Lista leków bezglutenowych

Tutaj trafiają tematy stare, nieaktualne i niepotrzebne.
Czasem warto przejrzeć.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

Prawdopodobnie chodzi o skrobię pszenną bezglutenową. Niektórzy ją mogą, inni nie. Ale fajnie,że tak napisali w ulotce.
zbyszek1904
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt 04 gru, 2012 17:15
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: zbyszek1904 »

Witam wszystkich.
Jestem tu nowy i temat celiakii dopiero poznajemy. Nasza 4 letnia córeczka jest od dopiero od 5 dni na diecie. Chciałem zapytać odnośne tego leku Neosine 250mg/5ml właśnie od wczoraj go bierze, dotykowo lekarz przepisał jej jeszcze Ibum. Neosine mamy przepisane w syropie a tej ulotce która jest w pudełku nie ma żadnej wzmianki o chorobie trzewnej czy celiace , dodam że ulotka jest 16.11.2011roku.

Jest tylko skład ;
1ml syropu zawiera 50 mg inozyny pranobeksu,
ponadto lek zawiera: metylu parahydrksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, sacharyza, kwas cytrynowy bezwodny, wodorotlenek sodu, glikol propylenowy, aromat bananowy AR 0010, woda oczyszczona.

Nic tu nie ma pszenicy, chyba że pod którąś z tych nazw się ona kryje. Jak byliśmy wczoraj u lekarza mówiliśmy ,że dziecko ma celiakię ale jakoś nie ufam temu lekarzowi. Proszę o podpowiedz .
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

Syrop wydaje się ok.

A ja mam pytanie , polecają na problemy kobiece Floragyn w globulkach. W składzie są kiełki z pszenicy, czy mając alergię pokarmową na pszenicę, globulki mogą zadziałać uczulająco? Pan w aptece raczej mi ich nie polecił.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Zdecydowanie też bym odradzała. Pamiętam, że kiedyś ich użyłam, nie przeczytawszy składu, i bardzo się dziwiłam, dlaczego czuję się lekko "zaglutenowiona". Potem zrozumiałam ;) Jest mnóstwo innych preparatów tego typu, więc nie powinno być problemu z zamianą.
Obrazek
N@ti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob 08 gru, 2012 21:52
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: N@ti »

A jakich używacie zestawów witaminowych, czy macie jakieś sprawdzone? Swego czasu (przed bardzo niedawnym "odkryciem" nietolerancji glutenu) brałam Vita-Min Olimp, ale nie wiem, czy teraz mogę... Proszę zerknijcie na skład i dajcie znać, czy jest w nim coś podejrzanego? Ja nic nie widzę, ale biorę poprawkę, na to, że mogę jeszcze czegoś nie wiedzieć. Z góry dziękuję za "konsultację" ;)

Skład, jaki znalazłam na stronie producenta:

minerały (węglan wapnia, diglicynian magnezu* (chelat aminokwasowy magnezu), tlenek magnezu, diglicynian wapnia* (chelat aminokwasowy wapnia AlbicalTM), chlorek potasu, diglicynian cynku* (chelat aminokwasowy cynku), diglicynian manganu* (chelat aminokwasowy manganu), diglicynian żelaza* (chelat aminokwasowy żelaza FerrochelŸ), diglicynian miedzi* (chelat aminokwasowy miedzi), selenian (IV) sodu, chlorek chromu (III), jodek potasu), witaminy (kwas L-askorbinowy - wit.C, octan dl-α-tokoferylu - wit.E, amid kwasu nikotynowego - niacyna, D-biotyna, octan retinylu - wit.A, D-pantotenian wapnia - kwas pantotenowy, chlorowodorek pirydoksyny - wit.B6, cholekalcyferol - wit.D, kwas pteroilomonoglutaminowy - folian, monoazotan tiaminy - wit.B1, ryboflawina -wit.B2, cyjanokobalamina - wit.B12), ekstrakt zielonej herbaty (Camellia sinensis L.), luteina, stearynian magnezu – substancja przeciwzbrylająca, celuloza mikrokrystaliczna - substancja wypełniająca, kapsułka (żelatyna – składnik otoczki, barwnik: E171).
Ostatnio zmieniony śr 02 sty, 2013 17:28 przez N@ti, łącznie zmieniany 1 raz.
N@ti
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob 08 gru, 2012 21:52
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: N@ti »

Powyższe jest bezpieczne.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Źródło tej informacji?
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

[quote="N@ti"]A jakich używacie zestawów witaminowych, czy macie jakieś sprawdzone? Swego czasu (przed bardzo niedawnym "odkryciem" nietolerancji glutenu) brałam Vita-Min Olimp, ale nie wiem, czy teraz mogę... Proszę zerknijcie na skład i dajcie znać, czy jest w nim coś podejrzanego? Ja nic nie widzę, ale biorę poprawkę, na to, że mogę jeszcze czegoś nie wiedzieć. Z góry dziękuję za "konsultację" ;)

Pisałam do firmy Olimp w sprawie magnezu i odpisali,że bezpieczny, więc te witaminy też powinny.

