Bezgluten

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
alap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt 23 maja, 2008 17:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: alap »

Ja też mam doświadczenia z kurierem - na ogół w porządku, choć kiedyś Schenker też nie mógł dopasować się ze mną godzinowo.
Teraz jeśli zamawiam bezgluten przez ich sklep internetowy to korzystam z tego drugiego kuriera DPD - mozna przy zamówieniu napisać o której chcę lub mogę odebrać przesyłkę i wtedy oni biorą to pod uwagę i przywożą kiedy i o której chcę - to bardzo wygodne i nikt się nie wykłóca, że np. po 17.00 to za późno, więc tu mogę tą opcję z DPD polecić na 100%.
I paczki przychodzą nie potargane, ale właściwie i z Schenkera nigdy nie miałam zniszczonej przesyłki.
Ale to DPD jest chyba bardziej elastyczne i lepiej dopasowuje się do klienta.
alap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt 23 maja, 2008 17:30
Lokalizacja: Kraków

Krówki bezglutenowe z BEZGLUTEN

Post autor: alap »

Własnie miałam okazję spróbować nowych pyszności z BEZGLUTENU - jak zwykle nie zawiodłam się i uwazam że to kolejna, pyszna propozycja z ich strony. :D
KRÓWKI BEZGLUTENOWE. Jadłam obydwa smaki , tj. czekoladowe i tradycyjne śmietankowe i obydwa smaki rewelacyjne - krówki mieciutkie i rozpływające się w ustach - mniam, mniam..... uwielbiam takie rzeczy
KRÓWKI OK!!!! POLECAM!!! :P :P :P
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

a ja wielbicielka pyszności Bezglutenu co do kuriera to narzekać nie mogę od kiedy zmieniłam miejsce zamieszkania, choć zdarzył mi się w przeszłości jeden kompletnie gburowaty, leniwy.....itp itd i złośliwy typ przez którego nawet przez jakiś czas zaopatrywałam sie tylko w sklepach aby nie mieć z nim kontaktu. Ale to tak jak wszędzie generalnie trafiałam na rewelacyjnych pracowników dowożących (niestety nie mogę tego powiedzieć o punkcie dyspozycyjnym w Zielonej Górze - porażka :(. Ale ja chciałam o czym innym, ostatnio zamówiłam mieszankę do wypieku z czerwonymi literkami, odmierzyłam wodę i olej, sól , otworzyłam paczkę, wsypałam i co? o mało nie zatarłam robota. Wiecie co znalazłam...wielki biurowy spinacz. A tyle piszą na temat jakości, czystości itp. Miałam to wyrzucić, ale po namyśle napisałam do nich, bo gdyby np dostało sie to do chleba dla dziecka... Wiecie co.. nawet nie raczyli przeprosić.
mamuśka Mariuszka
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

Małam kilka nieprzyjemności z Bezglutenem. Ale generalnie lubię tą firmę i nie zraziłam się, bo wiele produktów mi smakuje. A na wczorajszym MDC pojawiy się przedpremierowo zupki błyskawiczne w trzech smakach (pytałam panią obsługującą o inne smaki- będą inne :) ). Napoczątku myślałam, że Bezgluten powiela zupki Balvitenu, ale jednak chyba wyprzedzili konkurencję- ich zupy są podobno bez konserwantów, wzmacniaczy smakowych i innych świństw- bardziej naturalne :)
"Świat jest jedną wielką restauracją"
Woody Allen
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Co może być bardziej naturalnego, niż zupka błyskawiczna :D
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

Naturalne, w miarę możliwości, oczywiście :) - Bezgluten deklaruje, że nie ma tam ulepszaczy, nie wiem, czy im wierzyć, ale takie zupy czasami naprawdę ratują człowieka przed śmiercią głodową :) Tak, czy siak, cieszę się, że w tej kwestii nie jesteśmy skazani tylko na jedną firmę. A herbatniki z czekoladą są pyszne :D Dobrze, że firma nie spoczęła na laurach i urozmaica ciągle ofertę
"Świat jest jedną wielką restauracją"
Woody Allen
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Tak samo zdrowie :) ale cóż powiedzieć jak głód przyciśnie, to można zjeść i ten koncentrat z kury, tłuszcz drobiowy, aromat wędzonki ;p ale póki co testuję :d

Dla zaangażowanych detektywów natomiast, bo w zupkach jest maltodekstryna, która jest często dla nas produktem jednak wątpliwym:

viewtopic.php?t=1085&sid=49d87a7c79ec33 ... f785ae93b7
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Na celiac.com piszą, że maltodextryna jest OK, ale po ostatnim wykładzie dr Gregorek to ja już nic nie wiem... Podobnie z resztą jak z tym, że prawie połowa żywności bezglutenowej zawiera gluten <mmm>
Ostatnio zmieniony czw 21 maja, 2009 09:02 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

