KUPIEC - produkty bezglutenowe

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Moniaaa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: śr 27 lut, 2008 03:00
Lokalizacja: Śląsk

KUPIEC - produkty bezglutenowe

Post autor: Moniaaa »

NA stronce Firmy Klikamy okienko produtky Bezglutenowe.
http://www.kupiec.pl/index.php?kupiec=produkty

Znajdziemy tam np płatki ryżowe , wafle ryżowe ... oraz wiele odmian ryżu.
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

Dziś dostałam odpowiedź na moje zapytanie odnośnie produktów KUPIEC
Szanowna Pani,
W nawiązaniu do Pani zapytania dotyczącego produktów bezglutenowych informuję iż produkty takie jak kaszka kukurydziana, mąa kukurydziana, płatki ryżowe, ryże są pakowane na oddzielnych liniach.
Wafle ryżowe znajdujące się w naszej ofercie również nie zawierają glutenu i należą do produktów bezglutenowych.


Pozdrawiam,

Joanna Jacolik


Kierownik Laboratorium

tel. +48 063 241 37 19, tel. kom. +48 600 066 359

e-mail jjacolik@kupiec.pl

www.kupiec.pl
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

czyli wynikałoby, że kasza gryczana jest u nich zanieczyszczona szkoda....
czy w takim razie wystarczy ją rozsypac i przejrzec wyjmując 'dodatki' i przepłukać czy to nie wystarczy?
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Niestety kasza i mąka kukurydziana firmy Kupiec są zanieczyszczone glutenem, przynajmniej partie, które zbadaliśmy. A skąd mamy pewność, że inne partie i produkty są czyste? Nie tylko pakowanie na oddzielnych liniach jest ważne, także mielenie w osobnym młynie i transport itd:

badania na zawartość glutenu
Obrazek
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

To jest koszmarnie niesprawiedliwe!!! Jak możemy jeść normalnie skoro jesteśmy oszukiwani na każdym kroku? Mam pytanie czy Kupiec został poinformowany o wynikach badań? Może podobnie jak Balviten przedstawił by inne na swoją obronę? Dlaczego jesteśmy tak oszukiwani przez producentów - tego zrozumieć nie potrafię. A może winę za zaistniałą sytuację ponosi niska znajomość tematu? Może ludzie odpowiadający na nasze pytania o produkty wolne od gluteny nie zdają sobie sprawy jak niewielka ilość tego białka może nam zaszkodzić?
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

ponawiam pytanie, bo nie mogę się wyleczyć z anemii i chciałabym zaczac jesc jeszcze kasze gryczana,
co do niej, czy w takim razie wystarczy ją rozsypac i przejrzec wyjmując 'dodatki' i przepłukać czy to nie wystarczy by była dla nas bezpieczna? bo zakladam ze wszystkie moga byc zanieczyszczone
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Czy chodzi o niedobór żelaza? Jeśli tak, to ponawiam to, co mówiłem nie raz i nie dwa: wątroby (osobliwie wieprzowa) są dużo lepszym źródłem żelaza (lepiej przyswajalnego i obfitszego) niż kasze. A przy okazji dużo mniej prawdopodobne, że będą zanieczyszczone glutenem. A jeśli, to tylko z zewnątrz, przez położenie na nieodpowiedzialnej powierzchni :).

Oficjele firmy mogą mówić bardzo naukowo i sensownie. Jednak wyobrażam sobie, że na linii stoi pan ..., który o glutenie nie wie nic, a nawet gdyby wiedział, myślałby pewnie, że odrobinka nie zaszkodzi...
Ostatnio zmieniony czw 03 lut, 2011 20:33 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

jestem uczulona na wieprzowine i drób. miesa nie jem od 2ch lat. a teraz studia stad wegetarianstwo i stres przyczynily sie do anemii pogłebionej.

