Melvit Mąka kukurydziana

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Melvit Mąka kukurydziana

Post autor: Leeloo »

Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Melvit Mąka kukurydziana

Post autor: uniaczek »

Pierwsze widzę.... Ceska Republika ją ma a u nas coś wiadomo o dostępności? Obok adnotacja "Ten produkt nie występuje już w magazynie" ;( Zaraz przejrzę internet... Może jest gdzieś detalicznie dostępna?
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Melvit Mąka kukurydziana

Post autor: Leeloo »

nic więcej nie wiem na jej temat, oprócz tego że w tym tygodniu powinna do mnie dojść jej siostra ze strony- mąka z prosa:)
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Re: Melvit Mąka kukurydziana

Post autor: alva_alva »

Pytanie jak w Czechach wygląda sytuacja trzymania się norm, czy tak jak u nas każdy sobie może kłos zamieścić czy też są jakieś warunki, które trzeba spełnić. Nie wiem tego. Byłam w wakacje w czeskim Kauflandzie, było znacznie więcej produktów bg na półkach przy pieczywie, kupiłam nawet takie paluszki z kminkiem, bardzo dobre były.

Co do mąk Melvitu, przyjrzałam się wczoraj mące kukurydzianej w Tesco i trudno jest w ogóle nazwać te opakowania szczelne. Od spodu leci mąka na zgrzewach praktycznie w każdej paczce.Na opakowaniu jest pełno innych mąk, w tym na pewno pszennej, która stoi obok. Sam fakt, że mąka jest widzialna gołym okiem na opakowaniach oznacza, że te opakowania nie są niestety szczelne. Na opakowaniach Bezglutenu czy nawet Gluetenxu nie uświadczysz mąki na zewnątrz opakowań, a tutaj są tony tej mąki na każdym opakowaniu, bo z każdego praktycznie leci na zgrzewach. Trudno uznać taką mąkę za mąkę za pewną.
war2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 17 sty, 2014 11:08

Re: Melvit Mąka kukurydziana

Post autor: war2000 »

Oto odpowiedź dotycząca mąki melvit gryczanej i ryżowej jaką dostałem od firmy:


"Szanowny Pnie,
W przypadku mąki gryczanej, którą produkujemy sami, zmieniła się technologia jej wytwarzania, przez co nie jesteśmy w stanie 100% zagwarantować, iż nie będzie znajdować się w niej gluten - na sąsiednich liniach wytwarzane są kasze jęczmienne. Ostanie badania zawartości glutenu w mące gryczanej wykazują jego zawartość na poziomie 20-25 ppm a takiego produktu, wg Rozporządzenia KE 41/2009, nie możemy oznaczać jako wolnego od glutenu.
Mąka ryżowa w naszym zakładzie jest jedynie konfekcjonowana, a sam surowiec pozyskiwany na zewnątrz. Badając mąkę ryżową w laboratorium na zawartość glutenu uzyskujemy wyniki w przedziale 5-15 ppm dlatego też, zgodnie z Rozporządzenia KE 41/2009 oznaczamy ją jako produkt bezglutenowy.
Pozdrawiam"
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Re: Melvit Mąka kukurydziana

Post autor: alva_alva »

Czyli niepewna są te mąki, co sami przyznają. Na takie z resztą wyglądają stojąc na półkach zasypanych mąką pszenną.
war2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 17 sty, 2014 11:08

Re: Melvit Mąka kukurydziana

Post autor: war2000 »

A czy zna ktoś z was firmę która w asortymencie ma mąkę ryżową i gryczną która była by pewna jeśli chodzi o brak glutenu ???
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Melvit Mąka kukurydziana

Post autor: Anula80 »

Pewności na 100% chyba nigdy nie można mieć, skoro dzieją się sytuacje takie, jak ta tu opisana. Skoro nawet firmy zajmujące się produkcją wyłącznie produktów bezglutenowych mają wpadki
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Melvit Mąka kukurydziana

Post autor: Leeloo »

Melvit nie produkuje wyłącznie wyrobów BG (ma np. kaszę jeczmięnną, mąkę żytnią..), nie ma licencji itd, ale Anula ma rację, nigdy tak naprawdę nie ma tej 100% pewności. Firmy BG też miewają wpadki.
Ale jest mi bardzo przykro, że muszę się pożegnać z dopiero co zakupioną mąką gryczaną. jakaś koleżanka się ucieszy :)
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Re: Melvit Mąka kukurydziana

Post autor: alva_alva »

Z firm licencjonowanych to Bezgluten i Glutenex.Kaszę gryczaną niepaloną mielę sama w młynku.
Siwulek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 09:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Melvit Mąka kukurydziana

Post autor: Siwulek »

Witam
Czy miał ktoś już jakieś przykre dolegliwości po spożyciu "nowej" mąki grycznej ?
Dla mnie jest to podstawowa mąka do chleba, ale stety i niestety nic nie czuje kiedy zjem coś z glutenem.
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Melvit Mąka kukurydziana

Post autor: basiag »

Siwulek pisze:Witam
Czy miał ktoś już jakieś przykre dolegliwości po spożyciu "nowej" mąki grycznej ?
Dla mnie jest to podstawowa mąka do chleba, ale stety i niestety nic nie czuje kiedy zjem coś z glutenem.
Maki nie jadłam, z tej firmy tylko otręby gryczane z napisem gluten free, pisałam w sprawie otrąb odpisano


Szanowna Pani,
Płatki gryczane produkowane w naszej firmie nie są całkowicie wolne od glutenu, jedynie jego poziom jest poniżej 20 ppm, a wg Rozporządzenia 41/2009 taki produkt można oznaczać jako bezglutenowy.

Pozdrawiam

Koordynator ds. jakości
Michał Szczubełek


MELVIT S.A.
03-390 Warszawa ul. Grójecka 194 lok.91
tel./+48 29/ 769 41 23
fax./ +48 29/ 769 41 21
mobile: 0 606 985 514

Z mąką nie wiadomo co jest, natomiast polecam mąkę gryczaną z Bezglutenu
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Melvit Mąka kukurydziana

Post autor: uniaczek »

Nie sądzisz,że z Bezglutenu jest gorzkawa?
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Melvit Mąka kukurydziana

Post autor: basiag »

uniaczek pisze:Nie sądzisz,że z Bezglutenu jest gorzkawa?
Jakos z innej nie probowalam ale chyba mąki gryczane taki posmak maja. Polecasz jakąs inna make gryczana ,masz wyprobowaną :?:
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Melvit Mąka kukurydziana

Post autor: uniaczek »

Sama mielę w młynku kaszę niepaloną gryczaną i ta posmaku nie ma.
Kasza Melvitu też nie była gorzkawa
ODPOWIEDZ