Tesco U.K.

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Tesco U.K.

Post autor: Nastka »

Poprosiłam znajomego, aby przywiózł mi parę produktów bezglutenowych z Irlandii, i dostałam produkty wyprodukowane dla Tesco w Anglii. Podobno wybór jest ogromny. Ja chciałam prod. wyłącznie bez glutenu, mleka i jaj. Myślałam że nie dostanę żadnego wypieku- a jednak. Marzy mi się aby nasze Tesco również wprowadziło taki asortyment. Zmiany w polskim Tesco już widać- nowe opakowania mają wypisane wszystkie składniki alergenne. Ale czy w planach są produkty bez glutenu, itp.? Może ktoś ma jakieś wieści na ten temat? Warto podkreślić że ceny produktów bez glutenu nie różnią się od tych zwykłych. Może byśmy jakąś prośbę wystosowali do kierownictwa Tesco w tej sprawie? ;)
Zamieszczę parę zdjęć produktów:

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tesco U.K.

Post autor: GosiaM »

Nastka pisze:Może byśmy jakąś prośbę wystosowali do kierownictwa Tesco w tej sprawie? ;)
Jestem ZA, jestem ZA!! może już z ramienia naszego Stowarzyszenia?
Awatar użytkownika
dmx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 13:15

Re: Tesco U.K.

Post autor: dmx »

Nastka pisze:Warto podkreślić że ceny produktów bez glutenu nie różnią się od tych zwykłych.
Co dokładnie masz na myśli?
Ciasteczka z nadzieniem jabłkowym (o ile dobrze pamiętam) kosztują 1.49, a makaron bezglutenowy 500g - 1.49., paluszki rybne to również 1.49, podczas gdy zwykłe paluszki (najtańsza linia Tesco Value) to 0.28, co jest ceną kilkukrotnie przewyższającą cenę produktów glutenowych.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Obiecuję, że to będzie jedno z naszych pierwszych oficjalnych pism, które wystosujemy z ramienia Stowarzyszenia ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Inicjatywa pisma w sprawie produktów bezglutenowych jest oczywiście godna poparcia, ale... Współpracowałem z Tesco przez dwa lata. To, że w jakimś kraju w ich hipermarketach występuje jakiś produkt, nie oznacza, że musi pojawić się w innych. Jest pewna linia produktów, która jest rozprowadzana np. w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech, ale dotyczy to tylko niektórych. Te na zdjęciach ewidentnie pochodzą z sieci angielskiej, w której ze względów oczywistych jest największy wybór. Pamiętajcie, że Tesco nic nie produkuje. Na każdej etykiecie jest napisane: "Wyprodukowano dla TESCO /POLSKA/ Sp. z o.o." Produkty są lub nie są bezglutenowe, ale zależy to od producenta, a nie od Tesco, od nich mógłby jedynie wyjść pomysł stworzenia takiej linii - poszukania dostawców, sprawdzenia czy dane produkty spełniają warunki, by być bezglutenowe itd, itp...
Jeżeli chodzi o zmiany na etykietach, to wynikają one z tego, że Tesco bardzo ściśle trzyma się przepisów prawa handlowego, a dział jakości sprawdza opakowania literka po literce, żeby nie można było im nic zarzucić. Całkiem inną sprawą jest to, że produkty TKZ lub Tesco Value są produkowane na "najniższym poziomie akceptowalności". I nie są to moje słowa, tylko specjalistów z Tesco :D

ps. ten nowy zestaw emotikonek jest chyba żywcem wyrwany z jakiegoś forum dla 8-latków... a jakość jak z początków gadu-gadu ;P
Ostatnio zmieniony wt 23 sty, 2007 16:52 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 17:55
Lokalizacja: obywatel świata

Post autor: MariuszO »

Produkty, które są na zdjęciach to linia produktowa wyprodukowana przez firmę Bakers Delight specjalnie dla TESCO.

Produkty tej firmy można kupić w naszym sklepie internetowym, jednak chwilowo zmuszeni byliśmy wstrzymać import ze względu na niskie zainteresowanie i małą sprzedaż

Nie sądzę aby w najbliższym czasie produkty tej firmy (lub innych) pojawiły się w sieciach typu TESCO - przede wszystkim ze względu właśnie na małe zainteresowanie klientów.
Łatwiej gruby kijek pocieniować niźli cienki pogrubasić!
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Myślę, że zainteresowanie jest kwestią ceny.

