Piekarnia PUTKA - świeże wypieki bez glutenu z licencją !

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

Evva
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 17 lut, 2017 15:06

Piekarnia bezglutenowa PUTKA, mniam!

Post autor: Evva »

Witam,

nie pisałam nigdy wcześniej na Forum. Właśnie przełknęłam ostatniego gryza z drugiego zjedzonego bezglutenowego pączka, który był pyszny i w niczym nie odbiegał od tradycyjnych pączków, które pamiętam. Jestem normalnie wzruszona i postanowiłam podzielić się szczęściem ;).
Nie myślcie, że to jakaś kryptoreklama, ale od kilku tygodni, co jakiś czas kupuję sobie produkty bezglutenowe z Putki (nie jestem pewna, ale sklepy chyba mają tylko w Warszawie i okolicach) i większość z produktów jest po prostu obłędnie smaczna i niczym nie zdradza, że jest to produkt bezglutenowy.
Moje absolutne TOPy: pączki bezglutenowe, ciasto pomarańczowe, ciasto bananowe, ciasteczka kruche, chleb owsiany - te rzeczy można nawet podać nieświadomym gościom - nie zorientują się, że jest coś nie tak :). Podobno świetna jest też drożdżówka z morelą, ale nie udało mi się jej spotkać.
Jeżeli chodzi o inne chleby i bułeczki, to uważam że jedząc trochę czuć, że nie jest to zwykłe pieczywo. Ale i tak jest najlepsze ze znanych mi wyrobów, również z innych piekarni bezglutenowych.
Z tego co czytałam na ich FB, na produkcję bezglutenową przeznaczyli odrębny zakład produkcyjny, sprzedają w swoich piekarniach, ale personel jest przeszkolony.

Składy też mają bardzo przyzwoite. Gdybym chciała się czepiać, to mogliby zrezygnować z oleju palmowego. Jak już ochłonę, to za jakiś czas może do nich napiszę w tej sprawie, na razie cieszę się smakiem :)
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piekarnia PUTKA - świeże wypieki bez glutenu z licencją

Post autor: monisiak81 »

mam prośbę do osób które bywają w Putce na co dzień,
czy możecie spytać??? jutro czy pojutrze Pani Sklepowej - czy w tłusty czwartek pączki bezglutenowe będą dostępne od ręki" czy na zamówienie?
będę wdzięczna, bo do mojej Putki w okolicy muszę spory kawałek dojechać,
dzięki :)
MK
magda_90
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 97
Rejestracja: pt 25 mar, 2016 07:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piekarnia PUTKA - świeże wypieki bez glutenu z licencją

Post autor: magda_90 »

Na stronie Putki są podane numery telefonów do każdego sklepu. Wydaje mi się, że najlepiej jak zadzwonisz i się dopytasz i ewenetulanie zamówisz telefonicznie. Wydaje mi się, że w tłusty czwartek może być duże oblężenie na te pączki. Ja sama dla bezpieczeństwa mam plan stawić się o 6.00 aby na pewno kupić sobie do pracy pączki - wszyscy będą mieć więc ja też chce :P
Na diecie bezglutenowej od 29.03.2016
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piekarnia PUTKA - świeże wypieki bez glutenu z licencją

Post autor: monisiak81 »

dzięki, nie pomyślałam o tym,...
lianka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: czw 01 mar, 2012 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piekarnia PUTKA - świeże wypieki bez glutenu z licencją

Post autor: lianka »

W mojej Putce dostałam telefon z informacją, że mogę zamówić każdą liczbę pączków. I tak zrobiłam :>
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Piekarnia PUTKA - świeże wypieki bez glutenu z licencją

Post autor: Leeloo »

do sprzedaży wróciła drożdżówka z morelą (3.50zł), a w planach jest ciasto ze świeżymi truskawkami- wypowiedź Putki z oficjalnego Facebooka g:)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Piekarnia PUTKA - świeże wypieki bez glutenu z licencją

