Propozycja kampani

Tutaj trafiają tematy stare, nieaktualne i niepotrzebne.
Czasem warto przejrzeć.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Agnieszka pisze:Z tym napisem "produkt nie może być spożywany przez osoby chore na celiakię" nie zgadzam się do końca. Są też inne choroby, w których nie można jeść glutenu, a takie osoby mogą nie wiedzieć co to jest celiakia. Lepiej żeby pisało, że produkt jest bezglutenowy.
No właśnie o to chodzi, że napisać, że coś jest bezglutenowe można dopiero wtedy, gdy przeprowadzi się odpowiednią procedurę uzyskania certyfikatu, że produkt jest bezglutenowy (osobna linia produkcyjna, badania - same kłopoty dla producenta, co powoduje jego niechęć do wprowadzania takich produktów). Natomiast nie potrzeba żadnych badań, żeby napisać na opakowaniu, że konkretny produkt zawiera gluten - o tym wie dział technologiczny i teoretycznie :twisted: łaski nie robi, że nas o tym poinformuje...
Myślę, że przepis o konieczności umieszczania szczegółowego spisu składników ułatwiłby nam życie...
agusia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr 12 maja, 2004 15:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: agusia »

W piątek kupiłam (jak co miesiąc ) "TWój Styl" i jakie było moje pozytywne zdziwienie, kiedy w wydaniu październikowym przeczytałam artykuł pt: "Całe życie bez chleba" opowiadający o coraz częstszym wykrywaniu celiaki u osób dorosłych. Artykuł jest bardzo interesujący, informuje on miedzy innymi o niewiedzy lekarzy dotyczącej tej choroby.
Propozycja kampanii i działania w celu korekty przepisów jest jak najbardziej trafna. Na początek trzeba trochę sprawę nagłośnić.
Może napisać do kilku gazet, aby umieściły artykuł??
Co PAństwo na to??
Awatar użytkownika
Jolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jolka »

Przemyślałam te napisy te napisy przez weckend i doszłam do wniosku że nie możemy walczyć walczyć o napisy że produkt nie moze być spożywany przez osoby bedące na diecie bezglutenowej ponieważ ( tak mi sie wydaje) producenci mogliby gdyby ich przymuszali i nie chcieliby ponosic z tego tytułu zadnej odpwiedzialności walić te napisy na wszystkim i mieć spokojne sumienie . Może lepiej byloby walczyć o jakieś odpisy dla firm które robia atesty w kierunku glutenu i umieszczaja osławiony znaczek . Coś jak dla firm zatrudniajacych inwalidów .Co wy o tym myślicie ?
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Beata Bylina »

Rzeczywiście,mało kto wie,co to gluten[a co dopiero dieta].
Co pewien czas ukazują się artykuły w czasopismach dla rodziców m.in.w"Rodzicach","Mamo to ja","Twoje dziecko".Właśnie z takiego miesięcznika dowiedziałam się o piekarni "Przekreślony kłos"w W-wie i stamtąd zamówiłam pierwsze produkty i podręczniki.Chociaż bardzo mnie interesował temat,moja wiedza była pobieżna.
:arrow: Najwięcej dowiedziałam się z NASZEJ strony.Niestety ,wielu nie ma dostępu do internetu[ja wykorzystałam promocję z neostrady!].
:arrow: Kampania uświadamiająca dla wszystkich!Jestem ZA!
:arrow: Produkty powinny być dobrze oznakowane[obojętnie,czy dokładny skład,czy znak,czy też napis].
:arrow: Może każdy z nas postara się rozpowszechnić wiedzę w swoim środowisku,w lokalnej gazecie[...].Pomysł Agastagi z ulotkami-SUPER!

Jeśli chodzi o kampanię,chciałabym pomóc,ale nie wiem,czy się do tego nadaję.Zorientuję się,jak to wygląda na moim podwórku i tu podziałać.

