Campina, Bakoma, Danone

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Campina, Bakoma, Danone

Post autor: kabran »

Odpowiedzi, jakie otrzymałam na pytanie o rodzaj skrobi, stosowanej w produktach tych firm i ich ewentualnej bezglutenowości:
Danone:
Bardzo dziękujemy za wiadomość,
W odpowiedzi na Pani pytanie uprzejmie informujemy, że w produktach DANONE skrobia nie pochodzi ze zbóż, tylko z kukurydzy lub z tapioki (z bulw manioku - podobne do ziemniaka). W obecnej chwili używamy tylko skrobi kukurydzianej.
W przypadku dalszych pytań pozostajemy do Pani dyspozycji.
Zapraszamy również do korzystania z naszej Infolinii pod numerem telefonu 0 801 33 11 33 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-19.00 (opłata według taryfy lokalnej).
Łączymy wyrazy szacunku,

Bakoma:
Szanowna Pani,
w jogurtach używamy skrobi modyfikowanej z kukurydzy.
Najbezpieczniejszym naszym produktem pod względem braku śladów glutenu są jogurt naturalny w kubku 150g i kefir w kubku 250g.
Na liniach na których są produkowane- pakowane te wyroby nigdy nie ma produktów zawierających gluten.
Na linii pakującej np. jogurt naturalny 400g mógł byc pakowany, oczywiście przed myciem, jogurt z ziarnami zbóż.
Z poważaniem
Krystyna Kotecka
Bakoma S.A.

Campina:
Szanowna Pani,
w naszych produktach wykorzystujemy skrobię kukurydzianą.
W żadnym z naszych jogurtów (oprócz jogurtów Miodzio z otrębami i z ziarnami zbóż) nie ma glutenu.
Z poważaniem,
Magda Bogusz

... na razie tyle... :D
asia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: czw 20 sty, 2005 23:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: asia »

HEj.
Do tej pory nie jadaliśmy jogurtów Bakomy ani Campiny. Po tej dobrej wieści :=D>: z pewnością zaczniemy.... i to już od jutra.
Pozdrawiam Asia.Obrazek
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Krotko mowiac problem jest ten sam co zawsze - wspolne linie produkcyjne i mozliwosc zanieczyszczenia tzw. sladowymi ilosciami glutenu. Co to znaczy sladowe ilosci glutenu i czy sa na tyle sladowe, ze mozna spokojnie te produkty jesc to juz inna para kaloszy.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Myślę, że jest jednak różnica między używaniem do produkcji skrobi naturalnie bezglutenowej, a śladowymi zanieczyszczeniami na taśmie produkcyjnej. :lol: Podczas produkcji jogurtów i in. produktów mlecznych muszą być zachowane rygorystyczne warunki sanitarne, m.in. mycie całych linii produkcyjnych. Więc chyba nie przejmowałabym się zbytnio tymi ilościami śladowymi. Wydaje mi się, że jest to raczej asekuracja ze strony producenta. :D
Wiesia-mama
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn 21 lis, 2005 16:43
Lokalizacja: Skórcz

Post autor: Wiesia-mama »

bardzo sie ucieszyłam ze w jogurtach nie na glutenu moja 5-letnia córka uwielbia jogurtu a od czsu kiedy wykryto u niej chorobe to jest od lata tego roku nie dostawała ich :D
Wiesia-mama
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

a jogurty muesli

Post autor: vixi »

powinni napisać że wszystkie są bezglutenowe oprócz jogurtów muesli. Poza tym trochę im nie wierzę ale to już moja sprawa - bo skoro są takie bezglutenowe a linia produkcyjna nie jest zanieczyszczona glutenem bo wszystko niby mają bezglutenowe to co to za problem postarać się o możliwość zaznaczenia na opakowaniu że produkt jest bezglutenowy? ach szkoda gadać ostatnio nawet w ketchupach jest mąka po co?
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Myślę, że odpowiedź jest stara hmm... jak to Forum. Nie ma atestu i certyfikatu, nie ma znaczka. A badania są drogie. Dlatego mamy tańsze jogurty bez atestów. Pzdr :D
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

ale inaczej jest jeśli produkt jest naturalnie bezglutenowy poza tym bezgutków jest dużo i wnas siła i po prostu tracą klijentów
bristo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz 25 sty, 2004 11:57