Post autor: Leeloo »

:sylwester: :sylwester: :sylwester:

i znowu niespodzianka:


W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi warszawska Piekarnia PUTKA przygotowała ofertę ciast idealnie nadających się na świąteczny stół. Poniżej prezentujemy listę nowych Produktów Oznaczonych:

PL-033-018 Babka Drożdżowa Bezglutenowa 250g – tradycyjna babka drożdżowa w wersji bezglutenowej z lukrem oraz kandyzowaną skórką pomarańczową

PL-033-019 Babka Piaskowa Bezglutenowa 330g – tradycyjna babka z klasycznego ciasta piaskowego delikatnie posypana cukrem pudrem.

PL-033-020 Mazurek Wielkanocny Bezglutenowy 230g – delikatne ciasto biszkoptowo-tłuszczowe przełożone czarna porzeczką, udekorowane bezglutenową belgijską czekoladą

PL-033-021 Brownie 230g – klasyczne brownie w odsłonie bezglutenowej, o intensywnym, głębokim smaku gorzkiej czekolady

Produkty można nabyć we wszystkich sklepach firmowych należących do Piekarni PUTKA oraz na www.frisco.pl.
Produkty o numerach PL-033-021, PL-033-018 są dostępne od 4 kwietnia, a produkty o numerach PL-033-019, PL-033-020 pojawią się w sprzedaży od 6 kwietnia.


Więcej informacji na temat pełnej oferty bezglutenowej można znaleźć na www.putka.pl/produkty-bezglutenowe.
magda_90
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 97
Rejestracja: pt 25 mar, 2016 07:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piekarnia PUTKA - świeże wypieki bez glutenu z licencją

Post autor: magda_90 »

Piekarnia PUTKA uruchomiła sprzedaż produktów bezglutenowych przez internet :)
Na diecie bezglutenowej od 29.03.2016
wicherek1989
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: sob 25 paź, 2014 20:38

Re: Piekarnia PUTKA - świeże wypieki bez glutenu z licencją

Post autor: wicherek1989 »

Widzę, że na liście z pierwszego posta nie ma "mojej" Putki, a mianowicie: Ursynów, Pasaż Ursynowski 3 ;)
Awatar użytkownika
ryska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: wt 21 lut, 2017 11:54

Re: Piekarnia PUTKA - świeże wypieki bez glutenu z licencją

Post autor: ryska »

Putka ma nowy produkt - bezglutenowy tort śmietanowo-morelowy (czy jakoś tak)
Awatar użytkownika
ryska
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: wt 21 lut, 2017 11:54

Re: Piekarnia PUTKA - świeże wypieki bez glutenu z licencją

Post autor: ryska »

kupiłam sobie dzisiaj kolejną nowość od Putki - drożdżówkę z serem. A tam w składzie proszek do pieczenia. Nie jest opisany jako bezglutenowy. Proszek do pieczenia to mąka lub skrobia pszenna i kwasek. Czy w takim razie należy uznać, że Putka przegapiła ten fakt i jednak drożdżówka zawiera gluten czy też zaufać, że jednak jest to bezglutenowy proszek do pieczenia?
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Piekarnia PUTKA - świeże wypieki bez glutenu z licencją

Post autor: pleomorfa »

Osobiście uznałabym, że taka firma z taką świadomością nie pozwoliłaby sobie na taką wpadkę (być może dopisku, że jest to bezglutenowy proszek), ale jeżeli masz wątpliwości zawsze możesz zapytać producenta :)
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Piekarnia PUTKA - świeże wypieki bez glutenu z licencją

Post autor: Leeloo »

kolejna nowość- SZARLOTA ! :gitara:

https://www.putka.pl/sklep-produkt/732/
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piekarnia PUTKA - świeże wypieki bez glutenu z licencją

Post autor: Adrian »

Już jest :!: :)

Obrazek
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Piekarnia PUTKA - świeże wypieki bez glutenu z licencją

Post autor: Anula80 »

Dobra?
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