Glutenex

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: Leeloo »

konkretnie po jakich produktach tej firmy miałaś objawy?

czy te dolegliwości są TYLKO po spożyciu wyrobów Glutenexu, czy też zdarza się po innych? jakich?

masz celiakię? jakieś alergie pokarmowe?
aleks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob 06 gru, 2014 22:06

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: aleks »

Mam celiakię, objawy były po bułkach i makaronie chyba pisałam, objawy-przyspieszone bicie serca-150 na minutę, wybroczyny, biegunka, ból brzucha, nudności-to chyba za dużo prawda?Przerzuciłam się na produkty bezglutenu i jest ok, co jakiś czas próbuje wrócic do glutenexu, bo kiedys ich produkty były najlepsze na rynku i wtedy mi b.pomogły, dlatego bardzo mnie ciekawi co się tam dzieje, czy ktoś inny przejął te firmę, a może sa po prostu zanieczyszczone-to nie jest przypadkowa sytuacja, chyba więcej nie zamówię juz u nich, bo strata przede wszystkim zdrowia i pieniędzy.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: Leeloo »

produkty Glutenexu są pod ścisłą kontrolą, dotychczas nie zgłaszano skarg, wręcz przeciwnie. Być może u Ciebie jest problem ze skrobią pszenną lub innym wspólnym składnikiem.
wicherek1989
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: sob 25 paź, 2014 20:38

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: wicherek1989 »

Być może po prostu nie możesz tych produktów b.g. uniwersalnych mąk i pieczonych z tego chemicznych chlebków. Ja właśnie nie za bardzo te mąki toleruję żołądek mnie boli trochę po nich, ale jadam tylko pierogi zrobione z miksów 1-2 raz na rok (wigilia i jeszcze z raz).
aleks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob 06 gru, 2014 22:06

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: aleks »

Gdyby była to wina skrobi pszennej bezglutenowej to nie mogłabym jeść produktów z bezglutenu-to chyba jasne, nie mówcie, że nikt nie zgłaszał tego problemu i nikomu nie szkodzi, bo przecież ja dodałam swoją opinię do juz istniejącego wątku, po co kogos przekonywac ,że to czy cos innego, ja prowadzę dziennik produktów ,które spozywam i wiem doskonale ,że to po produktach z glutenexu.Nie pisze tu ,bo potrzebuje rady, jestem pod opieką specjalistów, sama mam wykształcenie wyższe, przeczytałam mnóstwo publikacji na temat celiakii i diety bezglutenowej, potrafię już doskonale wskazać co mi szkodzi ,a co nie.Zdiagnozowana zostałam dobrych kilka lat i dziwi mnie ,że teraz kiedy czuje się o niebo lepiej niż kiedyś ,nie moge spozywać tych produktów.Ciekawi mnie, jak to wygląda od strony formalnej-czy te produkty są SYSTEMATYCZNIE badane czy raz na rok i to te ,które wskaże producent?
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: Leeloo »

nie mówcie, że nikt nie zgłaszał tego problemu i nikomu nie szkodzi, bo przecież ja dodałam swoją opinię do juz istniejącego wątku
po pierwsze, troszkę mniej agresji. my grzecznie odpowiadamy na Twoje pytania. nie wiem jak inni obywatele, ale ja byłabym komuś wdzięczna za poświęcenie swojego czasu nawet w takim matrixie jakim jest internet.

