Campina, Bakoma, Danone

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
tyqua
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: tyqua »

Jeśli chodzi o Campinę, to oni właśnie piszą, z czego. Tyle że zmienili skład i już się dla nas te skądinąd pyszne jogurciki nie nadają :(.
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Jogurt kremowy Campiny ma podaną w składzie skrobię kukurydzianą i nie ma tam syropów- ale tylko ten kremowy. On chyba może być??
mama Mateusza
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: czw 30 gru, 2004 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mama Mateusza »

Uważajcie na serki Campiny (waniliowy itd. a także biały ser), obecnie występujące pod marką President. Na części z nich pojawiła się informacja i zawartości pszenicy.

pozdrowienia,

mm.
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

ja jem zott jogobella owocowe bez cukru. na nich nie ma nic podejrzanego. bo na tych cukrowych (granatowych) coś mnie zastanawiiało. juz nie pamiętam co dokładnie ale miałam wątpliwosci i nie kupuję
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

Joanna pisze: Poza tym zastanawiają mnie jogurty Jogobella firmy Zott. Do tej pory nie podawali tam żadnego zagęstnika poza mlekiem w proszku. Myślicie, że one są ok?
Polecam ten wątek a propos jogutrów Jogobella firmy Zott: topics3/jogurty-zott-jogobella-vt1166.htm :)
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Napisałam do BAKOMY maila z zapytaniem o skrobię modyfikowaną, którą dodają do jogurtów (chodziło mi o to, że nie podają jej pochodzenia).Odpowiedż:
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

asiar ale ja tej odpowiedzi nie widzę :-))

[ Dodano: Czw 14 Wrz, 2006 17:47 ]
ojej, jest! wystarczyło chwilę poczekać i jest plik do pobrania
przepraszam najmocniej za moją niecierpliwość
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

no to korzystna wypowiedż - czyli bakoma jest przyjazna bezglutkom oprócz oczywiście jogurtów muesli.
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

Dzisiejsza odpowiedź od Bakomy:
> Szanowny Panie,
> nie mamy certyfikatu na nasze wyroby jako bezglutenowe.
Jogurt naturalny w kubku 150g, kefir naturalny 250g to sa produkty, które nie zawierają i nie stkaja sie z linia gdzie kiedyć były zboza.
Oczywiście jogurt Polskie Smaki 135g też nie spotyka się z produktami zbozowymi w naszej mleczarni ale wsad owocowy, który mieszany jest z białym jogurtem, produkowany jest na linii na której kiedyś, oczywiście po umyciu i wysterylizowaniu linii były produkowane wsady owocowe zaierające ziarna zbóz. Do zagęszczania naszego jogurtu uzywana jest skrobia kukurydziana.
Z poważaniem
Krystyna Kotecka
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

tyqua pisze:Było jak byk: syrop glukozowo-fruktozowy z pszenicy. Wcześniej było bez "z pszenicy" i dlatego jadłam, nie czytając...
Zwracajcie uwagę na skład jogurtów Campiny, czasem jest w składzie podany syrop a czasem nie. Dzwoniłam do firmy, bo kiedyś nie zwróciłam uwagi w sklepie a w domku jak przeczytałam to mnie zatkało. Gdy w składzie jest podany syrop to jest to syrop pszenny. Pani, z którą rozmawiałam zapewniała mnie, że nie zawiera on glutenu, ale niech każdy sam decyduje - zjeść czy nie zjeść. Ja wybieram tylko te bez syropów w składzie.
xtomek32x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz 05 lis, 2006 18:08
Lokalizacja: bytom

Post autor: xtomek32x »

Witam oto mail.ktory dostalem z zapytaniem o skrobie w serkach Bakuś:

Szanowny Panie,
We wsadach owocowych/ smakowych uzywanych do produkcji serków Bakus
uzywana jest skrobia kukukrydziana.
bezpośrednio do serka nie dodajemy skrobi.
Pozdrawiam
Krystyna Kotecka
BAKOMA S.A.




To dobrze!
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

o! ja też pisałam w sprawie tych serków do firmy Bakoma jakiś tydzień temu i do dnia dzisiejszego nie dostałam odpowiedzi :/ , ale przyznać muszę, że serki są pyszne!! :D
Ostatnio zmieniony śr 11 lip, 2007 00:03 przez GosiaM, łącznie zmieniany 1 raz.
EdytkaW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz 22 lip, 2007 03:27
Lokalizacja: Malbork

Post autor: EdytkaW »

Oto odpowiedź od firmy Danone:

Dnia 22-08-2007 o godz. 16:21 Serwis KONSUMENTA napisał(a):
Szanowna Pani,
W nawiązaniu do Pani pytania uprzejmie informujemy, że każdy nasz produkt, który zawiera gluten lub jego śladowe ilości posiada taką informację na opakowaniu. Nasi dostawcy są zobowiązani do deklarowania obecności glutenu lub jego śladowych ilości w dostarczanych przez nich składnikach w tzw. Food Safety Visa. Również na tej podstawie przygotowywana jest komunikacja, umieszczana na opakowaniu produktu.

Z uwagi na często zmieniającą się ofertę produktową, serdecznie zachęcamy do śledzenia informacji na opakowaniach - są one najbardziej aktualnym źródłem informacji.

W załączeniu przesyłam listę produktów, które w obecnej chwili zawierają gluten lub jego śladowe ilości.

Poniżej załączam informacje o składnikach, które wymieniła Pani w mailu:
- glutaminian sodu - w obecnej chwili nie używamy, gdyby znajdował się w produkcie wówczas umieścilibysmy informację na opakowaniu
- skrobia lub skrobia modyfikowana - obecnie używamy skrobii kukurydzianej i/lub z tapioki; gdyby w produkcie znajdowała się skrobia pszenna wówczas umieszczamy na opakowaniu produktu informację o obecności glutenu
- dekstryna - czyli glukoza, jeśli jest w produkcie to ją deklarujemy
- maltodekstryna, syrop maltodekstrynowy - jeśli jest w produkcie to ją deklarujemy
- syrop skrobiowy, glukozowy, glukozowo-fruktozowy - jeśli jest w produkcie to go deklarujemy; syrop glukozowo-fruktozowy uzywany w naszych produktach jest robiony z części niebiałkowej pszenicy i w zwiazku z tym nie zawiera glutenu,
- słód, syrop słodowy zwany też ekstraktem słodowym - jeśli jest w produkcie to go deklarujemy

> Pozdrawiam Panią serdecznie,
Marta Krawczyk Specjalista ds. Obsługi Konsumenta
Danone Sp. z o.o., 01-103 Warszawa, ul. Redutowa 9/23,
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
renata85
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: wt 01 lip, 2008 19:03
Lokalizacja: Sopot

Post autor: renata85 »

A można jesc Danone naturalne?
Awatar użytkownika
kluska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob 09 sie, 2008 19:48
Lokalizacja: wrocław

Post autor: kluska »

myślę, że można. Danone ładnie opisuje swoje produkty, więc wydaje mi się, że jeśli jogurt naturalny zawierałby chociaż śladowe ilości glutenu, Danone poinformowałby nas o tym :) (choć może to tylko naiwność początkującej celiaczki :|)
Ostatnio zmieniony pn 11 sie, 2008 20:49 przez kluska, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