UWAGA ***batony Dobra Kaloria***

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
abiel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt 08 sie, 2017 14:38

UWAGA ***batony Dobra Kaloria***

Post autor: abiel »

Witam,

ostatnio odkrylam batony "Dobra Kaloria" o smakach "kawa&orzech" czy "chrupiacy orzech" dostępne są w Rossmanie. Skald maja bardzo prost przyklad:
"Składniki: Daktyle, chrupki zbożowe (mąka kukurydziana, mąka ryżowa), orzechy nerkowca (14%), kawa (5,1%). Może zawierać kawałki pestek owoców."
Wydaje sie dobry dla celiaków. Cos mnie jednak tknęło bo maja znaczki ze baton jest bez laktozy czy dla wegan ale nie ma znaczka ze bez glutenu. Napisalam wiec z ciekawosci do producenta. To co otrzymałam zaszokowalo mnie. ..... batony moga zawierac gluten... czyli nie mozna ufac nawet produktom gdzie nie widac w skladzie glutenu, pszenicy,itd.
Napisalam oczywisce do producenta ze powinien taka informacje dodac ale czy to zrobi???? ponizje ich odpowiedz jak zapytalam sie o sklad produktu.



Szanowna Pani,

Batony owocowe marki "dobra kaloria" nie zawierają w składzie glutenu, ale nie są bezglutenowe. Produkt może być oznaczany jako bezglutenowy, gdy poziom glutenu jest mniejszy niż 20 ppm, a w naszych batonach jest z tym różnie. Przeprowadzone jakiś czas temu badanie wykazało, że w niektórych jest poniżej 20 ppm, a w niektórych trochę więcej. Dla osób z niewielką wrażliwością na gluten jest to poziom bezpieczny, ale w przypadku dużej wrażliwości lepiej być ostrożnym.

Pozdrawiam.

Marek Paluszewski
Kierownik Kontroli Jakości

logo KUBARA RGB[/i][/i]

KUBARA sp. z o.o.
ul. Gen. Józefa Bema 32
42-202 Częstochowa[/color]
Ami
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 07 paź, 2017 10:03

Re: UWAGA ***batony Dobra Kaloria***

Post autor: Ami »

Czy to jest zgodne z rozporządzeniem w sprawie znakowania środków spożywczych? Jeśli może być alergen to producent nie ma obowiązku umieszczenia o tym informacji na opakowaniu??
ODPOWIEDZ