owszem dodałaś swoją opinię do wątku założonego w 2012 roku i nieodświeżanym od bardzo długiego czasu (bo najwidoczniej nie było powodu czyt. problemu z produktami Glutenexu). a dlaczego wątek w ogóle powstał? warto wrócić na pierwsza stronę i najpierw przeczytać, zapoznać się z sytuacją, skoro masz tak dla Ciebie oczywisty problem z tą firmą.
po co kogos przekonywac ,że to czy cos innego
nikt tu nikogo do niczego nie przekonuje. przekonywanie, a sugerowanie i dopytywanie to jednakowoż dwa zupełnie inne działania.
ja prowadzę dziennik produktów ,które spozywam i wiem doskonale ,że to po produktach z glutenexu
to tylko pogratulować skrupulatności :) widocznie jesteś wrażliwa na np. jakiś składnik dodatkowy, może nawet odmianę rośliny z której jest mąka -> powodów może być setka. dlatego zachęcam do prowadzenia takich dzienniczków, wówczas można wyeliminować z diety faktycznego wroga. Szkodzą Ci te produkty? Więcej ich nie spożywaj.
Nie pisze tu ,bo potrzebuje rady
ok, już do mnie to wcześniej dotarło, przepraszamy za chęć pomocy.
jestem pod opieką specjalistów, sama mam wykształcenie wyższe
wielu z nas też było pod opieką specjalistów i dobrze na tym nie wyszło, ale to na marginesie. Wykształcenie wyższe (szczerze gratuluję) nie ma tu nic do rzeczy, nie oceniamy po papierkach. Można być bez matury, a mieć ogromną wiedzę teoretyczną jak i praktyczna oraz wysokie IQ.
przeczytałam mnóstwo publikacji na temat celiakii i diety bezglutenowej
super, to się chwali! dlatego zachęcam do dalszej lektury i poszerzania wiedzy poniżej:
Ciekawi mnie, jak to wygląda od strony formalnej-czy te produkty są SYSTEMATYCZNIE badane czy raz na rok i to te ,które wskaże producent?
dziwne, że tak ogarnięta w temacie osoba nie doszukała się sama tych informacji, ale z chęcią podrzucę Ci parę przydatnych linków, gdzie są wszystkie odpowiedzi


1. tu masz elegancko opisaną całą sprawę Glutenexu, po której właśnie w 2012 roku powstał ten wątek. Dzięki badaniom Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej odkryto źródło problemu i bardzo szybko wdrożono działania korygujące, o których mowa tutaj:
http://www.celiakia.pl/wyniki-bada-na-z ... nu-v-tura/

2. krótko o produktach Glutenexu i wymogach jakie firma musi spełniać, od kiedy w 2013 roku podpisała umowę o użytkowaniu licencjonowanego znaku przekreślonego kłosa:
http://www.przekreslonyklos.pl/kategori ... /glutenex/

3. wszystko o znakowaniu produktów licencjonowanych znakiem przekreślonego kłosa:
http://www.celiakia.pl/wana-informacja-dla-producentow/

4. warunki otrzymania licencji:
http://www.przekreslonyklos.pl/o-licencji/licencja-2/

5. korzyści dla nas z systemu znakowania:
http://www.przekreslonyklos.pl/o-licenc ... nsumentow/

6. pierwsza strona tegoż wątku:
viewtopic.php?f=22&t=4612
gronkowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: pn 06 mar, 2006 21:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: gronkowiec »

Leeleo, Twoje odpowiedzi też często są lekko ironiczne ;)
Co do Glutenexu, sami sobie nagrabili jakiś czas temu i dlatego są pod obstrzałem. swoją drogą, na innych producentów celiacy się tak nie skarżą. Poza tym, ja im nie ufam, mój mąż też miał przeboje po ich produktach i przestaliśmy kupować. Nawet nie wiem jaki mają asortyment, czy mają coś bez skrobi pszennej teraz. Tradycja i to, że działają długo na mnie nie robi wrażenia, skoro działali na niekorzyść swoich kilentów i szli po najmniejszej linii oporu. Teraz im zaufać? Znali grupę docelową swoich produktów i nie wykazali się najmniejszym zainteresowaniem, nie sprawdzili swojego dostawcy.
Może faktycznie teraz poszli po rozum do głowy i wyniki testów to nie jest fart, Wasz znak im się należy. Nie zmienia to faktu, że wielu osobom ich produkty szkodzą. I zamiast uświadamiać te osoby może warto zainteresować się firmą? Tak rzetelnie?
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: Leeloo »

