Glutano

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 17:55
Lokalizacja: obywatel świata

Post autor: MariuszO »

Jaki mały wybór? W naszym sklepie internetowym jest prakrtycznie pełna oferta sukcesywnie poszerzana o nowe produkty :?
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

No w waszym sklepie owszem jest wybór - ale w innych miejscach nie ma a niestety nie wszystkich stać na to, żeby zapłacić więcej za przesyłkę niż koszt ciasteczka - a czasami chciało by sie po prostu wejść do sklepu i kupić coś z Glutano a tego nie uświadczysz. Co wcale nie umniejsza wartości waszego sklepu wręcz przeciwnie.
Awatar użytkownika
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 17:55
Lokalizacja: obywatel świata

Post autor: MariuszO »

Proszę o porównać ceny produktów w Sklepie Internetowym z cenami tychże produktów w sklepach "stacjonarnych". Różnice w cenach wynoszą nieraz ponad 20% na korzyść sklepu internetowego.
Według naszych statystyk robiąc zakupy przez internet o wartości ok. 50 PLN koszty przesyłki (już nawet od 6,50 PLN) zwracają się ze względu na niższe ceny produktów. Przy większych zamówieniach to juz tylko czysty zysk, a biorąc pod uwagę długie terminy przydatności do spożycia tych produktów nie ma problemów z zakupem jednorazowo większej ich ilości i przechowywaniem w domu na bieżące potrzeby.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

Mariusz oczywiście masz rację już wiele razy mówiłam, że kupowanie większej ilości tych produktów się opłaca w waszym sklepie tylko, że pozostaje sprawa niedostępności tych produktów w kraju. Ja czasami po prostu wpadam do mojego sklepu i kupuję sobie batonika. Gdyby było coś z Glutano byłabym szczęśliwa. Może wiesz dlaczego są jednak tak mało dostępni? bo są!
Awatar użytkownika
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 17:55
Lokalizacja: obywatel świata

Post autor: MariuszO »

Mała dostępność produktów GLUTANO (i innych importowanych) wynika z kilku powodów: po pierwsze małe zainteresowanie sklepów i hurtowni związane z brakiem potencjalnych klientów i relatywnie wysokimi cenami w porównaniu do żywności "glutenowej" po drugie z brakiem możliwości dotarcia przez nas do wszystkich potencjalnych odbiorców.

O ile pierwszy czynnik wymaga czasu: produkty wzbudzają coraz większe zainteresowanie nie tylko wśród sklepów z tzw. "Zdrową żywnością", a ceny wciąż spadają i przestają tak "odstawać" od cen żywności ogólnodostępnej (która nomen omen wciąż drożeje) - i tu nic nie możemy poradzić ten proces będzie jeszcze trwał, o tyle drugi problem chyba został rozwiązany: z dniem 15.05.2006 nawiązaliśmy współpracę z bardzo dużym dystrybutorem żywności firmą SANECHEM. Jest to największy polski importer i dystrybutor tzw. "Sea food" oraz unikalnych produktów i dań kuchni regionalnych z całego świata (ponad 2000 produktów w ofercie).
Firma ta posiada własne sklepy ("Kuchnie Świata) w dużych centrach handlowych a jednocześnie zaopatruje setki, jeżeli nie tysiące odbiorców w całym kraju, począwszy od małych sklepików, a na hipermarketach skończywszy.

Firma ta jest bardzo mocno zainteresowana tematyką "glutenfree" i w najbliższym czasie można się spodziewać zwiększonej dostępności tych produktów w całym kraju.
Oferta będzie również rozszerzana o nowych producentów - przede wszystkim zagranicznych - więc sytuacja powinna ulec w najbliższym czasie znacznej poprawie.

Dokładniejsze informacje pojawią się wkrótce w naszym serwisie internetowym.