Post autor: bristo »

Składy wyrobów tych firm stale się zmieniają trzeba bez ustanku kontrolować
składy .Owszem na Bakomie , Danonach pisało długo skrobia modyfikowana a teraz już tylko skrobia i teraz ryzyk fizyk bo pisali pół roku temu że na chwilę obecną stosujemy skrobię kukurydzianą. Jeszcze Campina ma skrobię kukurydzianą w składzie wyraźnie napisaną a innych firm to już tylko pojedyńcze wyroby. Teraz idę do marketu i kopię 10 minut zeby znaleźć coś pewnego.
Nie wiem czy to ja popadłem w jakąs paranoję czy jeszcze niedawno naprawde było inaczej i łatwiej.

Bristo
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

jogurty

Post autor: GosiaM »

Mimo zapewnień różnych firm - mam na mysli jogurty - nie kupuję ich. Kupuję za to naturalne kefiry i mieszam z owocami, np. mandarynki, banany, rodzynki. Moja córka to uwielbia.
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

Ja bardzo lubię jogurty i zawszw sprawdzam, kupuję te na których jest napisane skrobia kukurydziana albo mączka z chlebka świętojańskiego, wiem, że nie można być do końca pewnym, ale ... :( Nie mamy chyba wyjścia, nie wszystko da się zrobić samemu lub zastąpić czymś innym.
Obrazek
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

Oto odpowiedź od firmy Danone:
Szanowna Pani,

Bardzo dziękujemy za wiadomość.
W odpowiedzi na Pani pytanie uprzejmie informujemy, że gluten zawierają
produkty z muesli oraz jogurt biszkoptowy (informacja jest na opakowaniu).
Niektóre produkty mogą zawierać śladowe ilości glutenu i to również jest
zaznaczone na opakowaniu.Polecamy dla dziecka między innymi Danonki,
którenie zawierają glutenu, więc można je podawać dziecku z celiakią.
Skrobia modyfikowana to jest substancja zagęszczająca, syrop glukozowo- fruktozowy to mieszanka 2 tzw. cukrów prostych: glukozy i fruktozy.
W produktach spożywczych zastępuje się nim zwykły cukier czyli sacharozę.
Wszystkie składniki używane w naszych produktach są pochodzenia
naturalnego.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

uwaga na jogurty campiny! miałam ulubiony ich jogurt "miodzio". jest w różnych wersjach - z musli, z ziaranami słonecznika i czysty. wyżej pani z tej firmy deklarowała że tylko z otrebami i ziarnami zbóz zawierają gluten. byc może wówczas, gdy udzielano tej odpowiedzi tak było. ale teraz jest wyracnie napisane że na wszytkich jogurtach miodzio - także tych czystch i ze słonecznikiem - jest skrobia pszenna. wierzę że to była zmiana składau, ale żeby tak na nasza niekorzyść.....nieładnie. czy ktoś moze wie, czy skrobia pszenna jest najtańsza, że tak chętnie z niej korzystają producenci? to byłby jedyny argument za zmianą. cho zdaje tez sobie sprawę że baaardzo niewielu producntów zastanawia się nad tym, czy ich produkt bedzie mógł zjeść celiaczek
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

na szczęscie zadnego z tych jogurtów nie lubie :D
Awatar użytkownika
JoannaW
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: ndz 18 sty, 2004 18:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JoannaW »

no to chyba jednak nie możesz....
Pozdrawiamy
Joanna i Natasza

Obrazek
ODPOWIEDZ