gronkowcu,
Tradycja i to, że działają długo na mnie nie robi wrażenia
na mnie również, czasem nawet takie "historyczne" argumenty mnie bardziej odrzucają. nie liczy się co było, liczy się to, co jest teraz.
Nie zmienia to faktu, że wielu osobom ich produkty szkodzą
I zamiast uświadamiać te osoby
ale o jakich osobach teraz piszesz? na razie widzę tu jedną - aleks.
owszem - były słuszne skargi, kiedy Glutenex jak sama piszesz, kilka lat temu korzystał z zanieczyszczonej mąki od swojego dostawcy. Firma szybko się zrehabilitowała i ma certyfikaty, jest audytowana i musi badać swoje produkty, składać sprawozdania, wyniki badań itd, o tym wszystkim w linkach wyżej.
Nawet nie wiem jaki mają asortyment, czy mają coś bez skrobi pszennej teraz
ku mojej radości mają i to coraz więcej g:D chleb vitalny wymiata. i ogromny ukłon z mojej strony za ofertę i cenę czystej mąki kokosowej jak i płatków owsianych bg. Wszyscy, którzy spróbują, bardzo chwalą też nowe bułki- pity.
może warto zainteresować się firmą? Tak rzetelnie?
rozumiem, że mimo iż nie spożywacie żadnych produktów tej firmy, uważacie, że nadal jest z nimi problem, a Stowarzyszenie pomimo przygotowania firmy i nadania licencji + stałych kontroli jest i tak nierzetelne, tak?
gronkowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: pn 06 mar, 2006 21:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: gronkowiec »

Leeleo, już w samym wątku jest więcej osób. O tradycji Glutenexu sama pisałaś, nie mam teraz czasu szukać gdzie, jeśli się mylę, z góry przepraszam.
Oprócz osób tutaj, słyszałam skargi na innycg forach, to nie jest jedyne.
Tak, uważam, że należy się rzetelna kontrola. Nie twierdzę, że te są nierzetelne, ale może powinni się zmienić coś podczas kontroli poroduktów?
Nie spożywamy żadnych produktów polskich bo tutaj nie mieszkamy. Podczas pobytu mąż odchorował sporo produktów, tzw. "gotowców", więc skonczyło się na gotowaniu od podstaw.
Poza tym, dziwnym dla mnie jest, że tak bronicie Glutenexu a głusi jesteście na to, co piszą inni. Wystarczy przeczytać wątek od poczatku.
Żeby nie było, doceniam pracę Stowarzyszenia, lubię to forum, ale sprawa z Glutenexem mnie śmieszy.
Awatar użytkownika
sandyy
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2561
Rejestracja: ndz 27 lip, 2014 22:30

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: sandyy »

Wiecie, co mnie dziwi w temacie?

Od powstania tematu w 2012 teraz jest jedna osoba, ktorej produkty szkodza.
Na tak duzym forum podejrzewam, ze Gronkowiec nie jestes jedyna osoba, ktora je produkty glutenexu.
I nie jestes jedyna osoba z oczywista reakcja na gluten.
Nie dziwi Cie, ze nikt poza Toba nie skarzy sie na produkty glutenex?
Gdyby naprawde cos sie dzialo na pewno te watek mialby 22 strony, a nie 2. Takie moje skromne zdanie...

Btw skoro nie mieszkacie w PL to co za problem?
A jak zjezdzacie do PL to kupujcie produkty innych firm (choc teraz to juz nie wiem, czy inne firmy Ci nie szkodza (pisalas wczesniej, ze nie(bezgluten), a w ostatnim poscie to juz wszystkie firmy sa zle...(?))

