GRYCAN - lody

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

mama Mateusza
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: czw 30 gru, 2004 21:23
Lokalizacja: Warszawa

GRYCAN - lody

Post autor: mama Mateusza »

Przesyłam e-maila, którego dostałam od pani kierownik laboratorium producenta lodów Grycan.

"Szanowna Pani,

Na wstępie bardzo przepraszam, że nie odpowiedzieliśmy od razu na Pani pytanie dotyczące naszych lodów.
Faktem jest, że tworząc nasze lody nie kierowaliśmy się aspektami dietetycznymi, a tylko chęcią podtrzymania tradycji rzemieślniczych rodziny Grycanów.
Niemniej jednak postanowiliśmy poważnie podejść do Pani pytania o możliwość spożywania naszych wyrobów przez osoby na diecie bezglutenowej, w tym przypadku Pani Synka.
Poprosiliśmy więc naszych dostawców o listy potencjalnych alergenów. I zebranie właśnie tej dokumentacji opóźniło udzielenie Pani odpowiedzi. Pragnę Panią poinformować, że zgodnie z deklaracjami naszych dostawców lody naszej firmy nie powinny zawierać nawet śladowych ilości produktów zabronionych w diecie bezglutenowej. Stosowany w naszym zakładzie syrop skrobiowy produkowany jest ze skrobi ziemniaczanej.
Ponieważ głównym surowcem do produkcji naszych lodów jest śmietana i cukier, nie zalecamy ich spożywania w ostrej fazie zaburzeń wchłaniania, kiedy występuje objaw nietolerancji mleka, jego przetworów i cukrów.
W razie jakichkolwiek wątpliwości lub jeżeli miałaby Pani dodatkowe pytania bardzo prosimy o kontakt drogą e-mailową, lub telefonicznie pod numer ... ".

Gdyby ktoś chciał numer telefonu, wyślę na priva.

pozdrawiam serdecznie,

mm.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

PIĘKNA FACHOWA ODPOWIEDZ WIĘCEJ TAKICH OSÓB NAM TRZEBA - WNIKLIWOŚĆ JEST JAK NAJBARDZIEJ NA MIEJSCU a pośpiech złym doradcą
Awatar użytkownika
gosia888
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: sob 11 mar, 2006 14:18
Lokalizacja: Siedlce

Re: GRYCAN - lody

Post autor: gosia888 »

mama Mateusza pisze:

Ponieważ głównym surowcem do produkcji naszych lodów jest śmietana i cukier, nie zalecamy ich spożywania w ostrej fazie zaburzeń wchłaniania, kiedy występuje objaw nietolerancji mleka, jego przetworów i cukrów.
A smietane to nam mozna? Myslalam ze nie. Mleko jem i nic mi po nim a smietane to tylko taka rzadka
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: GRYCAN - lody

Post autor: Magdalaena »

gosia888 pisze:A smietane to nam mozna? Myslalam ze nie. Mleko jem i nic mi po nim a smietane to tylko taka rzadka
Jeśli jesteś tylko bezglutenowcem (nie masz np. alergii na mleko) to oczywiście , że tak.
Natomiast na śmietanę jako produkt trzeba uważać, bo niektóre zawierają w składzie mąkę.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

tak wróg czai się wszędzie - niestety
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Magdalaena pisze:Natomiast na śmietanę jako produkt trzeba uważać, bo niektóre zawierają w składzie mąkę.
Przepraszam, która ??? Bez urazy, ale pisanie "niektóre" bez podawania konkretnej podpowiedzi osobom, które czerpią wiedzę z tego forum jest... niepoprawne. A potem jeszcze defetyzm typu "wróg czai się wszędzie". W celiakii pierwszym wrogiem faktycznie jest gluten, ale drugim, wcale nie mniejszym jest własna psychika: strach, podejrzliwość i zrezygnowanie - dopadają w pierwszym okresie po zdiagnozowaniu wielu chorych, pamiętajmy o tym.
Ostatnio zmieniony czw 17 sie, 2006 15:16 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

