HELIO S.A.

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
t-malgorzata
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr 21 cze, 2017 13:59
Lokalizacja: St. Wola

HELIO S.A.

Post autor: t-malgorzata »

Witam,

Nie wiem czy dobrze robię otwierając nowy wątek, ale nie udało mi się znaleźć podobnego.
Wysyłałam E-MAIL z zapytaniem, o bakalie HELIO Natura i otrzymałam taką oto odpowiedź.

Dzień Dobry!

Nasze produkty nie zawierają glutenu ( oprócz Kuti Helio, która w swoim składzie zawiera pszenicę), ale również nasze produkty bakaliowe nie posiadają certyfikatu produktu bezglutenowego. Nie mogę zagwarantować iż nasze produkty bakaliowe spełniają wymogi produktu bezglutenowego w znaczeniu Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na diecie bezglutenowej. bo nie ma możliwości deklaracji na takich produktach znaczka przekreślonego kłosa.

Nie ma 100% pewności iż nasze produkty zawierają poniżej 20 ppm glutenu (20 mg na kg).

Dlatego, że np., bakalie, które są w niej zawarte mogą być oczyszczane u naszych dostawców na tych samych maszynach jak pszenica i inne zboża przez co w naszych produktach może się znajdować jakiś pył ( niewidoczny gołym okiem) zawierający gluten. Stąd brak znaczku na naszych produktach - produkt bezglutenowy.

Produkty nasze ze znakiem przekreślonego kłosa to masy do ciast: masy makowe, krówkowe i masa orzechowa z kawałkami orzechów.

Podaję stronę na której można bardzo dużo dowiedzieć się o diecie dla osób z celiakią.

http://www.celiakia.org.pl/

Pozdrawiam

Judyta Rosochacka

specjalista ds. jakości

503 188 931


HELIO S.A.
Wyględy, ul. Stołeczna 26, 05-083 Zaborów

Filia: Brochów 119, 05-088 Brochów

Tel. (22) 462 67 43
tel.: +48 (022) 725 70 64, 725 71 81, 725 72 42
fax.: +48 (022) 725 70 97
http://www.helio.pl
Obrazek
marta_g
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz 11 cze, 2017 06:35
Lokalizacja: Olsztyn

Re: HELIO S.A.

Post autor: marta_g »

To mnie trochę zmartwiłaś, aczkolwiek od dłuższego czasu jem głównie orzechy HELIO i dobrze się po nich czuję.
ODPOWIEDZ