chodziło mi o przebranie i przeplukanie PRZEZE MNIE W DOMU, nie na linii produkcyjnej:)
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Wiem. A ja nie pisałem w tym miejscu detalicznie o używanej przez Ciebie kaszy gryczanej.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

malealekochane pisze:ponawiam pytanie, bo nie mogę się wyleczyć z anemii i chciałabym zaczac jesc jeszcze kasze gryczana,
co do niej, czy w takim razie wystarczy ją rozsypac i przejrzec wyjmując 'dodatki' i przepłukać czy to nie wystarczy by była dla nas bezpieczna? bo zakladam ze wszystkie moga byc zanieczyszczone
Jak się przejrzy i przebierze, oraz wyrzuci ewentualne obce zboża, to przepłukać i jeść na zdrowie :)
Obrazek
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

titrant, rozumiem, pytałam o to kilka razy dlatego myślałam, że tyczyło się to właśnie mnie:)


Sheep pisze:Jak się przejrzy i przebierze, oraz wyrzuci ewentualne obce zboża, to przepłukać i jeść na zdrowie :)
BARDZO CI DZIĘKUJĘ ZA INFORMACJE!:))))
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

titrant pisze:Czy chodzi o niedobór żelaza? Jeśli tak, to ponawiam to, co mówiłem nie raz i nie dwa: wątroby (osobliwie wieprzowa) są dużo lepszym źródłem żelaza (lepiej przyswajalnego i obfitszego) niż kasze. A przy okazji dużo mniej prawdopodobne, że będą zanieczyszczone glutenem.
tak się zastanawiam nad tą wątrobą - bez wątpienia można z niej przyswoić najwięcej żelaza, ale czy przy okazji nie przyswaja się też całego zestawu toksyn, z którymi wątroba ma zadanie się rozprawiać (podobnie jak inne podroby - często niezalecane właśnie z tego powodu) - metale ciężkie i inne tym podobne przyjemności?
kiedyś coś czytałam i słyszałam na ten temat, ale to było dawno i opinie były bardzo podzielone - i nie pamiętam, na czym wtedy stanęło. może dlatego, że nie uwielbiałam wtedy wątróbki, a i żelaza raczej nie potrzebowałam.

teraz sprawa osobiście mnie dotyczy - ale muszę przyznać, że ostatnio polubiłam wątróbkę - i NIEŹLE się po niej czuję (! a to rzadkość, bo po mało którym jedzeniu czuję się dobrze). może to organizm wykazał się mądrością w tym wypadku i zapragnął tego, co mu posłuży?

tylko te "dodatki" z wątroby trochę mnie martwią...
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

malealekochane pisze:ponawiam pytanie, bo nie mogę się wyleczyć z anemii i chciałabym zaczac jesc jeszcze kasze gryczana,
a chleb gryczany na zakwasie?
jeśli masz możliwość pieczenia chleba, to moim zdaniem warto taki sobie upiec - ja go właśnie piekę po raz któryś z kolei i jestem niezmiennie zachwycona. bardzo przypomina mi chleb żytni na zakwasie, za którym wreszcie mogę przestać tęsknić.

i do niego możesz kupić certyfikowaną mąkę z Bezglutenu, czy jakąś inną z zaufanej firmy.
a chleb jest naprawdę super, nie ma porównania z zeschniętą kukurydzianą kupną watą.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Ola_la pisze:tylko te "dodatki" z wątroby trochę mnie martwią...
Też o nich słyszałem, też się zastanawiałem. Nawet czytywałem czy słyszałem o konieczności ograniczania wątroby jak ryb. Ale je chwilowo, bez żadnych przesłanek, zbagatelizowałem. Na razie przeginam z wątrobą. Nie potrafię utrzymać równowagi niestety.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Moderatorka: To jest temat o produktach firmy Kupiec, nie o wątrobie. Uprzejmie proszę się zastosować. <:>>
Ostatnio zmieniony pt 04 lut, 2011 10:30 przez Sheep, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
ODPOWIEDZ