Rafal_tata pisze:
Magdalaena pisze:Natomiast na śmietanę jako produkt trzeba uważać, bo niektóre zawierają w składzie mąkę.
Przepraszam, która ???
ta, która w składzie swoim ma skrobię nieznanego pochodzenia. Ciężko powiedzieć która - trzeba czytać składy na opakowaniach w sklepie, zanim się kupi. Zazwczyaj - z mojego doświadczenia - skrobię w składzie mają raczej te tańsze produkty (na przykład marki danego sklepu).
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

to nie defetyzm to ostrożność!!!
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Magdalaena pisze:Natomiast na śmietanę jako produkt trzeba uważać, bo niektóre zawierają w składzie mąkę.
Rafal_tata pisze:Przepraszam, która ??? Bez urazy, ale pisanie "niektóre" bez podawania konkretnej podpowiedzi osobom, które czerpią wiedzę z tego forum jest... niepoprawne.
No może nie niektóre tylko większość. Nie pamiętam marek raczej kolory ;-)Te gęste kwaśne śmietany sprzedawane w małych plastikowych miseczkach nie składają sie bowiem w 100 % ze śmietany, tylko zawierają dziwne zagęszczacze. Jakkolwiek akceptuję skrobię modyfikowaną jako taką, to nie podoba mi się wizja sztucznego zagęszczacza do śmietany.
Ostatecznie za bezpieczną moja rodzina uznała śmietanę tortową 30 % Łowicz.

A sieję postrach, bo bardzo długo nie myślałam, że śmietana może w sobie coś podejrzanego zawierać i nie czytałam składu.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

Zaktualizowana informacja:

"...surowce, jakie stosujemy do produkcji lodów, zgodnie z przesłanymi oświadczeniami producentów, nie powinny zawierać nawet minimalnych śladów składników zabronionych w diecie bezglutenowej. Nie polecamy spożywania naszych produktów w ostrych stanach celiakilii, kiedy następuje nietolerancja białek mleka oraz cukrów.
Do produkcji stosujemy wyłącznie syrop z ziemniaków, śmietana nie jest w żaden sposób zagęszczana ani barwiona. W nielicznych przypadkach lody aromatyzujemy naturalnymi olejkami przygotowywanymi na bazie alkoholi".
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

To ciekawe, muszę sie przyjrzeć dokładniej tym lodom, bo przyznam sie szczerze nawet nie pomyślałam ze mogą być dla nas :)
mamuśka Mariuszka
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

lody

Post autor: kinga »

Moja córka uwielbia te lody i co najważniejsze nic po nich nie ma,więc powinny być ok :)
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: mr.kwiatek »

Glutenu może i nie mają ale ogólnie to sama woda :/ Uwielbiam wrzucić gałkę lodów waniliowych do zimnej coli (tak kiedyś podawali FloatCole w Pizza Hut) i jak zaczyna się roztapiać lód bardzo dokładnie widać jak oddziela się od siebie "śmietanka" i woda - z proporcjami 1-1 <:>> Biorąc pod uwagę dość wysoką cenę to wymagałbym jednak czegoś troszkę lepszego jakościowo...
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

IMHO lody Grycana są wyjątkowo tłuste i śmietankowe w porównaniu np. z Algidą
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Grycan i woda? Zgadzam się z Magdalaeną, te lody są tłuste. I wierzę w ich zapewnienia w śmietankowość i waniliowość etc. Choćby dlatego, że dodatek wanilii widać "gołym okiem". I owoców też. W porównaniu z tym taka Algida to po prostu farbki i sztuczne aromaty.
Ja mam zupełnie inne zastrzeżenie do Grycana, a raczej miejsc, gdzie są sprzedawane te lody. Super, że można dostać "na wynos" w plastikowym pojemniczku, ale po co na Boga są na wystawie przybierane waflami?? :zdziw: Kilka razy się nacięłam, wyciągając z porcji lodów szczątek rozmoczonej waflowej dekoracji... Ręce opadają.... :/
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
ODPOWIEDZ