Truciciel? Jak zareagować właściwie?

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
KarolinaM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz 20 lip, 2014 20:24

Truciciel? Jak zareagować właściwie?

Post autor: KarolinaM »

W moim mieście działa sobie piekarnia-cukiernia, która reklamuje się na szybie swojego sklepu posiadanym w ofercie pieczywem bezglutenowym. Kiedy weszłam do sklepu i poprosiłam o zaprezentowanie mi wyrobów, podano mi chleb kukurydziany, na którym zaznaczone było, że bezglutenowy. Po przeczytaniu składu ujrzałam, że jak byk jest napisane "zakwas żytni". Chleb na zakwasie żytnim, choćby i kukurydziany, nie może być bezglutenowy! Przygotowałam sobie nawet pismo do producenta, czyli tego lokalnego piekarza z pytaniami, ale obawiam się, że prywatną osobę oleje. Co doradzacie? Czy Stowarzyszenie mogłoby jakoś interweniować w takiej sprawie? Jedna z pań pracujących w sklepie tej firmy mówi, że sama jest na diecie bezglutenowej, ale jej "nie szkodzi". Powiedziałam jej, że nie wiem, czy ma celiakię, czy nadwrażliwość na gluten, ale osoba mająca celiakię nie powinna czegoś takiego jeść. Ogólnie obsługa sklepu jest niezorientowana, a inna pracownica powiedziała, że "szef zapewnia, że ma wszelkie certyfikaty". Co proponujecie? Dla mnie granda i oszukiwanie ludzi.
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Re: Truciciel? Jak zareagować właściwie?

Post autor: AndziaMamusia »

Granda, bo jeśli pisze jak byk, że bezglutenowe, to niewiele osób przeczyta skład niestety ... Co zrobic, nie mam pojecia :(
Awatar użytkownika
DamianK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob 18 sie, 2012 21:43
Lokalizacja: Szczecin

Re: Truciciel? Jak zareagować właściwie?

Post autor: DamianK »

Sprawę należy zgłosić na najbliższej jednostki Państwowej Inspekcji Handlowej.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8122
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Truciciel? Jak zareagować właściwie?

Post autor: Leeloo »

i do Stowarzyszenia też nie zaszkodzi napisać.
KarolinaM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz 20 lip, 2014 20:24

Re: Truciciel? Jak zareagować właściwie?

Post autor: KarolinaM »

Dzięki za odpowiedzi. Widziałam, że tymczasem chyba zdjęto z wystawy napis, ale upewnię się jeszcze, no i przyjrzę się ponownie etykiecie, być może zmienili?
ODPOWIEDZ