Witaminy Multi Tabs

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Drifter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt 15 lut, 2008 15:59
Lokalizacja: Z syreniego gordu;)

Witaminy Multi Tabs

Post autor: Drifter »

MULTI-TABS ACTIVE

Postać:
TABLETKI

Opis:
Suplement diety w jednej z najlepszych cen
na rynku wśród preparatów witaminowo - mineralnych z
żeń-szeniem

Tabletki powlekane (łatwe do połykania) nie zawierają konserwantów, cukru, glutenu ani laktozy i mogą być bezpiecznie stosowane przez osoby z cukrzycą i/lub alergią.

Dawkowanie:
Tylko 1 tabletka dziennie

Nazwa międzynarodowa: Multivitaminum

Producent: FERROSAN

Niby jest napisane że nie ma glutenu, ale ja jak zwykle mam paranoję..., więc moje pytanie jest takie czy ktoś stosował ten preparacik bez problemów? Będę widzięczny za informację
Awatar użytkownika
widzialem_jeza_cien
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: śr 09 lip, 2008 20:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: widzialem_jeza_cien »

" Multi-tabs Active nie zawiera:
Konserwantów, glutenu, cukru, laktozy, sztucznych substancji poprawiających smak.
Jest bezpieczny dla osób z cukrzycą i alergią na gluten, laktozę lub mleko. "

Na ulotce nie było ?

Pozdrawiam i ... smacznego :) :gitara: :) :gitara: :) :gitara: :)
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Drifter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt 15 lut, 2008 15:59
Lokalizacja: Z syreniego gordu;)

Post autor: Drifter »

ależ jak najbardziej, przecież nawet umieściłem to w poście, tylko byłem i nadal jestem zainteresowany, czy ktoś przetestował te witaminiki i może potwierdzić, że faktycznie są ok
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Ale jak jest napisane, że nie zawiera?... A co robisz, jak nie jest nic napisane?
Drifter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt 15 lut, 2008 15:59
Lokalizacja: Z syreniego gordu;)

Post autor: Drifter »

Pisać i mówić można różne rzeczy, które nie zawsze są zgodne z prawdą, zwłaszcza, że z kontrolą składu suplementów, może niekoniecznie witamin ale np. odżywek bywa różnie, więc zdałem proste pytanie po to żeby się upewnić, i szczerze mówiąc interesują mnie tylko odpowiedzi typu:" tak brałem są ok/ nie są ok". Jeśli komuś nie pasuje ten temat (czyt. pytanie wydaje mu się mu się idiotyczne - bo chyba to jest istotą powyższego posta) to rozwiązanie jest proste wystarczy zgłosić to do moderatora tego działu żeby został usunięty i nie będzie problemu lub zwyczajnie go zignorować.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Ale ja właśnie jestem moderatorem tego działu :)
Generalnie jeśli masz wątpliwości powinieneś to zawsze wyjaśnić u producenta, gdyż to, czy ktoś ma jakieś objawy po tym preparacie, czy ich nie ma, nie zawsze musi świadczyć o zawartości glutenu. Dolegliwości po takich "chemikaliach" mogą być spowodowane różnymi problemami gastrycznymi, nie tylko rzekomo zawartym glutenem.
Drifter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt 15 lut, 2008 15:59
Lokalizacja: Z syreniego gordu;)

Post autor: Drifter »

Faktycznie masz racje, co do tego, że komplikacje mogą być wynikiem czegoś innego niż gluten, natomiast jeśli chodzi o dzwonienie do producenta to nie zrobiłem tego (zwykle dzwonię jak mam wątpliwości; z różnym skutkiem ale to już inna sprawa) jest ta właśnie deklaracja że nie zawiera gluten, bo co zadzwonię i:
a) pomyślą, że mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem
b) powiedzą mi: "tak proszę pana w sekrecie dodajemy gltuen żeby się im kiszki poskręcały, ale pan nikomu nie mówi bo afera będzie" ;)
Mówiąc zupełnie poważnie, to poza pytaniem o konkretne składniki (chociaż przypuszczam, że faktycznie nie zawierają glutenu) nie bardzo wiem o co konkretnie można by się jeszcze ewentualnie dopytywać (niestety nie znam się na porcesie produkcji takich preparatów :P), stąd moje pytanie, może i faktycznie należy do kategorii tych niezbyt mądrych, ale jak to mówią spróbować nie zaszkodzi.

