nie miałem.
KLAW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn 18 lut, 2013 07:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: KLAW »

Jakich drożdży używać do pieczenia chleba, skoro Oetkera już nie można?
A jakich drożdży używają sklepy które sprzedają chleb w internecie, Bezgluten czy Balviten? Czy teraz okaże się że wszędzie był gluten?
W końcu mam chyba odpowiedź skąd u mojego syna minimalna ilośą przeciwciał, wynik 1:20.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

KLAW pisze:Jakich drożdży używać do pieczenia chleba, skoro Oetkera już nie można?
A jakich drożdży używają sklepy które sprzedają chleb w internecie, Bezgluten czy Balviten? Czy teraz okaże się że wszędzie był gluten?
W końcu mam chyba odpowiedź skąd u mojego syna minimalna ilośą przeciwciał, wynik 1:20.
Dobre pytanie, zaraz się okaże że cały czas się trujemy glutenem jedząc paczkowany chleb który został wyprodukowany z drożdży dr.oetkera... :|
Ostatnio zmieniony śr 26 cze, 2013 16:59 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Znalazłem na liście produktów bezglutenowych drożdże firmy Vitavegan i Biovegan z przekreślonym kłosem są jeszcze firmy Lessaffre.
Ostatnio zmieniony śr 26 cze, 2013 17:02 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.
KLAW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn 18 lut, 2013 07:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: KLAW »

Ale czy te drożdże które wymieniasz mają przekreślony kłos? Są na liście tak jak były drożdże Oetkera.... Sprawdzałam firmę Lesafre i oni mają mnóstwo produktów z glutenem w swojej oferie. Biovegan mają znaczek, więc raczej skłaniam się ku temu producentowi, choć na razie nie znalazłam ich nigdzie, oprócz slepów internetowych.
KLAW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn 18 lut, 2013 07:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: KLAW »

Właśnie napisałam maila do firmy Bezgluten w sprawie drożdży jaich używają. Czekam na odpowiedź.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

KLAW pisze:Ale czy te drożdże które wymieniasz mają przekreślony kłos? Są na liście tak jak były drożdże Oetkera.... Sprawdzałam firmę Lesafre i oni mają mnóstwo produktów z glutenem w swojej oferie. Biovegan mają znaczek, więc raczej skłaniam się ku temu producentowi, choć na razie nie znalazłam ich nigdzie, oprócz slepów internetowych.
Vitavegan i Biovegan mają licencje przekreślonego kłosa.
ODPOWIEDZ