stara strona o celiakii

Tutaj trafiają tematy stare, nieaktualne i niepotrzebne.
Czasem warto przejrzeć.

Moderator: Moderatorzy

agama
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob 11 wrz, 2004 11:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: agama »

Anonymous pisze:
Betina pisze:
A teraz jeszcze pszyszło mi do głowy jak sie tego glutenu pozbywaja w Glutenexie, robiac skrobie pszenną bezglutenową ??? :oops:
gluten jest frakcja rozpuszczalna w alkoholu (konkretnie etanolu) - i cale szczescie ze tak jest bo inaczej bylby nieusuwalny. Odbywa sie to mniej wiecej tak ze miesza sie w naczyniu make z alkoholem - gluten rozpuszcza sie, make sie odsacza, znow zalewa alkoholem i miesza, saczy... i tak kilka - moze kilkanascie - moze kilkadziesiat?? razy. Im wiecej tym lepiej. Na koniec taka `odgluteniona` maka trzeba wysuszyc - no i mamy produkt np. Glutenexu.
ten gosc to ja :))
Aga
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

MariuszO pisze:Jeżeli chodzi o starą stronę, to wszystkie informacje merytoryczne zostały przeniesione na nową i znajdują się w poszczególnych działach. Wątki ze starego forum są, ale ich przeniesienie jest praktycznie nie do zrealizowania - zbyt pracochłonne. Poza tym większość tematów "powstała na nowo".
Mariusz, daj mi dostep do tych starych tematow, przegladne to i jak bede dysponowal czasem, to przekleje na nowe forum co ciekawsze... Juz to kiedy probowalem robic i faktycznie "latwe & przyjemne" to to nie jest :)
Betina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn 04 paź, 2004 13:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Betina »

[/quote]

gluten jest frakcja rozpuszczalna w alkoholu (konkretnie etanolu) - i cale szczescie ze tak jest bo inaczej bylby nieusuwalny. Odbywa sie to mniej wiecej tak ze miesza sie w naczyniu make z alkoholem - gluten rozpuszcza sie, make sie odsacza, znow zalewa alkoholem i miesza, saczy... i tak kilka - moze kilkanascie - moze kilkadziesiat?? razy. Im wiecej tym lepiej. Na koniec taka `odgluteniona` maka trzeba wysuszyc - no i mamy produkt np. Glutenexu.[/quote]


chyba zaczne bawic się w malego chemika. jak ten gluten rozpuszcza się w etanolu, to może w czasie destylacji znika i wódka żytnia jest bezglutenowa?? :oops: chyba poczytam sobie o destylacji :mrgreen:
beti
agama
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob 11 wrz, 2004 11:48
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: agama »

Betina pisze: chyba zaczne bawic się w malego chemika. jak ten gluten rozpuszcza się w etanolu, to może w czasie destylacji znika i wódka żytnia jest bezglutenowa?? :oops: chyba poczytam sobie o destylacji :mrgreen:
no wlasnie - moj maz (duzy chemik ;) ) twierdzi ze to musi byc bzdura z ta wodka. Po destylacji otrzymuje sie czysty alkohol, zeby byl tam gluten to musialby on byc lotny (a w to ze bialko jest lotne nie wierze :cheesy: ).
Aga
Agnieszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Agnieszka »

Betina pisze: Powiedzcie jednak czy ten chleb z Glutenexu trzeba zawsze odparowywać żeby byl jadalny ? Czy jest jakiś inny sposób,że on stal sie jadalny.?? A z drugiej strony jak go odparowalam i zrobilam kanapki na podróż to po paru godzinach cały sie pokruszył i właściwie to sie go nie da zjeść, więc przerzucilam sie na chrupki kukurydziane. Niestey żaden pieczony przeze mnie chleb nie nadawał sie do zjedzenia. :?
Ja nigdy nie odparowywałam chleba. Zawsze po wyciągnięciu z lodówki lub zamrażalki wkładam go do tostera i sobie podpiekam. Nie dość, że się nie kruszy to ładnie chrupie i jest nawet smaczny, a w porównaniu do takiego odparowanego na pewno pyszny.
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Beata Bylina »

Wódka musi być bezglutenowa,ale szkodzi :!: Na układ trawienny bardzo.
Doświadczenia mam z autopsji.Dlatego,chociać na celiakię nie choruję nie piję!
Awatar użytkownika
Aśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob 03 sty, 2004 23:29
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Aśka »

MariuszO pisze:Jeżeli chodzi o starą stronę, to wszystkie informacje merytoryczne zostały przeniesione na nową i znajdują się w poszczególnych działach.
zgadza się ... tylko jedno małe "ale" na nowa stronę nie trafiły z mojej starej kontakty do Organizacji i stowarzyszeń niosących pomoc osobom i rodzinom dzieci na diecie bezglutenowej.. TPD i reszta... a być może komuś by się przydały... chyba że są tak ukryte, że nie udało mi się ich zlokalizować ;)
Obrazek
>>pozdrawiam<<
Awatar użytkownika
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 17:55
Lokalizacja: obywatel świata

Post autor: MariuszO »

Kopę lat Asiu :)
Masz rację. Tego nie ma ale będzie już niedługo, obiecuję :)
Awatar użytkownika
Aśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob 03 sty, 2004 23:29
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Aśka »

super 8) cieszę się że wszystko tak ładnie się rozwija, gra i buczy :)
Obrazek
>>pozdrawiam<<
Zablokowany