Co do globulek o które się pytałam Floragyn (z kiełkami pszenicy) odpisali mi,że też odradzają, bo może wystąpić reakcja alergiczna.
karmelwy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz 04 wrz, 2011 13:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: karmelwy »

Mam od kilku dni straszny kaszel... Jedynie co robię to herbatki z cytrynką i miodem. Boję się cokolwiek brać oprócz aspiryny. Ktoś może polecić jakiś syrop na kaszel lub coś innego ? Ja po prostu mam już dość.
parówka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: sob 17 paź, 2009 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: parówka »

ja przy przeziębieniach kupuję bez recepty vitaminę C 500 firmy OLIMP. Ich wyroby są b/g czyli bezpieczne. Także np. żelazo czy magnez. Biorę 1 kapsułkę C dziennie. Jest też wersja mocniejsza C 1000 ale nie stosowałam. A najlepiej to daj się jednak osłuchac lekarzowi. Ja chodziłam 2 tygodnie "tylko" z kaszlem i bez gorączki i wychodziłam zapalenie płuc, co skończyło się antybiotykiem w zastrzykach Zinacef 2x dziennie.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

karmelwy pisze:Mam od kilku dni straszny kaszel... Jedynie co robię to herbatki z cytrynką i miodem. Boję się cokolwiek brać oprócz aspiryny. Ktoś może polecić jakiś syrop na kaszel lub coś innego ? Ja po prostu mam już dość.
Do lekarza marsz, to po pierwsze, dać się osłuchać porządnie.
Co do herbatek z miodem, to one niekoniecznie działają - miód traci swoje właściwości w temperaturze powyżej 50 stopni, więc gorąca herbata go unicestwia. Miód należy jeść na zimno. I do tego powinien być porządny, polski miód (zwróć uwagę na opakowaniu, czy nie jest importowany, albo jak piszą: mieszanka miodów z krajów UE i spoza UE - wtedy na bank jest to miód chiński i można się nim ewentualnie wysmarować, a nie jeść).
W ramach rozgrzewającej herbaty polecam wrzucić do niej kilka plasterków świeżego imbiru, działa rozgrzewająco i antybakteryjnie (można sobie potem taki plasterek z herbaty pogryźć, aczkolwiek smak bywa ostry).
Obrazek
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Ja tak czekałam od Wigilii. Zaczęłam tracić głos, bolało mnie mocno gardło i nic poza tym. Leczyłam się herbatą z aronii, herbatą z cytryną, wodą z cytryną i miodem, psikami do gardła i aspiryną. Nic nie pomogło. Poszłam do lekarza. Okazało się, że mam zapalenie gardła i krtani i dostałam antybiotyk na 5 dni. Na szczęście ma w sobie skrobię kukurydzianą, a lek osłonowy na jelitka też jest bezpieczny, więc jakoś się wyleczam...
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

Parówka nie strasz, bo ja zrobiłam to samo! tylko że ja dalej do lek. nie poszłąm i póki co to przeszło przy pomocy syropku i paracetamocu, a w domu miałam mame z zapaleniem płóc
Obrazek
parówka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: sob 17 paź, 2009 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: parówka »

Anikam, gnaj do lekarza "na przesłuchanie"! Lepiej późno niż wcale. Ja musiałam byc 3 tygodnie na zwolnieniu bo lekarka straszyła powikłaniami po zapaleniu płuc. A teraz jeszcze dochodzą słuchy o tej uaktywnionej świńskiej... Ona ponoc lubi takich niedoleczonych.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

N@ti pisze:A jakich używacie zestawów witaminowych, czy macie jakieś sprawdzone? Swego czasu (przed bardzo niedawnym "odkryciem" nietolerancji glutenu) brałam Vita-Min Olimp, ale nie wiem, czy teraz mogę...

Skład, jaki znalazłam na stronie producenta:

minerały (węglan wapnia, diglicynian magnezu* (chelat aminokwasowy magnezu), tlenek magnezu, diglicynian wapnia* (chelat aminokwasowy wapnia AlbicalTM), chlorek potasu, diglicynian cynku* (chelat aminokwasowy cynku), diglicynian manganu* (chelat aminokwasowy manganu), diglicynian żelaza* (chelat aminokwasowy żelaza FerrochelŸ), diglicynian miedzi* (chelat aminokwasowy miedzi), selenian (IV) sodu, chlorek chromu (III), jodek potasu), witaminy (kwas L-askorbinowy - wit.C, octan dl-α-tokoferylu - wit.E, amid kwasu nikotynowego - niacyna, D-biotyna, octan retinylu - wit.A, D-pantotenian wapnia - kwas pantotenowy, chlorowodorek pirydoksyny - wit.B6, cholekalcyferol - wit.D, kwas pteroilomonoglutaminowy - folian, monoazotan tiaminy - wit.B1, ryboflawina -wit.B2, cyjanokobalamina - wit.B12), ekstrakt zielonej herbaty (Camellia sinensis L.), luteina, stearynian magnezu – substancja przeciwzbrylająca, celuloza mikrokrystaliczna - substancja wypełniająca, kapsułka (żelatyna – składnik otoczki, barwnik: E171).
Ja biorę ich witaminy - chyba dokładnie właśnie te - i czuję się dobrze - a nawet bardzo dobrze (czyli tak, jak oczekiwałabym po witaminach :)).
Nie wiem, czego potencjalnie niebezpiecznego w składzie dopatrzył się titrant?
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Zablokowany