Campina, Bakoma, Danone

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: mama Krzysia »

W odpowiedzi na Pani pytanie uprzejmie informujemy, że większość naszych produktów nie zawiera glutenu. Te które go zawierają bądź jego sladowe ilosci to: Danio Intenso:z musli, chrupiące nasiona,pełnia orzechów; Jogurt Activia - wszystkie smaki orez z ziarnamizbóż; Jogurt kremowy biszkoptowy; Jogurt Naturalny z ziarnami zbóż;Zakrecony Mix truskawkowy z drażami czekoladowym oraz z misiami haribo; Fantasia krem jogurtowy z płatkami czekoladowymi, Fantasia włoskie smaki z polewą czekoladowo - migdałową. Serdecznie zachęcamy do sprawdzania opakowań naszych produktów, gdzie umieszczamy informacje o zawartości glutenu oraz alergenów (również jeśli występują one w śladowych ilościach. ;)
chojny997
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: ndz 23 lis, 2008 17:49
Lokalizacja: wrocław

bakoma 27.11.08

Post autor: chojny997 »

Osoby chore na celiakię mogą spożywać
- jogurt naturalny 150 g
- kefir 230 g

Produkty te produkowane są na oddzielnych liniach gdzie nie są produkowane produkty ze zbożem.

Co prawda nie publikujemy takich informacji na opakowaniu ale z całą odpowiedzialnością polecamy te dwa produkty jako bezpieczne do spożycia przez osoby chore na celiakię.

W załączeniu przesylam Panu zdjęcia w/w produktów. W przypadku jakichkolwiek informacji jesteśmy do Pańskiej dyspozycji.

Z poważaniem

Artur Watras
Dział Marketingu Bakoma S.A.

mimo, że nie deklarujemy tych inf. na opakowaniu, to ze względu na technologie produkcji spokojnie możemy tym osobom wskazać dwa nasze produkty- mały jogurt naturalny 150 g i kefir 230 g, gdyż na tych liniach nie produkowane są produkty ze zbożem.
Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
TataOli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn 01 gru, 2008 15:49
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: TataOli »

> Szanowny Panie,
Żaden ze składników wchodzących w skład serka Hommi o smaku
waniliowym nie zawiera glutenu, jednakże produkt ten jest produkowany na
tej samej linii, na której jest produkowany serek Bakuś biszkopt, pomimo
mycia maszyny po zakończeniu produkcji jednego asortymentu istnieje
możliwość, że gdzieś pozostanie kawałek biszkopta. Maszyna będzie
sterylna, ale kawałek ten moze zaszkodzić chorej osobie. Dlatego na
nowych opakowaniach dodajemy napis "Może zawierać śladowe ilości glutenu"
Z poważaniem.

Małgorzata Pruska
Bakoma S.A.
Nie każdy chłop z widłami to Neptun.
dentysta Gliwice
makakraw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr 13 maja, 2009 11:30
Lokalizacja: Malanów

Danonki

Post autor: makakraw »

Szanowna Pani,



Bardzo dziękujemy za kontakt.



W odpowiedzi na Pani pytanie uprzejmie informujemy, że gluten występuje obecnie jedynie w Danonkach o smaku truskawka – biszkopt – poziomka. W innych rodzajach serków Danonków nie ma glutenu ani jego śladowych ilości więc można je podawać dzieciom z celiakią. Serdecznie zachęcamy do sprawdzania opakowań naszych produktów, gdzie umieszczamy informacje o zawartości glutenu oraz alergenów (również jeśli występują one w śladowych ilościach).



W przypadku dalszych pytań pozostajemy do Pani dyspozycji. Zapraszamy również do korzystania z naszej Infolinii pod numerem telefonu 0 801 33 11 33 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-17.00 (opłata według taryfy lokalnej).

Łączymy wyrazy szacunku,

Robert JAROSZ
Specjalista ds. Obsługi Konsumenta
Danone
Awatar użytkownika
TataOli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn 01 gru, 2008 15:49
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: TataOli »

Bakoma wypuściła nowe opakowania jogurtów 150 + 15 g gratis.
Na opakowaniu jest jeszcze jedna drobna różnica: "... może zawierać śladowe ilości glutenu."
Po prostu ręce opadają. Przez tę Bakomę złapałem strasznego doła. - Znowu ktoś nas olał ...
Nie każdy chłop z widłami to Neptun.
dentysta Gliwice
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

TataOli pisze:Bakoma wypuściła nowe opakowania jogurtów 150 + 15 g gratis.
Na opakowaniu jest jeszcze jedna drobna różnica: "... może zawierać śladowe ilości glutenu."
Po prostu ręce opadają. Przez tę Bakomę złapałem strasznego doła. - Znowu ktoś nas olał ...
Wszystkie jogurty Bakomy mają teraz taką adnotację. Pozostaje pytanie, czy zmienili zasady produkcji czy przedtem nas lekceważyli.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

na moje pytania dostałam maila od Bakomy:
W nawiazaniu do Pani zapytania z dnia 01 czerwca 2009 roku pragnę poinformować, że tylko nasze wybrane produkty zawierają gluten/orzechy bądz inne alergeny.
Fraza na opakowaniu: "Może zawierać śladowe ilości orzechów i glutenu" jest informacją dla konsumenta wynikającą z określonych uregulowań oraz reakcji krzyżowych mogących wystąpić na linii produkcyjnej.
Receptura produktu nie uległa zmianie.