Przychylam sie do tego, co pisze Leeloo - moze to jakis dodatkowy skladnik Ci szkodzi?
Nie patrzylas w ta strone?
Zawsze mozesz sprobowac produktow innych firm tak, by w nich zawieraly sie skladniki ze spalonego u Ciebie glutenexu.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: Leeloo »

O tradycji Glutenexu sama pisałaś, nie mam teraz czasu szukać gdzie, jeśli się mylę, z góry przepraszam
o Glutenexie pisałam kiedyś, stronę wcześniej, o tradycji nie wspomniałam.
Poza tym, dziwnym dla mnie jest, że tak bronicie Glutenexu a głusi jesteście na to, co piszą inni. Wystarczy przeczytać wątek od poczatku.
być może wyraziłam się niejasno, może to co kluczowe - czyli daty - są niewidoczne, dlatego powtórzę coś co poza tym można zobaczyć na poprzedniej stronie:
wątek ten powstał w 2012 roku.
zaraz po opublikowaniu wyników badań Stowarzyszenia na zawartość glutenu. -> http://www.celiakia.pl/wyniki-bada-na-z ... nu-v-tura/

"Zbadaliśmy po jednym produkcie firm: Bezgluten, Balviten, Celiko, Ultraeuropa i Glutenex. O ile produkty pierwszych czterech firm były w „bezglutenowym” porządku, czyli zawierały poniżej 20 ppm, to z dużym zaskoczeniem przyjęliśmy wynik mąki kukurydzianej firmy Glutenex – powyżej 80 ppm.

Poprosiliśmy laboratorium o dodatkowe rozcieńczenie i doprecyzowane tego wyniku. Okazało się, że „Mąka kukurydziana bezglutenowa” (nr partii 09.05.12 2925) zawiera 184,4 ppm glutenu. W tej sytuacji zgłosiliśmy ten fakt do właściwych inspekcji z prośbą o pilną interwencję."



oraz


"V tura badań została wykonana w marcu 2012 roku. Po naszej interwencji firma Glutenex zachowała się bardzo odpowiedzialnie – zmieniła nierzetelnego dostawcę surowców kukurydzianych, wprowadziła zmiany w systemie dostaw (badania każdej partii surowca). Wdrożono także odpowiednie procedury, które umożliwiły firmie otrzymanie międzynarodowego certyfikatu bezpieczeństwa żywności IFS (International Food Standard). W marcu 2013 roku podpisaliśmy z firmą Glutenex umowę licencyjną na używanie międzynarodowego znaku Przekreślonego Kłosa. Regularnie otrzymujemy od firmy wyniki badań surowców i gotowych produktów bezglutenowych.

Nie mamy zastrzeżeń do ich jakości i polecamy bezglutenowym konsumentom.

Zarząd Stowarzyszenia"

Wystarczy przeczytać wątek od poczatku
od tamtej pory -kwiecień 2013- oprócz jednego użytkownika ola782 nikt nie zgłaszał problemu (jeszcze jeden użytkownik karmelwy - miał objawy ale po gotowcach wszystkich polskich firm bg) - aż do wczoraj do postu aleks .
Oprócz osób tutaj, słyszałam skargi na innycg forach, to nie jest jedyne.
na innych forach niestety nie mam czasu przebywać, ale to jest główne forum bezglutenowe i wypowiadam się na podstawie tego co jest na nim zamieszczane. zapytam Cię tylko o najistotniejsze- jakiej daty były te skargi?
ale sprawa z Glutenexem mnie śmieszy
nie rozumiem, co jest w tym śmieszne. podaję tu sprawdzone informacje, aktualne linki. i dostaję z powrotem te same zarzuty. <sciana>

bronicie Glutenexu
JA nikogo nie bronię, bo nie mam w tym żadnego celu, JA zamieszczam informacje -> pewne i zaktualizowane.
a głusi jesteście na to, co piszą inni
odważnie, muszę przyznać. jeśli takie jest Twoje zdanie i wiedza o działaniu Stowarzyszenia w tej kwestii, śmiało napisz to bezpośrednio Zarządowi/zadzwoń do jego siedziby i zgłoś swoją skargę ->
http://www.celiakia.pl/kontakt-i-oddzialy/

a JA, owszem, mam niedosłuch od niemowlęcia :okulary2:
gronkowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: pn 06 mar, 2006 21:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: gronkowiec »