To ja już sama nie wiem czy można jeść produkty z maltodextryną czy nie :/
A co do tych produków niby bezglutenowych o których mówiła dr.Gregorek to my jako konsumenci powinniśmy być na bieżąco informowani co do glutenowości tych produktów.
I najgorsze jest to że ona wie jakie firmy nie spełniają norm a nie może tego powiedzieć ;(
marcellinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob 02 maja, 2009 19:02
Lokalizacja: Koszykowice

Post autor: marcellinka »

Rafal_tata pisze: prawie połowa żywności bezglutenowej zawiera gluten <mmm>
A możesz napisać coś więcej?
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Dr Gregorek na niedawnym MDC omawiała m.in. badania produktów bezglutenowych. 43% z przebadanych próbek zawierało gluten, w różnym stopniu.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Rafal_tata pisze:Na celiac.com piszą, że maltodextryna jest OK, ale po ostatnim wykładzie dr Gregorek to ja już nic nie wiem... Podobnie z resztą jak z tym, że prawie połowa żywności bezglutenowej zawiera gluten <mmm>
Skoro w maltodekstrynie nieznanego pochodzenia bywa gluten, to tym bardziej bywa w produkcie mniej przetworzonym, z którego hydrolizy otrzymuje się maltodekstrynę - skrobi nieznanego pochodzenia (proszę mi wytknąć, jeśli w rozumowaniu jest błąd).
Awatar użytkownika
Jola-Gabrysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 07:13
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Jola-Gabrysia »

edyta pisze:a ja wielbicielka pyszności Bezglutenu co do kuriera to narzekać nie mogę od kiedy zmieniłam miejsce zamieszkania, choć zdarzył mi się w przeszłości jeden kompletnie gburowaty, leniwy.....itp itd i złośliwy typ przez którego nawet przez jakiś czas zaopatrywałam sie tylko w sklepach aby nie mieć z nim kontaktu. Ale to tak jak wszędzie generalnie trafiałam na rewelacyjnych pracowników dowożących (niestety nie mogę tego powiedzieć o punkcie dyspozycyjnym w Zielonej Górze - porażka :(. Ale ja chciałam o czym innym, ostatnio zamówiłam mieszankę do wypieku z czerwonymi literkami, odmierzyłam wodę i olej, sól , otworzyłam paczkę, wsypałam i co? o mało nie zatarłam robota. Wiecie co znalazłam...wielki biurowy spinacz. A tyle piszą na temat jakości, czystości itp. Miałam to wyrzucić, ale po namyśle napisałam do nich, bo gdyby np dostało sie to do chleba dla dziecka... Wiecie co.. nawet nie raczyli przeprosić.
To tragedia. Jaki musi być tam porządek.według mnie to powinni przeprosić i przysłać kilogram mąki.Ja kiedyś kupowałam ich produkty ale smak i jakość tych produktów bardzo się pogorszyła.Teraz kupuje w Balvitenie chleb jest tu miękki i smaczny moja córka z przyjemnością go pałaszuje nigdy nie znalazłam w mące ani w chlebie żadnych przedmiotów .PROPONUJE FIRMIE BEZGLUTEN DOŁĄCZAĆ DO PRZESYŁEK WYKRYWACZ METALU
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Jola-Gabrysia pisze:Teraz kupuje w Balvitenie chleb jest tu miękki i smaczny moja córka z przyjemnością go pałaszuje nigdy nie znalazłam w mące ani w chlebie żadnych przedmiotów.
Hehe, co do Balvitenu - zapraszam do wątku o nich, jest tam też fragment o zszywce, którą znalazłam kiedyś w ich chlebie :D
Jak widać, każdej firmie może się taka wpadka zdarzyć, to być może pocieszające, ale trzeba uważnie przeżuwać ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Dlaczego reklama nie pokrywa się z rzeczywistością? Na MDC rewelacją były krówki super ciągnące i owszem kupiłam sobie. Wczoraj byłam we Wrocławiu i również można było degustować te same krówki, po kilku komplementach pod adresem tego wyrobu pani sprzedała mi 5 paczek krówek jakież było moje zdziwienie gdy dzisiaj otworzyłam paczkę i krówki są już kruche a zapewniano że minimum 3 m-ce będą takie ciągnące :(
Obrazek
ODPOWIEDZ