Jeżeli takie ciasteczka rzeczywiście kosztują w Wielkiej Brytanii półtora funta (czyli ok. 9 zł) to musi to być na ich rynek niska cena wziąwszy pod uwagę odpowiednio wyższe koszty utrzymania i wyższe dochody.

A w sklepie internetowym paczuszka 200 g trochę podobnych ciasteczek kosztuje 12,90 zł (nie licząc wysyłki).

Co jakiś czas kupuję pierogi Glutnenexu, których "jednoosobowa" porcja kosztuje 3,50 zł
Chętnie kupiłabym jakieś mączne danie obiadowe do trzymania w zamrażalniku na czarną godzinę , ale mogłoby kosztować powiedzmy 5 - 6 zł
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
dmx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 13:15

Post autor: dmx »

marcel234 pisze:Jeśli to kogoś bedzie ciekawić to w sobote moge podać świerze ceny wyrobów, bo kolega
do którego sie wybieram akurat jedzie na zakupy ;)
Też mogę podać, póki jeszcze tu jestem :)
Awatar użytkownika
dmx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 13:15

Post autor: dmx »

magda22102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob 25 mar, 2006 14:16
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: magda22102 »

Witam,dzwoniłam do Tesco w Poznaniu na Serbskiej,rozmawiałam z jakimś panem,pytałam czy mają w swojej ofercie produkty bezglutenowe wyprodukowane dla tesco,on powiedział,że mają ale nie wiem czy do końca wiedział o czym mówię.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Trzeba było zapytać jakie :)
Jak znam się na marketingu :036: , to tak dla zasady powiedział, że mają, bo a nuż wstąpisz do Tesco i może coś kupisz przy okazji :)
Ostatnio zmieniony pt 26 sty, 2007 09:34 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

No, zdarza mi się bywać w Tesco, choć niezbyt często i z produktów bezglutenowych widziałam tylko makaron (sojowy i ryżowy) w dziale z produktami tzw. egzotycznymi oraz wafle ryżowe. Nic z tego, o czym pisali przedmówcy, tzn. artykułów specjalnie produkowanych, bezglutenowych. I nie wydaje mi się aby w najbliższym czasie coś mogło się zmienić...
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Basia P
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt 09 cze, 2006 21:23
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Basia P »

Jezeli chodzi o ceny produktow gluten free w Tesco czy w jakim kolwiek markecie w Londynie to sa one zroznicowane,tak jak przy kazdych normalnych produktach.Np chlec to ceny ksztaltuja sie od 99 p do 5 funtow za chleb tostowy krojony.Jest bardzo duzy wybor i jakosciowo rowniez sa super. Ja kupujac ciasteczka czestuje wszystkich u siebie w domu i niektore z nich znikaja w 5 sekund bo sa takie pyszne. Niektore dla mnie sa niejadalne.
Osobiscie nie sadze,zeby w Polsce taki towar szybko sie pokazal. Poniewaz tutaj wszyscy wiedza co tzn celiakia,co mozna jesc czego nie i na doslownie wszystkich produktach masz opis co w sobie zawiera:gluten,mleko,orzechyitp.Dlatego robiac zakupy mozemy sobie wybrac nawet z produktow normalnych cos dla siebie.
Basia P
Awatar użytkownika
dmx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 13:15

Post autor: dmx »

Basia P pisze:Poniewaz tutaj wszyscy wiedza co tzn celiakia,co mozna jesc czego nie i na doslownie wszystkich produktach masz opis co w sobie zawiera:gluten,mleko,orzechyitp.Dlatego robiac zakupy mozemy sobie wybrac nawet z produktow normalnych cos dla siebie.
Niestety, trafiają się produkty takie jak gotowe sosy, gdzie nie ma informacji o zawartości glutenu, a podany skład nie rozwiewa wątpliwości co do jego ewentualnej nie/obecności w produkcie.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Basia P pisze:Jezeli chodzi o ceny produktow gluten free w Tesco czy w jakim kolwiek markecie w Londynie to sa one zroznicowane,tak jak przy kazdych normalnych produktach.Np chlec to ceny ksztaltuja sie od 99 p do 5 funtow za chleb tostowy krojony.
I to jest właśnie to, czego brakuje na polskim rynku - zróżnicowania w obie strony.
Bo w obecnej chwili mam do wyboru albo drogie produkty z Bezglutenu czy Glutenexu albo bardzo drogie z Schara.
(Bo domyślam się, że na brytyjski rynek 0,99 Ł to bardzo tanio ?)
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
ODPOWIEDZ