Bezgluten

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Precelki są genialne, czestowalam nimi na wyjeździe i nikt się nie pokapowal, że to moje do puki ich nie zaczełam jeść :D Na podgryzanie na wszelki wypadek i na wykazdy i ... po prostu genialne :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Ainer
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:21
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Ainer »

Asiar masz racje, ja zamówiłam dzisiaj pierwszy raz mieszankę w BEZGLUTENIE. Robiłam to chyba źle, bo za 2 mieszanki, ciastka i precelki zapłaciłam 41,06. Za Schara w Niemczech płaciłam mniej. Teraz próbuję do tej samej dostawy domówić jeszcze, mam nadzieję że mi się uda, bo jeśli nie to będzie to najdroższa moja mieszanka. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Ja z Bezglutenu zamawiam głównie chleb (mixy jakoś mi nie leżą). Właśnie wczoraj przyszła paczka - za coś ponad 90,00 zł. Cała zamrażarka chleba, mam na kilka miesięcy. Ale ja praktycznie jestem skazana na internet, bo nie dośc że w moim mieście jest jeden sklep bg, to w dodatku ceny są wyższe niż w W-wie.... Czyli i tak wychodzi taniej przez net niż w sklepie. I do domu przyniosą.... Troszkę taniej jest, jeśli płaci się przelewem, a nie gotówką przy odbiorze. I jeszcze jedno - Bezgluten zawsze zadziwia mnie szybkością - niecałą dobę wcześniej zamówiłam i już było. Z konkurentami z Glutenexu mam baaardzo złe doświadczenia....
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

dzięki za know-how na temat mrożonego pieczywa <kwiaty> z tymi mrożonomi kanapkami do pracy - to chyba bym nie wpadła 8) już się nie mogę doczekać kiedy paczka przyjdzie :D mam nadzieję, że jak do innych - szybko :D
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

koteczek pisze:z tymi mrożonomi kanapkami do pracy - to chyba bym nie wpadła 8)
Wpadłabyś, jakbyś miała taką sklerozę jak ja i zapominała wyjąć sobie wieczorem chleb z zamrażalnika :D
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

Kfiatku, nie martw się, ja też często zapominam wyjąć chlebka... potem chodze i głoduje :P
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

kfiatek pisze:Wpadłabyś, jakbyś miała taką sklerozę jak ja i zapominała wyjąć sobie wieczorem chleb z zamrażalnika
Nooo... Ja w takim wypadku wkładam chlebek (kromki) do tostera i "sam" się błyskawicznie rozmraża. Bo ja notorycznie zapominam wyjąć go z zamrażarki... :roll: Ale pomysł z mrożonymi kanapkami kupuję! :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

kabran pisze:Cała zamrażarka chleba, mam na kilka miesięcy
A co z ważnością chlebka? Jak kupuję w sklepie to termin do spożycia jest do trzech tygodni?
Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Termin ważności dotyczy chyba chleba niemrożonego, takiego który leży na półce. Np. w sklepie. Bo w takich warunkach po pierwsze wysycha (mimo szczelnego zapakowania, nie jest hermetyczne), po drugie mogą rozwijać się w nim jakieś mikroorganizmy (i zwyczajnie spleśnieje). Zamrożenie w niskiej temperaturze (poniżej minus 18 st. C) skutecznie hamuje rozwój owych, zaś szczelne zapakowanie chroni przed wysychaniem. W każdym razie jak dotąd nie miałam żadnych problemów z chlebem mrożonym, nawet po kilku miesiącach zawsze jest świeży, jakby prosto z paczki... Polecam taką metodę, jeśli tylko masz wolne miejsce w zamrażarce. I tylko zamawianie duuużych ilości chleba jest opłacalne przy takich zbójeckich opłatach za przesyłkę...
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

Dzięki, zamrażarka na razie zajęta, ale niedługo się zwolni, więc chyba zamówię większą ilość, bo faktycznie u mnie w sklepie też sporo drożej wychodzi. Pozdrawiam :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

zazdroszczę Wam przepastnych zamrażarek ... ja ostatnio zrezygnowałam ze zmywarki, bo w nowej kuchni nie było gdzie wstawić ... ](*,) ech mój zamrażalnik tez maciupki ...
Gosiuuunia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 363
Rejestracja: pn 17 lip, 2006 00:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Gosiuuunia »

ja raz w tygodniu kupuje jeden, góra dwa bochenki. zamrażam w porcjach po cztery kromki (tyle mi wystarcza). i codziennie wieczorem wyjmuje jedną paczuszke :)
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

mi chlebek odmraża się bardzo szybko bo w godzinkę - i raczej nie podgrzewam chyba że w takim elektrycznym piecyku - i jest bardzo smaczny a jak zapomnę odmrozić to jem tosta
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

kabran pisze:Właśnie wczoraj przyszła paczka - za coś ponad 90,00 zł. Cała zamrażarka chleba, mam na kilka miesięcy.
Ostatnio miałam prawie identycznie :D Też u mnie w zamrażarce taki chleb zalega czas jakiś, ale jeśli jest zamrożony świeży i w firmowym opakowaniu to nic nie traci na właściwościach.
Chociaż ostatnio chyba przegięłam z ilością, bo chleb + wszystko inne, co mam w zamrażarce spowodował zapełnienie tejże prawie w 100%... Oprócz chleba zamówiłam też dużo mąki i makaronu, żeby jakoś koszt przesyłki się bardziej rozłożył (makaron im się ostatnio udało zrobić całkiem niezły, ciasteczka wciąż jak dla mnie odpadają). Chociaż teraz pewnie, jak już wyjem ten chleb, to raczej odczekam z następną paczką i będę kupować w sklepie u siebie, bo po piewsze mąki mam zapas na pół roku naprzód chyba :) a po drugie znów miałam jazdy z kurierem - strasznie ciężko było ustalić, kiedy ta przesyłka konkretnie przyjdzie i w związku z tym kiedy mam czekać na kuriera. Miała przyjść w piątek, po czym okazało się, że jednak kurier dzwonił do mnie w czwartek, że właśnie podjechał z przesyłką ](*,) a ja akurat wtedy byłam poza Trójmiastem, bo właśnie mam coś w rodzaju urlopu. No OK, kurier mi to w końcu przywiózł jeszcze raz w piątek, ale obawiam się, że jak wrócę do pracy, to znów dopasowanie czasu dostawy przez kuriera do mojego czasu pracy może okazać się kwadraturą koła, wymagającą kilku kolejnych telefonów do Bezglutenu i firmy kurierskiej, do której to rozrywki zaczynam powoli cierpliwość tracić :?
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

kfiatek, czy ten kurier jest z Bezglutenu, czy z jakieś firmy kurierskiej? Bo jak z firmy kurierskiej to się tak nie przejmuj. Przyjedzie, jak Cię nie zastanie, to zostawi kartkę z telefonem, oddzwonisz i się z nim umówisz na dostawę.
Obrazek
ODPOWIEDZ