Przeczytałam to, co podlinkowałaś. Kilka razy też przeczytałam to, co podkreslilaś. Inne fora też działają, skargi były po 2013 roku. Nawet z tego. Jak odnajdę to zamieszcze, obawiam się, że mogę mieć z tym problem.
Tutaj nie chodzi o atakowanie kogokolwiek, ani o zaskarżanie. Nie wiem skąd wyciagasz takie wnioski. Myślałam, że na tym forum można się dzielić swoimi spostrzeżeniami. Tym bardziej, że zaznaczyłam, że szanuję pracę Stowarzyszenia. Niedawno pisałaś, żeby odpowiadać mniej agresywnie, bo Ty to robisz grzecznie ;).
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: Leeloo »

ale gronkowcu, litości, powiedz gdzie jestem agresywna? :| ah..

natomiast jeśli ktoś pisze mi, że jestem/czy organizacja, do której należę jest głucha na czyjeś wołania..to nie brzmi to jak zwykłe "spostrzeżenie", niestety.

i powtarzam, o innych forach i tamtejszych wątkach Glutenexu nie mam bladego pojęcia. I nie jestem od reklamy/obrony prawnej tej firmy, odsyłam do źródeł, tyle.

sandyy,
otóż to.
poprawię tylko- to nowy użytkownik aleks zauważyła problem po produktach, zgłosiła go wczoraj. gronkowiec wypowiada się na podstawie doświadczeń bezglutenowego męża z przeszłości i wpisach z portali, o których istnieniu nie wiem.
gronkowiec
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: pn 06 mar, 2006 21:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: gronkowiec »

Najczęściej kupowaliśmy produkty Bezglutenu bez skrobi pszennej lub Shara, zresztą, na blogu można zauwazyć, że nawet w Polsce odeszliśmy od "gotowców" bardzo szybko.
Ja uważam, nie tyczy się to tylko Glutenexu, że jeżeli ktoś zgłasza (nawet jedna osoba) problemy po zjedzeniu certyfikowanego produktu to nalezy sprawę zbadać, z każdej strony, a nie rzucać jedynie linki - poczytajcie sobie. Tym bardziej, że wcześniej z firmą były problemy. Ja wiem, że jestem na przegranej pozycji, w sumie niepotrzebnie angażowałam się w ten watek.
Więc, tak jak mnie uczyła mama - chociaż uważam inaczej, poddaję się, bo nie mam siły. Nie chcę też psuć atmosfery na forum.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Glutenex - UWAGA ! ! !

Post autor: Leeloo »

jeżeli ktoś zgłasza (nawet jedna osoba) problemy po zjedzeniu certyfikowanego produktu to nalezy sprawę zbadać, z każdej strony
gdyby tak wszystko działało.. zapytam poważnie: czy w kraju, w którym teraz mieszkacie, tak się dzieje? czy jedna osoba z objawami może poruszyć stowarzyszenie do dodatkowej kontroli i badań zakładu? możesz przesłać jakieś informacje na ten temat, przykłady?
a nie rzucać jedynie linki - poczytajcie sobie.

wybacz, moja moc zaczyna i kończy się na takich właśnie czynnościach. mogę tu zaoferować tylko swoją wiedzę i szybki dostęp do zaufanych źródeł.
a takie 'rzucanie linkami' nie zajmuje mi minuty. i w takich chwilach zastanawiam się po co ja to właściwie robię.
Tym bardziej, że wcześniej z firmą były problemy.

tym bardziej są teraz pod nadzorem i jeśli chcą istnieć, nie mogą sobie pozwolić na ani jeden błąd (tak mówi mi moja logika, zaznaczam moja. każdy ma swoją).
trzeba zaznaczyć, że jako jedyni polscy producenci zdecydowali się wejść do systemu znakowania.

* i nie mam nic wspólnego z tą firmą. ich produkty, i to nieliczne, kupuję może raz w roku. informuję zainteresowanych jak wygląda obecna sytuacja, ew. staram się wyprowadzić z błędu. po szczegóły zapraszam do kontaktu ze Stowarzyszeniem - mailowy lub telefoniczny od poniedziałku do piątku.
ODPOWIEDZ