P.S. jeśli ktoś zna jakiś inny (sprawdzony) preparat witaminowy to też będę wdzięczny za informacje, bo w wyszukiwarce na forum niewiele znalazłem
Lila
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: czw 14 wrz, 2006 11:57
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Lila »

Moja córka przyjmuje Multi tabs dla dzieci. To są z tego co pamiętam witaminy dla dzieci powyżej 7 roku żyucia o smaku tutti-frutti, jak stoi na opakowaniu. Na opakowaniu też zaznaczone jest, że nie zawierają glutenu. Poleciła nam je lekarka razem z ecomerem. Liwia przyjmuje je już od kilku lat z reguły w okresie zimowo-jesiennym i nie choruje tak czesto jak kiedyś. No i najważniejsze: nie ma po nich żadnych niepożądanych objawów. Ale z drugiej strony wyjaśniam, że moja córka w przeszłości przed zdiagnozowaniem celiakii praktycznie nie miała żadnych objawów (poza bardzo sporadycznymi bólami brzucha), więc nie jest specjalnie dobra do jakichkolwiek porównań.
Mama trzynastoletniej Liwii, chorej na cukrzycę i celiakię.
ola26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: śr 25 lip, 2007 09:43
Lokalizacja: kutno

Post autor: ola26 »

Brałam witaminy Multi-tabs i nie miałam żadnych dolegliwości po ich zażyciu, wszystko było ok, ale to być może indywidualna kwestia.
Obrazek
Drifter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt 15 lut, 2008 15:59
Lokalizacja: Z syreniego gordu;)

Post autor: Drifter »

Zdaje sobie sprawę, że to może być kwestia indywidualna niemniej jednak dziękuje za informacje
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Nie popadajmy w paranoję. :) Jeśli na opakowaniu LEKU jest jasno napisane, że nie zawiera glutenu to jak najbardziej bym w to uwierzyła. Cieszmy się, że producent w ogóle zadał sobie trud napisania tej informacji. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Drifter pisze:nie bardzo wiem o co konkretnie można by się jeszcze ewentualnie dopytywać
Tak na przyszłość możesz pytać o to czy:
1. poszczególne składniki preparatu mają specyfikację dotyczącą zawartości glutenu
2. czy podczas produkcji może dojść do zanieczyszczenia glutenem
3. czy robili badania na zawartość glutenu danego preparatu
I sprawa będzie jasna.
Obrazek
Drifter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt 15 lut, 2008 15:59
Lokalizacja: Z syreniego gordu;)

Post autor: Drifter »

Małgorzata pisze:Nie popadajmy w paranoję. :) Jeśli na opakowaniu LEKU jest jasno napisane, że nie zawiera glutenu to jak najbardziej bym w to uwierzyła. Cieszmy się, że producent w ogóle zadał sobie trud napisania tej informacji. ;)

Możliwe, ale ja nie lubię firm farmaceutyczny i lekarzy prawie tak bardzo jak nie lubię polityki i miłościwie na panujących (niezależnie od partii), dlatego do deklaracji na opakowaniu odnoszę się z pewną ostrożnością, to trochę tak ja z książkami na okładce każda to bestseller ;)
Awatar użytkownika
widzialem_jeza_cien
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: śr 09 lip, 2008 20:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: widzialem_jeza_cien »

Drifter i na przyszłość ... nie zaśmiecaj forum !! .. jak każdy by chciał się pytać nad każdym produktem ... no to by była ....
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Drifter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt 15 lut, 2008 15:59
Lokalizacja: Z syreniego gordu;)

Post autor: Drifter »

Cóż myślałem że forum jest właśnie po to żeby uzyskiwać informacje, zwłaszcza, że odnośnie suplemntów diety nie ma na forum zbyt wiele informacji, ale dobrze zapamiętam na przyszłość będę szukał informacji na własną rękę.
ODPOWIEDZ