Nowosci Medyczne - Przeczytaj Koniecznie!!!

Nie organizowane przez Stowarzyszenie.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
annaostrowska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 13:28
Lokalizacja: Londyn

Nowosci Medyczne - Przeczytaj Koniecznie!!!

Post autor: annaostrowska »

Witam!
Chcialam sie z wami czyms podzielic, wydaje mi sie ze czyms bardzo waznym.
Bylam wczoraj na wykladzie Doktora Thomas'a O'Bryan, ktory jest jednym z najbardziej rozpoznawanych na swiecie specjalistow w dziedzinie chorob zwiazanych z glutenem.
Ku mojemu zdziwieniu, dowiedzialam sie ze celiakia to tylko jeden z wielu objawow alergii na gluten, natomiast u wiekszosci ludzi jajbardziej cierpi mozg! Moze sie to objawiac bolami glowy, migrena, depresja, klopotami z koncentracja, pamiecia, w niektorych wypadkach ADHA czy epilepsja.
Ponadto, Dr O'Bryan tlumaczyl ze wrazliwosc na gluten jest w 100% dziedziczna, wiec jesli wasze dziecko ma celiakie (lub jakikolwiek inny czlonek rodziny), to cala rodzina powinna natychmiast przejsc na bezglutenowa diete, nawet jezeli nie maja objawow. Klopot w tym, ze wielu ludzi nie dowie sie o wrazliwosci na gluten, dopoki zniszczenia w ogranizmie nie beda tak powazne ze spowoduja chorobe.
Do innych znanych schorzen zwiazanych z wrazliwoscia na gluten Dr O'Bryan zaliczyl niewydolnosci serca, choroby skory, tarczycy, osteoporoze, niewydolnosc watroby, skleroze, stwardnienie rozsiane, chorobe Alzheimera itd.
"Dlaczego tyle roznych chorob?" ktos mogl by spytac; "czy to znaczy ze prawie kazda choroba jest spowodowana przez gluten"? Oczywiscie ze nie, ale na co nalezy zwrocic uwage to fakt ze wrazliwosc na gluten uruchamia w organizmie reakcje auto-immunologiczna, a wiec choroba objawi sie w najslabszym miejscu.

Jeszcze jedna ciekawostka byly informacje o badaniach - okazuje sie ze klasyczne badanie nie wykarze choroby nie bedzie w reakcji w jelitach, a wiadomo nam ze tylko czesc osob wrazliwych na gluten bedzie miala takie objawy - a wiec testy czesto nie wykazuja choroby.
Wg. Doktora O'Bryan, najlepsze sa badania genetyczne (nie wiem czy sa juz dostepne w Polsce), jednak sa dosc drogie i najszybciej mozna sie dowiedziec czy organizm reaguje zle na gluten poprzez zupelna eliminacje z diety na przynajmniej miesiac - efekty beda przemawiac same za siebie.

Mam nadzieje ze ta informacja sie wam przyda. Dla mnie byla bardzo cenna, moja mama miala celiakie; ja przestalam spozywac gluten dla eksperymentu jakis czas temu i efekty byly niesamowite! A nie mialam wczesniej zadnych problemow.
Pozdrawiam wszystkich!
Ania
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Hehe, cały czas o tym mówię. Ale dolegliwości się nie diagnozuje, więc dolegliwości nie ma. A że człowiek jest otępiały czy świat mu się chwieje? Taka jego uroda :).
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

dzięki anna za ten wpis - a gdzie ten wykład miał miejsce?

co do "głowy" - ja mam bardzo "wprost" objawy - po prostu boli mnie głowa. kiedyś taki ból nazywałam, że "od żołądka" - poniekąd tak jest. a co do reszty objawów dotyczących głowy mniej dosłownie - to pisałam gdzieś tutaj o kobiecie, która miała objawy ciężkiej choroby psychicznej po spożyciu glutenu, mleka i jajek. do tego stopnia, że była zagrożeniem dla siebie i otoczenia.
ODPOWIEDZ