KUPIEC - produkty bezglutenowe

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

Ola_la pisze:a chleb gryczany na zakwasie?

niestety nie mam takiej możliwości obecnie na studiach, a do domu za rzadko jeżdzę. póki co będę kasze KUPIEC oczyszczać:))) - zeby nie odbiegac od tematu!
ale dziękuję za pomysł, na pewno skorzystam jak wróce do domu... tylko teraz nasza mnie mysl czy aby na pewno oni mają gryczana mąke taką czyściutką, w badaniach Stowarzyszenia zostało wykazane, że chleb gryczany był zanieczyszczony, wiec przyczyna zapewne tkwila wlasnie w kaszy gryczanej... i w tym momencie mam dylemat:))) chyba jednak wole sama sobie ją oczyszczac:)))
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Kupiłam ryz brązowy Kupca i po kilku woreczkach mam bóle stawów, bóle pod zebrami i mała wysypkę. Czy ktoś tego doświadczył po ryżu Kupca? Czytałam, że ktoś miał tak po ryżu Sonko. Który ryż , której firmy,w końcu jest bezpieczny?
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Sama bezglutenowość ryżu nie gwarantuje nam bezpieczeństwa... Wszystkie produkty sypkie - ryż, kasza gryczana, jaglana... zaleca się kilkukrotne płukanie pod bieżącą wodą, żeby usunąć pyły które mogły osiąść w procesie pakowania, transportu itd.
Polecam gotowanie bez woreczków i przebieranie, zwłaszcza, gdy w ryżu o ile osobiście nie spotkałam zanieczyszczeń w postaci obcych zbóż, to już w kaszy gryczanej tejże firmy owszem...
Obrazek
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Płukałam pod wodą, na sitku ten ryż, ale może za mało? Ewidentnie po nim mam nawrót objawów. Może zmienię na ryż brązowy Sonko? Niby ryż brązowy Sonko nie ma kłosa, ale oni produkują wiele produktów z kłosem, więc może lepiej tego pilnują nieco.
glodomorek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 58
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 19:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: glodomorek »

alva_alva, podaje córce czasem ten ryż (jak gotuję sobie) i przyznam szczerze, że go nie płukałam :oops: Mojej ten ryż nie zaszkodził (na razie), ale poprawię się i będę płukać. Oczywiście, nie znaczy to że Tobie nie mógł zaszkodzić.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Ja mysle, ze to zalezy od przypadku. Czasem jak pakują, to się gdzieś sypnie czegoś z glutenem, innym razem nie, bo ja wcześniej tez ten ryz jadłam czasem i nie miałam problemów. Moj maz zajmuje sie min. liniami pakowania w różnych naszych polskich firmach i widzi jak to pakują.Nikt nie zawraca uwagi na jakis gluten. Pakują na tej samej maszynie raz ryz, a potem np. kaszę mannę.Odstawiłam ten ryż 4 dni temu i objawy wszystkie zniknęły.Przerzucę się teraz na ryż SONKO, zobaczymy.
kfaska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 03 lip, 2012 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kfaska »

Witam
To mój pierwszy wpis na forum. I piszę go bo po roku diety i wsuwania ryżu Kupiec zdołowałam się na maksa. A jak byk napisane na opakowaniu ze bezglitenowy... tyle że "z natury". Widocznie uznali ze to ich uprawnia do dodawania czegoś "nienaturalnego". Masakra
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Firma Kupiec poprawiła jakość kaszy gryczanej po interwencji naszego Stowarzyszenia :) :) kupowałam ostatnio dwa razy w różnych sklepach w różnym odstępie czasu kaszę w woreczkach - oczywiście do przejrzenia na talerzach :) Test wyszedł bardzo pozytywnie, kasza wyglądała ładnie, bez śmieci i glutenowych zbóż :) Oczywiście jeszcze umyłam dla pewności, ale jestem zadowolona :)
Obrazek
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Gratulacje dla Stowarzyszenia. Wreszcie można włączyć kaszę gryczaną domenu.
Na diecie od 15.03.2011
KLAW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn 18 lut, 2013 07:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: KLAW »

Najbezpieczniej jest płukać ryż, kaszę. Przyznam się że do tej pory tego nie robiłam, ale chyba zacznę. Cały czas używam produktów firmy Kupiec i nie było na razie problemów.
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: KUPIEC - produkty bezglutenowe

Post autor: basiag »

Ja kupuje kasze, ryz, wafle ryzowe , platki ryzowe, mąke ziemniaczana i wiele innych jeszcze takich jak groch, czy fasola i nigdy źle sie po ich produktach nie czulam. Maja na swojej stronie produkty bezglutenowe http://www.kupiec.pl/, ja do jako jedynej firmy mam jako takie zaufanie, ze mimo innych produktow z glutenem te bezglutenowe pozostaja bezglutenowe ;)
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: KUPIEC - produkty bezglutenowe

Post autor: Anula80 »

Część produktów firmy Kupiec ma napis produkt bezglutenowy, część: produkt z natury bezglutenowy. Wysłałam pytanie odnośnie różnicy między nimi. Poniżej odpowiedź:

"Szanowna Pani Anno,

Wszystkie nasze produkty, na których występuje określenie "bezglutenowe" są
poparte badaniami, wykonywanymi przez laboratorium akredytowane. Zgodnie z
obowiązującym prawem ilość glutenu w tych produktach nie przekracza 20ppm.

Z poważaniem
Kinga Grabarek
Specjalista ds. Kontroli Jakości i Rozwoju Produktu"
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: KUPIEC - produkty bezglutenowe

Post autor: Leeloo »

Dobrze wiedziec na 100%, mam gdzies ich ryz z natury bg, a ze bardzo nie lubie tego typu okreslen, to stal na polce od prau miesiecy skutecznie ignorowany :)
Kasia7874
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 58
Rejestracja: śr 14 mar, 2012 14:43
Lokalizacja: Poznań

Kupiec - uwaga

Post autor: Kasia7874 »

Uwaga! Wczoraj chciałam kupić mąkę kukurydzianą Kupca w Inter Marche w Swarzędzu. Na opakowaiu widniał napis "produkt moze zawierać gluten"!!!!
Czy ktoś coś wie na ten temat? W Kupcu na stronie internetowej mąka ta widnieje wśród bezglutenowych produktów!
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: KUPIEC - produkty bezglutenowe

Post autor: pleomorfa »

Oo... dobrze, że mówisz. To chyba będzie trzeba się Kupcowi wobec nowych opakowań przyglądnąć bliżej.
Prawo z nowymi opakowaniami obowiązuje od soboty, a przypuszczam, że na stronie mogą nie mieć aktualnych informacji.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
ODPOWIEDZ