No i będziecie w końcu mieli to - mityczne już - piwo bezglutenowe, obiecuję :P
Ostatnio zmieniony pn 29 maja, 2006 17:18 przez MariuszO, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Pewnie że wybór nie jest duży!
I piszę tutaj o sklepie internetowym bo w normalnych to już w ogóle tragicznie.
Na dokładkę ostatnio co coś chcę zamówić to raptem sie okazuje że nie ma :roll: a u naszych zachodnich sąsiadów leży wszystko, nawet więcej w zwykłym supermarkecie w małej mieścinie, i to takie produkty (oczywiście tej firmy) których nikt nawet nie widział w naszym kraju. Bo czy ktoś spotkał u nas tak bardzo praktyczny produkt jak np. chleb pakowany po dwie kromki?
mamuśka Mariuszka
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

no firma fajna jak juz pisałam i dlatego szkoda że tak mało dostępna - czasami dostaję od znajomych i rodzinki jakieś przysmaki przywiezione z niemiec jeśli tam jadą - i powiem że mają tam bardzo duży wybór i wszystko jest smaczne no i bez różnicy w smaku jak normalne
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
neoaferatu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt 31 paź, 2006 15:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: neoaferatu »

Mariusz mam do ciebie prośbę, bo natrafiłam u was na bardzo fajne chlebki na zakwasie gryczanym!!! Moi synowie są na diecie bezglutenowej bezmlecznej bezsojowej bezcukrowej i bez konserwantów. Chlebki Organic spełniają prawie wszystkie te warunki, są naturalne, bez drożdży, niestety zawierają soję i miód. Czy mógłbyś mi napisać czy firma Glutano ma podobne chlebki ale bez soi i miodu? Kupiłabym je natychmiast, moi synowie nie jedzą chleba bo nie udało mi się żadnego dla nich znaleźć. A obaj marzą o chlebie. Dieta na której są moje dzieci jest typową dietą dla autystów i wiele dzieci czeka na chleb. Do tej pory pozostają nam tylko chleby chrupkie ryżowe i kukurydziane, ale to nie jest prawdziwy chleb. W samej szkole chłopaków jest 20 dzieci na diecie i niestety nie ma chleba dla nich.
Neo
Awatar użytkownika
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 17:55
Lokalizacja: obywatel świata

Post autor: MariuszO »

Niestety chleby są tylko takie.
Wszystko co jest w ofercie producenta jest w sklepie.
Mogę poradzić tylko zaglądanie do sklepu od czasu do czasu - będą pojawiać się nowe produkty.
Łatwiej gruby kijek pocieniować niźli cienki pogrubasić!
neoaferatu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt 31 paź, 2006 15:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: neoaferatu »

Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem więc że znasz całą ofertę Glutano i niestety nie ma tam chlebków na zakwasie bez soi i miodu. Szkoda. A jesteśmy już tak blisko. Może gdyby woedzieli że tyle dzieci czeka na taki chleb tyle że bez soi i miodu to by go upiekli?
Neo
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

A swoją droga to coraz częściej męczy mnie robienie zakupów w sklepie internetowym , przy tym forum. Bo jesli chodzi o produkty glutano to kupuje się je ostatnio chyba tylko ze starych dostaw. Daty są ledwie ledwie, wybór gorzej niz mizerny, tygodniami brak podstawowych produktów. A nawet jak nie zaznaczyli że czegoś nie ma to się później okazuje przy wysyłce, że jednak nie mieli, pocieszą cię że przy następnym zamówieniu, ale co z tego jak tego na czym ci zależy dalej nie ma :/
mamuśka Mariuszka
Kamil Nap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 01 lip, 2010 16:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kamil Nap »

Witajcie!
Słuchajcie,mam pytanie: jak sobie radzicie z piceim piwa bezglutenowego? Czy znacie jakiegoś producenta,który produkuje to piwo? Gdzie kupujecie piwo bezglutenowe? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Przeszukaj forum.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
ODPOWIEDZ