Artykuł z "Twojego stylu" przeczytam z pewnością-Agusiu,dziEki za wiadomość. :wink:
Awatar użytkownika
Jolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jolka »

A może by tak jakiś list do pani prezydentowej wystosowac żeby nam pomogła przeforsowac te sklady zywności i ich oznaczenia ? :wink:
Awatar użytkownika
Kuba
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 20:28
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kuba »

popieram, Pani Prezydentowa mogła by coś pomóc
Awatar użytkownika
Kuba
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 20:28
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Kuba »

i jeszce jeden pomysl, moze nieco nizej wymierzony ale pewnie bylby skuteczniejszy ;) , zadzwonmy do TVN, rozmowy w toku czekają. Nieco radykalne ale z pewnascia bedzie to skuteczne, badania dowodza ze jest to program dla tych ktorych jest najwiecej wokol nas, a lekarze niech czytaja new scientisc czy co tam maja i tak twierdza ze sa ponad wszystko wiec wiele zrobic sie nie da - przykre ale prawdziwe,
pozdrawiam
credo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 14:45
Lokalizacja: warszawka

Post autor: credo »

no rewelacja - jak dla mnie to ważnym tematem byloby stosowanie takiej (nie tylko konkretnie bezglutenowej) diety w przedszkolach i szkołach. Na ten moment w większosci miejsc możesz poprostu przynosić swoje jedzenie - ale to nie jest zbyt proste dla pracujcej matki a przy kilkorgu dzieciach :?:
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Popieram TVN, czyli kto z nas tam zadzwoni???
Awatar użytkownika
Jolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jolka »

A kto tam pojedzie ???????
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Beata Bylina »

Dużo pomysłow,dużo słów.pochwalcie się czego udało się Wam dokonać.Kto był u posła :?: Kto napisał list do Prezydentowej :?:Kto rozdaje ulotki :?:
Ja napisałam jedynie maila do Dorki i do Bakomy w sprawie znaku.[Chcą umieścić].
.
DORKA CZEKA NA ODZEW.MOŻE ZROBI REPORTAŻ ALBO FILM :!: :!: :!:
To od niej się zaczęło...

Beata
.
agastaga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: sob 29 maja, 2004 22:27
Lokalizacja: Kaczanowo

Post autor: agastaga »

Cos sprawa kampani utknęła :( Dziś z maluchami byłam u lekarza. W naszej przychodni zrobiono "stoisko" z ulotkami o chorobach wymagających diet wszelkiego rodzaju. Jest cukrzyca, zaburzenia krążenia, otyłość... A o celiakii czy nietoleracji i alergii na gluten ANI SŁOWA. Czy coś w sprawie takowych ulotek da się zrobić?
Poza tym czy ktoś ma "dojście" do Nestle czy BoboVity? Oni w szpitalach rozdają ulotki-książeczki o pielęgnacji dziecka i żywieniu. Informują dość nieźle o diecie bg. Może mogliby umieszczać tam adres www naszej strony? I coś "in minus". W najnowszych zaleceniach żywieniowych opracowanych w CZD, w 9. miesiącu życia zalecany jest jęczmień! A owies (mniej glutenowy podobno) od 10.miesiąca. Mam również nowo napisane książkę pt. ALERGIA gdzie napisano, że owies jest zbożem bezglutenowym i sporo przepisów ma go w składzie. Gdzie logika :?: I jak tu firmy produkujące żywność mają coś oznaczać na składzie skoro sami lekarze podaja sprzeczne informacje :shock:
Aga
Agnieszka, mama Roberta z crohnem i nietolerancją glutenu
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Beata Bylina »

W moim mieście,a przecież nie jest takie malutkie,nie ma zrzeszenia typu "dieta bezglutenowa"-juz sprawdziłam!W poniedziałek wraca z urlopu nasza pani doktor,świetna kobieta,działa w dziecku alergicznym,co róż jeżdzi na sympozja,przy wizycie ruszę temat propagandy.Na pewno podam naszą stronę internetową.Zrobienie ulotek,zwłaszcza czarno-białych to dla mnie żaden problem.

Pozdrawiam gorąco i życzę owocnych działań Beata :mrgreen:
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Jak już będziesz miała gotowe ulotki to może podeślij je do mnie tez mogę kilka wydrukować, pokserować i zostawić w przychodni jak będę na następnej wizycie, Co ty na to Beato :D :?:
Obrazek
agastaga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: sob 29 maja, 2004 22:27
Lokalizacja: Kaczanowo

Post autor: agastaga »

Ja też tak mogę zrobić. I jeszcze w naszym bezglutkowym sklepie.
Aga
Agnieszka, mama Roberta z crohnem i nietolerancją glutenu
Zablokowany