W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt!
odpowiedziałam:
Czy to znaczy, że również poprzednio produkowane jogurty (w tym jogurty pitne Twist) mogły być skażone glutenem ?
Zmartwił mnie Pan, bo informacje o alergenach (od dawna obowiązujące) są bardzo istotne dla osób chorych na celiakię.
Nigdy nie zjadłabym niczego, co według producenta "Może zawierać śladowe ilości orzechów i glutenu", bo wiem, że te śladowe ilości mogą znaleźć się akurat w moim kubeczku i spowodować widoczne pogorszenie samopoczucia (bóle głowy, afty, problemy dematologiczne).
I jeśli nie ma takiej adnotacji na opakowaniu, to zakładam, że NIE MA MOŻLIWOŚCI, żeby produkt zawierał śladowe ilości, nastąpiło krzyżowanie linii produkcyjnych itp.
Niestety muszę wykreślić jogurty Twist (bardzo smaczne, szczególnie te kawowe) i inne produkty Bakomy z mojej diety.
Na razie brak dalszych odpowiedzi, ale ja zdążyłam to opowiedzieć kilku osobom, które nie są na diecie bg, ale też były zdegustowane postawą Bakomy.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
TataOli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn 01 gru, 2008 15:49
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: TataOli »

Magdalaena pisze:Pozostaje pytanie, czy zmienili zasady produkcji czy przedtem nas lekceważyli.
Nie, teraz nas lekceważą. Namawiam kogo mogę do bojkotu bakomy, żeby im się te śladowe ilości czkawką odbiły. Ale moja prywatna córka upiera się że ona tylko te jogurty pije, więc muszę przelewać jogurt nat. Danone'a do kubka po bakomie i w tedy jej smakuje.
Nie każdy chłop z widłami to Neptun.
dentysta Gliwice
prezes7979
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt 03 kwie, 2009 14:51
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: prezes7979 »

Mam pytanie , co sądzicie o jogurcie naturalnym Activia??? Na opakowaniu nie ma niebezpiecznych nazw , prosiłabym jednak o pomoc i odpowiedź , gdyż niestety jestem "świeża" w tych sprawach i dopiero się uczę. Z góry dziękuję i pozdrawiam. <prosze>
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Proszę szukać na Forum.
1. viewtopic.php?t=1745&highlight=activia
2. drugi post od góry na tej stronie
3. najważniejsze jest info od producenta, my możemy tylko się domyślać
prezes7979
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt 03 kwie, 2009 14:51
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: prezes7979 »

dziękuję za podpowiedź , niestety jeszcze błądzę po fo :) rum , troszkę minie niż sie odnajdę.

[ Komentarz dodany przez: Rafal_tata: Wto 16 Cze, 2009 13:48 ]
wiem, luzik...
MałgosiaSamosia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr 25 lis, 2009 21:44
Lokalizacja: żywiec

Post autor: MałgosiaSamosia »

Poprostu szok, co za narod! Musieliby wszyscy w firmach byc chorzy i ich rodziny to moze zrozumieliby o czym mowa. Jak mnie denrwuje to lekcewazenie, a nie mowie jak mi odpowiadaja -"przesadzasz" :028: Cos strasznego
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: monisiak81 »

poniżej .. aktualna odpowiedź od firmy Danone. Zapytałam o produkty b/g odpowiedź przesłali 2 dni temu. pozdrawiam

W odpowiedzi na Pani pytanie uprzejmie informujemy, że jeśli dany nasz produkt zawiera gluten, bądź jego śladowe ilości, to taka informacja podana jest zawsze na opakowaniu produktu. Dlatego też serdecznie zachęcamy do zapoznania się z etykietą produktu przed jego zakupem.

W przypadku dalszych pytań pozostajemy do Pani dyspozycji. Zapraszamy również do korzystania z naszej Infolinii pod numerem telefonu 0 801 33 11 33 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-17.00 (opłata według taryfy lokalnej).
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Bakoma

Post autor: monisiak81 »

wiem, że podwajam odpowiedź, ale może czytelniej będzie w 2 postach (mam nadzieję, że moderator mnie nie :diabelek: ),
jeszcze oprócz Danona otrzymałam odpowiedź od Bakomy:
Szanowna Pani,
Dziękujemy za zainteresowanie naszym asortymentem. Większość naszych produktów zawiera gluten lub może zawierać jego śladowe ilości.Wszystkie nasze Jogurty naturalne (w tym typu Greckiego) oraz śmietana nie zawierają glutenu nawet w minimalnych ilościach.

Zachęcamy do dzielenia się z nami wszelkimi uwagami i sugestiami.

więc osobiście ... wolę uważać na Bakomę, niestety ;/
Awatar użytkownika
agacia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 21:26
Lokalizacja: Marki

Post autor: agacia »

w necie śmiga taka informacja: "jak znajdziecie taki napis na jogurciku: E322 (a na Danona jogurcikach coś takie znajdziecie, również na słynnym Actimelu) lub na czymkolwiek, to wiedzcie, że E322 to lecytyna z soi GMO, przekazujcie dalej, i omijacie wielokilometrowym łukiem zatrute tą lecytyną produkty"

dziękuję bardzo, danone już od dawna nie gości u mnie w domu i zapewne nigdy nie zagości...
ODPOWIEDZ