OSM Czarnków

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kasia j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz 12 lis, 2006 11:17
Lokalizacja: Poznań

OSM Czarnków

Post autor: kasia j »

Rozmawiałam z panią z Czarnkowa i zapewniła mnie, że do deserów Czaruś używana jest skrobia kukurydziana.
kasia j
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Co to za deserki? Możesz napisać namiary na producenta? Chciałabym zadzwonić i spytać czy można ich kupić we Wrocławiu.
kasia j
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz 12 lis, 2006 11:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kasia j »

To jest ryż na mleku z dodatkami np: z wanilią, czekoladą, owocami. Coś jak Berliso. OSM Czarnków tel. (067) 255 28 11.
kasia j
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Dzwoniłam dziś do OSM Czarnków.
Kasiaj dziękuję za tel.
Rozmawiałam z przemiłą panią z laboratorium, która obiecała przysłać mi maila z produktami czystymi od glutenu. Pani powiedziała, że wiele osób dzwoni do nich z takimi pytaniami i w chwili obecnej są na etapie wymiany opakowań - to niestety trochę potrwa - ale na nowych opakowaniach jest podany dokładny skład czyli np. skrobia modyfikowana kukurydziana. Ja tą panią w tym wszystkim utwierdziłam jeszcze bardziej, bo powiedziałam, że jeśli jest napisana tylko skrobia modyfikowana to z takiego produktu rezygnuję.
Maila oczywiście umieszczę na forum.
Ostatnio zmieniony śr 25 kwie, 2007 13:01 przez GosiaM, łącznie zmieniany 1 raz.
huilisti
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: śr 06 cze, 2007 19:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: huilisti »

Wiadomo już coś więcej?

[ Dodano: Pon 15 Paź, 2007 21:42 ]
Aha i czyktoś wie, gdzie w Poznaniu można kupić serki twarogowe ich produkcji?

[ Dodano: Pon 22 Wrz, 2008 12:59 ]
Teraz w większości smaków jest skrobia pszenna, ale np. hawajski i truskawkowy są ok. Problem jest głównie z tymi słodszymi, mam na myśli wanilię, toffi...
Jajciarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: śr 08 cze, 2011 17:47
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Jajciarz »

a co sądzicie o Twarogu Śmietankowym ? nie ma na nim składu tylko pisze że wyprodukowano z mleka pasteryzowanego , to chyba raczej nie ma w nim nic podejrzanego ?
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Jajciarz pisze:a co sądzicie o Twarogu Śmietankowym ? nie ma na nim składu tylko pisze że wyprodukowano z mleka pasteryzowanego , to chyba raczej nie ma w nim nic podejrzanego ?
Jeśli produkt jest jednoskładnikowi (np. mleko, koncentrat pomidorowy) producent nie musi podawać składu.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
ODPOWIEDZ