pizza ziemniaczana

Wszystko co można wyczarować z ziemniaka - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

pizza ziemniaczana

Post autor: agadenver »

pizza ziemniaczana
Składniki
Surowe ziemniaki, jajko, mąka, sól, pieprz, kiełbasa np. grilowa, cebula, ser, przyprawa do ziemniaków olej do smażenia
Ciasto sporządzić jak do placków ziemniaczanych, czyli: Surowe ziemniaki zetrzeć na tarce, lub zmiksować mikserem. Do powstałej papki wbić jajko (lub dwa w zależności ile jest ciasta), podsypać mąką, dodać do smaku soli i pieprzu oraz przyprawę do ziemniaków. Ciasto musi mieć konsystencję średnio gęstą. Do takiej masy wkładam pokrojoną w kosteczkę cebulkę, oraz polkrojoną kiełbasę( w ilości zależnej od gustu).Mieszam wszystko. Na patelni rozgrzewam olej i kładę ciasto ( jak placki ziemniaczane, tylko dużo większe). Odwracam na drugą stronę i obsmażam placek z drugiej strony.Sypię startym serem i przykrywan patelnię pokrywką. Jak ser się rozpuści, to znaczy że pizza jest gotowa. Najlepsza jest z ketchupem, albo z majonezem.Smacznego.
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: mr.kwiatek »

To się chyba nazywa "placek po Węgiersku" tylko bez gulaszu ;)
viola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt 01 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: pruszków

Post autor: viola »

ja też z tych składników robie pizze ziemniaczaną , tylko ziemniaki najpierw gotuje a jak ostygną to przeciskam przez praske ,dodaje mąkę jajo troche oleju ,mleko no i droożdze instant.Wszystko razem wygniatam i pozastawiam do wyrośnięcia.Przekładam na blache ,ciasto smaruje ketchupem ,na wierzchu układam ser , pieczrki i szynke i do piekarnika.Ciasto jest pyszne i chrupiące. Polecam :D
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

Violu, a mogłabyś podać dokładny przepis? ile poszczególnych składników?
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
viola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt 01 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: pruszków

Post autor: viola »

ja tą pizze robie na ,,oko"ale postaram się podać dokładny przepis, więc:
Ciasto
5sztuk ugotowanych i przeciśniętych przez praske ziemniaków
3jaja przepiórcze (lub 1 kurze)
250ml mleka bebilon pepti(lub zwykłe mleko)
350g skrobi kukurydzianej
5łyżek mąki kukurydzianej
drożdze instant
odrobina gumy guar
2łyżeczki cukru
3/4 łyżeczki sól
Mleko zagotować ,przestudzić (ja robie bebilon),wsypać drożdze, cukier-wymieszać i odstawić do wyrośnięcia.W jednej misce wymieszać dokładnie skrobie ,mąke ,guar i sól ,wsypać do przeciśniętych ziemniaków dodać jaja mleko z drożdzami i zagnieść.Ciasto powinno mieć konsystęcje bardzo ale to bardzo gęstej śmietany więc w miare potrzeby trzeba dodć albo mąki albo wody.Odstawić do wyrośnięcia na 40 minut-50 min.Następnie zagnieść jeszcze raz i przełożyć do przygotowanej dużej blachy posmarować ketchupem polożyć co kto lubi.Piec w 190 st.C przez 20-30 minut.Mam nadzieje że o niczym nie zapomniałam ,życze smacznego :burger:
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

Dziękuję :)
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
SuperBlondi
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: pn 27 paź, 2008 11:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: SuperBlondi »

Podobają mi się te przepisy, chyba wiem co dziś na obiadek zrobię :-)
Awatar użytkownika
manu666
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: manu666 »

Jak bylem w Niemczech to pierwszy raz jadlem wlasnie pizze ziemniaczana. Bylem bardzo pozytywnie zaskoczony, aczkolwiek sceptycznie na to spogladalem. Naprawde polecam wszystkie pizze ziemniaczane, sa swietne!
Dlaczego widzimy tylko źdźbło w naszym oku, a nie dostrzegamy gór, pól i gaju oliwnego??

Obrazek
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Post autor: Anna Mama Szymona »

Violu mam pytanko ile tych drożdży instant?Czy całe opakowanie?? :)
viola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt 01 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: pruszków

Post autor: viola »

Tak , trzeba dać całe opakowanie drożdży instant , ja użyłam drożdży dr. Oetkera
Awatar użytkownika
dossa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt 23 lip, 2010 16:31
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: dossa »

hej
pizza, ktorą Wam proponuję jest ciut inna ale zapewniam smaczna :)
Pizza ziemniaczana
1kg ziemniaków, 2 jajka, 1 łyżeczka Bazyli, 1 łyżeczka tymianku, 1 łyżeczka oregano
4 pomidory, 5 ząbków czosnku, 1/3 papryki czerwonej, żółtej, 1 cebula, 100 g startego żółtego sera

Ziemniaki obrać, ugotować i ostudzić. Zimne przepuścić przez praskę lub utłuc tłuczkiem. Dodać jajka, 2 ząbki czosnku, sól, przyprawy. Wyrobić masę, przełożyć do nasmarowanej masłem blaszki. Zwilżyć ręce wodą by lepiej rozprowadzić ciasto . wstawić do nagrzanego 220 st piekarnika na 15 min. Masa po wyjęciu musi być sucha w dotyku z delikatną skorupką.
Pomidory obrać ze skórki, zesmażyć na patelni z 3 ząbkami czosnku. Gdy zrobi się paćka rozprowadzić ją na cieście. Ułożyć dodatki papryki, kukurydzę itp. Piec 15 min. Na środkowej półce w piekarniku w temp. 220 st. Na koniec posypać startym serem i czekać aż się ser rozpuści. Kroić jak zwykłą pizzę 
szczęśliwie zdiagnozowana celiakia lipiec 2010
ODPOWIEDZ