Mlekpol

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Nawojka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob 27 mar, 2010 10:45
Lokalizacja: Łódź

Mlekpol

Post autor: Nawojka »

Mlekpol - spółdzielnia mleczarska produkująca słynne Łaciate twierdzi, ze ich produkty nie zawierają glutenu i Łowicz tak samo.
Choć w rozmowie telefonicznej z działami technologicznymi spotkałam się z wielkim szokiem, że ktoś pyta o gluten czy syrop na bazie pszenicy. Miałam wrażenie, że niektórzy nie wiedzieli jak wybrnąć z kłopotliwego zapytania i prosili o kontakt mailowe w tych kwestiach.

Pozdrawiam

Wydzielam nowy temat - Mod.
Ostatnio zmieniony wt 21 gru, 2010 23:09 przez Nawojka, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Blackout
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 14 lut, 2012 17:41
Lokalizacja: z internetu.

Post autor: Blackout »

Jako, że to mój pierwszy post chce wszystkich przywitać. Od całkiem niedawna jestem na diecie bezglutenowej. Nie zakładam nowego tematu ponieważ, był by on bardzo podobny do tego, odświeżam.

Będąc w sklepie zauważyłem maślankę mrągowską o smaku pieczonego jabłka. Z reguły nie pijam maślanek, ale coś mnie tknęło, żeby zasmakować tego śnieżnobiałego trunku z cynamonem. Po powrocie do domu postanowiłem dowiedzieć się co i jak, więc zadzwoniłem do mlekpolu z pytaniem czy w owej maślance pływa sobie gluten. Niestety nie dostałem odpowiedzi czy tak czy nie. Obdzwoniłem telefony mlekpolu i za każdym razem dowiadywałem się, że nie mają pojęcia i nawet nie wiedzą gdzie mnie z takim pytaniem przekierować.

Moje pytanie do was, drodzy użytkownicy, co myślicie o tym produkcie, jakie macie z nim doświadczenia?
Oprócz maślanki, jakie macie zdanie na temat mlekpolu, co można spożywać a co nie?

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Pierwsza zasada bezglutenowca: czytaj skład :)
Na podstawie składu powinno dać się wywnioskować, czy produkt jest bezpieczny, potencjalnie bezpieczny czy raczej omijać szerokim łukiem. Bez znajomości składu nikt nie będzie w stanie powiedzieć, czy ona zjadliwa czy nie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Blackout
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 14 lut, 2012 17:41
Lokalizacja: z internetu.

Post autor: Blackout »

Zapomniałem napisać, że skład czytałem owszem i dwie rzeczy mnie zaniepokoiły. Pierwsza to cynamon a druga to E1442 jako zagęstnik. Wcześniej wylistowana jest skrobia modyfikowana z kukurydzy, ale co z tą drugą w zagęstniku? Wolałem zadzwonić i zapytać.
To samo tyczy się smaku "straciatella". Tutaj z kolei jest czekolada.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Odpowiedź ad zagęstnika znalazłam w google :)
E 1442 Hydroksypropylofosforan diskrobiowy skrobia modyfikowana (zagęstnik, stabilizator), nośnik
Jeżeli byłaby to skrobia glutenowa to teoretycznie powinien producent zamieścić stosowną informację
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
zofia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: pt 09 gru, 2011 13:29
Lokalizacja: Kępno/wielkopolska

Post autor: zofia »

Jak tak samo sprawdzam wszystkie nieznane mi "E" na necie :) Łatwy i szybki sposób zweryfikowania wiedzy :) Jak do tej pory nie spotkałam się z "E" glutenowym :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Blackout
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 14 lut, 2012 17:41
Lokalizacja: z internetu.

Post autor: Blackout »

Justyna1982 pisze:Odpowiedź ad zagęstnika znalazłam w google
Oczywiście każde E o których nie mam pojęcia sprawdzam w sieci. Przychodzę do was z pomocą dlatego, że nie znalazłem nic co mogło by wskazywać na konkretną odpowiedź.
Tak czy inaczej dziękuję za poświęcony czas.
Justyna1982 pisze:Jeżeli byłaby to skrobia glutenowa to teoretycznie powinien producent zamieścić stosowną informację
Teoretycznie owszem producent powinien zamieścić taką informację, ale czy każdy z producentów jest na tyle kompetentny?
zofia pisze:Jak do tej pory nie spotkałam się z "E" glutenowym
Dziękuję za odpowiedź, tego mi było trzeba.
swera
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 16 sty, 2015 17:28

Re: Mlekpol

Post autor: swera »

No cóż, żaden lekarz nie odpowie Ci na to pytanie. Po prostu musisz spróbować "na własnej skórze", czy Ci szkodzi. Większość ludzi z celiakią, wg badań fińskich, dobrze toleruje owies. Ale jest pewna grupa, która owsa nie toleruje. Sprawdzić to można, jedząc owies i obserwując reakcje swojego organizmu. Po pewnym czasie, dobrze by też było "zaglądnąć do środka" i zrobić biopsję - dla pewności. Jak wiemy, są ludzie którzy widocznych objawów nie mają, a kosmków nie ma...
If you are looking for fast success in ccnp simulator exams then join today to explore complete ccnp simulator - pass-4sure dumps resources and pass network+ questions certification on first try.
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Mlekpol

Post autor: basiag »

.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
KLAW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn 18 lut, 2013 07:53
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mlekpol

Post autor: KLAW »

Witam,
Wczoraj kupiłam serek homogenizowany truskawkowy. A w skaldzie znalazłam m.in. syrop glukozowo-fruktozowy z PSZENICY!!!!!! Więc bezglutenowe to one raczej nie są. Serki waniliowe nie mają nic w składzie co by wskazywało, że mają gluten, ale skąd wiadomo gdzie są pakowane????
Ciekawe co na to firma Mlekpol.
Anatka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob 14 sie, 2021 11:39

Re: Mlekpol

Post autor: Anatka »

Spytałam wczoraj mailowo producenta o serek homogenizowany o smaku waniliowym.

Otrzymałam następującą odpowiedź:
"W odpowiedzi na Pani pytanie informujemy, że serek homogenizowany marki Rolmlecz waniliowy jak i inne smaki jest bezglutenowy. Nie ma też możliwości zakażenia krzyżowego."

Odnośnie posta poprzedzającego mój z informacją o stosowaniu syropu glukozowo-fruktozowego z pszenicy - nie sprawdzałam w sklepie na etykiecie, ale szukałam jego składu w różnych sklepach internetowych i nie ma go wymienionego. Także możliwe, że skład się zmienił przez te lata, w końcu tamten post jest z 2015 r. :) Ale jakby ktoś miał akurat taki w lodówce to może sprawdzić i potwierdzić, jak się sprawy mają.
ODPOWIEDZ