Orzechy.

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

a czy to że działają jak papier ścierny w normalnych warunkach (zdrowych jelit) to dobrze, czy źle ;) A jak ma się to dla nas- bezglutków, oczyszczają jelita i ma to pozytywny skutek, czy wręcz przeciwnie- podrażniają i są dla nas niedobre?
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Ann_a pisze:A babcia kupowała i mówiła żebym jadła bo kaloryczne
No, są kaloryczne bezsprzecznie, pod warunkiem, że ma się prawidłowe wchłanianie w jelitach (czytaj: zdrowe, nieuszkodzone kosmki). A przy kiepskim wchłanianiu nawet jedzenie smalcu niewiele pomoże... ;)
idka_7 pisze:a czy to że działają jak papier ścierny w normalnych warunkach (zdrowych jelit) to dobrze, czy źle
W zdrowych jelitach tak nie działają, kosmki są mocne, pokryte warstwą ochronnego śluzu, nijak na nie orzechy nie wpłyną, ani dobrze, ani źle.
idka_7 pisze:A jak ma się to dla nas- bezglutków,
To zależy od stanu jelita. Zaleczone jelito traktujemy jak zdrowe, bez taryfy ulgowej, niezaleczonemu wszystko może zaszkodzić.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

eh... dzięki Kabran. Myślę że jesteś bardzo ważnym motorem napędowym tego forum...

A tak wracając do tego że fistaszki to nie orzeszki, to ciekawe czemu wszyscy je tak nazywają :galy:

I mam pytanie, jak się wasze brzuszki mają po orzeszkach laskowych, włoskich, czy nerkowca?
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Orzechy laskowe jem z umiarkowaniem i nic mi po nich nie jest, co do orzechów włoskich to z upragnieniem czekam kiedy zaczną dojrzewać i spadać z drzewa. Mam na swojej działce i zajadam się nimi kiedy można bez problemu obrać je ze skórki.
Obrazek
Gosiaczek89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 18 lut, 2009 18:27
Lokalizacja: szczytno

Post autor: Gosiaczek89 »

Witam Panią,

W nawiązaniu do Pani pytania, odpowiadam: produkowane przez naszą firmę orzeszki solone, pistacje, czy też mieszanki orzechów same w sobie nie zawierają glutenu. Zawierają go natomiast produkowane przez nas orzeszki smakowe typu: Bacon, Cheese, Chicken, czy też crispersy smakowe. Orzechy smakowe produkowane są częściowo na odrębnej linii, ale jak zaznaczyłam- CZĘŚCIOWO- i pakowane na tych samych maszynach, więc istnieje ryzyko tzw. cross contamination czyli jakiegokolwiek wzajemnego zanieczyszczenia wyrobów alergenami.

Mam nadzieje, że powyższe wyjaśnienia pozwolą na podjęcie przez Panią decyzji co do spożywania naszych produktów.

Z poważaniem
Renata Nawrocka WIADOMOSC OD FIRMY FELIX:]
Awatar użytkownika
kuyt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 17:22
Lokalizacja: LODZ

Post autor: kuyt »

Hm ja kupiłem sobie orzeszki ziemne smażone solone i niestety nie ciekawie było ... inne orzechy mogę zjeść np włoskie itp ... w składzie zakupionych orzechów ubogi skład :
Orzeszki ziemne , olej roślinny , sól ... tak myślałem może olej roślinny mi mógł zaszkodzić ? sam już nie wiem ... ;(
Chrys­tus wypędził han­dlarzy ze świąty­ni. Potem han­dlarze zmądrze­li: przyw­dziali sza­ty kapłańskie.
Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

mogły!!!, orzechy lubią zakwaszać bo takie mają właściwości niektóre odmiany maja tego więcej inne mniej odmiany , o ile dobrze pamiętam najmniej zakwaszają orzechy laskowe , pistacja . Niestety o ile orzeszki ziemne można kupić bez soli , podsmażania to pistacja zazwyczaj jest solona :(
Swieżość orzechów też ma wpływ, ogólnie orzechy to tłuszcz...
Awatar użytkownika
kuyt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 17:22
Lokalizacja: LODZ

Post autor: kuyt »

Dzięki za pomoc natomiast kupiłem dwie paczki sobie właśnie te solone smażone a drugie też ziemne ale prażone ... i nie wiem czy je też jeść skoro mają mi tak samo zaszkodzić ale jak prażone to chyba nie powinny ? a może to nie ważne jakie czy smażone i solone czy inne ..

racja pistacje są solone ... ale mozna sprobować np orzech nerkowca ale to już nie mały wydatek ...
Chrys­tus wypędził han­dlarzy ze świąty­ni. Potem han­dlarze zmądrze­li: przyw­dziali sza­ty kapłańskie.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Jak masz duży zanik kosmków, o oprócz diety bg powinieneś też jeść raczej lekkostrawnie. Orzechy są ciężkostrawne i jelita mogą sobie z nimi po prostu nie dawać rady. Najlepiej byłoby zjeść tylko kilka orzeszków (niesolonych i nieprażonych) na raz (5-10) i dokładnie gryźć.
Obrazek
Awatar użytkownika
kuyt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 17:22
Lokalizacja: LODZ

Post autor: kuyt »

Sheep pisze:Jak masz duży zanik kosmków, o oprócz diety bg powinieneś też jeść raczej lekkostrawnie. Orzechy są ciężkostrawne i jelita mogą sobie z nimi po prostu nie dawać rady. Najlepiej byłoby zjeść tylko kilka orzeszków (niesolonych i nieprażonych) na raz (5-10) i dokładnie gryźć.
Hej
Tak jem lekkostrawne właśnie ... jak duży ? III stopień wg Marsha i nie wiem jak długo się one będą odbudowywać ... czyli widzę , że orzeszki takie co nabyłem są nie dobre ...
Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

orzechy to tłuszcz , jeśli jesz dużo , pieczywo z dodatkiem różnych pestek , ziaren to już podobne składniki w nich są !
Orzechy ziemne podpalone lekko na patelni, zmielone , 1/8 łyżeczki od herbaty na jedną bardzo poprawiają smak potraw z warzyw, dań wegeteriańskich opartych na wschodniej kuchni w których nie ma mięska :)
Ciasteczka , torty orzechowe też ma swój kaliber .
ODPOWIEDZ