Skrobia modyfikowana

Tutaj trafiają tematy stare, nieaktualne i niepotrzebne.
Czasem warto przejrzeć.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Skrobiowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt 22 cze, 2007 10:38
Lokalizacja: Polska

Skrobia modyfikowana

Post autor: Skrobiowy »

Jako, że w kilu tematach przewinał się temat skrobi modyfikowanej (min w tym ketchupie, jogurtach i budyniu) to postanowiłem , że założę osobny temat w który postaram się wyjaśnić wasze wątpluiwości.
Po pierwsze, na rynku występują cztery żrodła pochodzenia skrobi modyfikowanych (kolejność według częstotliwości występowania) kukurydza (w 99% kukurydza woskowa), ziemniaki, tapioka, pszenica. Was interesuje tylko ta ostania która występuje najrzadziej (a nawet bardzo rzadko) i jest wykorzystywana praktycznie tylko w piekarnictwie, które ze względu na używanie mąki pszennej i tak jest dla was "stracone". Skrobia pszenna jest bardzo mało pdatna na modyfikacje i nie ma takiej funkcjonalności jak pozostałe skrobie i jest mało opłacalna (w tym roku zamknięto jedną z większych fabryk produkujących tą skrobie ze względu na straty jakie przynosiła).
Po drugie, jeżeli producent jednak by się uparł żeby zastosować skrobie pszenną modyfikowaną to musi to zaznaczyć na opakowaniu! Przy pozostałych nie musi tego robić bo nie są alergenami.
Po trzecie wg. mojej wiedzy na rynku aktualnie nie ma skrobi pszennej (natywnej czy też modyfikowanej) która nie odpowiadała by wymaganiom UE dot. "gluten free" jednak prosze tego nie traktować jako pewnika i jednak na wszelki wypadek zalecałbym stosowanie produktów zawierających skrobie pszenną tylko od producentów którzy deklarują ją jako bezglutenową a wiec producenci żywności dla niemowląt i żywności bezglutenowej.
Jeżelimacie jeszcze jakieś wątpliwości to chętnie postaram się je rozwiać.
Pozdrawiam
zochagrubego
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw 31 maja, 2007 16:33

Post autor: zochagrubego »

Zauważyłam,że produceni jeśli stosują skrobie inną niż pszenną,piszą skrobia ziemniaczana,kukurydziana.Dlatego wyszłam z załozenia,że w produktach,na których nie ma takiej informacji jest skrobia pszenna.I postanowiłam z nich zrezygnować.Ale teraz juz nie mam pewności <mmm>
Awatar użytkownika
Paulina:)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob 30 cze, 2007 17:56
Lokalizacja: woj.mazowieckie

Post autor: Paulina:) »

ja ostatnio jadłam masło do smarowania pieczywa i miało duużo konserwantów i teraz mnie wszystko swedzi podejrzewam ze przez zawarta w tym skrobie modyfikowana
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Matko kochana, skąd się bierze masło ze skrobią? :|
Proponuję jednak nie żadne miksy, smarowidła czy inne badziewia, tylko czyste masło.
Obrazek
zochagrubego
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw 31 maja, 2007 16:33

Post autor: zochagrubego »

Zresztą teoretycznie rzecz biorąc skrobia jest cukrem,więc nie powinno mieć to znaczenia,z czego jest pozyskiwana;gluten to białko
Ale to teoria
Czyli podsumowując jeść,czy nie jeść produkty zawierajace skrobię modyfikowaną?
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

W tym miejscu: topics3/syrop-skrobiowy-vt1746,45.htm#20316 oraz w postach wcześniejszych tamtego wątku jest to wyjaśnione przez Skrobiowego, jak to wygląda od strony technicznej i prawnej. Aczkolwiek, obiektywnie muszę dodać, że pojawiły się wątpliwości czy wszyscy producenci wiedzą, co robią.
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

A z czego jest pozyskiwana skrobia budyniowa? jak wół na opakowaniu Delecta.... i nie wiem czy mogę jeść :( znalazłam jakieś wieści na forum :) ale z tego co wynika, że nic nie wynika i lepiej uważać..... i nie jeść
Ostatnio zmieniony wt 09 paź, 2007 14:25 przez Kasinka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Skrobia budyniowa IMHO powinna być ziemniaczana. Jak to w budyniu. Ale ja z zasady nie kupuję produktów, które nie mają wołami napisane, że skrobia jest ziemniaczana. Najlepiej zadzwoń/napisz do producenta. I podziel się uzyskaną informacją. :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
przemus013
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr 04 sie, 2010 20:10
Lokalizacja: Radziejów

Post autor: przemus013 »

mam pytanko czy ludze chorujący na celiakie moga jeśc produkty z skrobia modyfikowaną z składzie :?: prosze o odpowiedzi :029:
Zablokowany