Produkty sprzedawane w "Biedronce"

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

W Biedronce pojawiły się produkty wędliniarskie z wyraźnie zaznaczoną bezglutenowoscią.

Jest i napis, że nie zawirają glutenu i przekreślony kłos.

Np kabanosy drobiowe marki Konspol oraz 2 rodzaje szynek wędzonych. Ceny "biedronkowe", czyli przystępne jeszcze, a smak całkiem przyzwoity - ba, za tę surową szynkę to bym sie mogła dać pokroić ;) :)

Polecam.

W ogóle fajnie, że "Biedronka" wchodzi w takie oznaczenia, że zwraca na to uwagę. Dla mnie mają plusa wielkiego i na listę zakupów w Biedronce do papieru toaletowego, ręczników kuchennych, mleka i makaronów (dla rodzinki, bo niestety zupełnie glutenowch ;) ) dodaję właśnie te wędliny. Mniam, polecam :)
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
Agata23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 21:27
Lokalizacja: Zuzułka

Post autor: Agata23 »

a czy ktoś może patrzył kakało rozpuszczalne w biedronce?według mnie to je wolno ma identyczny skład jak kakało puchatek
antigluten
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz 23 maja, 2010 00:28
Lokalizacja: Rybnik / Warszawa

Post autor: antigluten »

Natko_ pisze:Np kabanosy drobiowe marki Konspol oraz 2 rodzaje szynek wędzonych.
A te szynki to od jakiego producenta?
Agata23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 21:27
Lokalizacja: Zuzułka

Post autor: Agata23 »

ja mam akurat z biedronki przed sobą polędwice wędzoną z kurczaka firmy konspol jest wyraźnie zaznaczone że to produkt bezglutenowy
Awatar użytkownika
mamakubusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 07 cze, 2011 22:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: mamakubusia »

a co z groszkiem konserwowym kukurydza z biedronki?
jestem nowa w temacie CELIAKI i diety....
czy jezeli na puszcze z groszkiem w skladzie jest tylko: woda, so,l groszek to czy mozliwe jest zeby byl tam tez gluten??niema zadnej adnotacji o sladowych ilosciach....
a rodzynki?na opakowaniu jest adnotacja o sladowych ilosciach orzechow ale nic o glutenie czyli sa bezpieczne?
Awatar użytkownika
mamakubusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 07 cze, 2011 22:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: mamakubusia »

i jeszcze sok jablkowy?jezeli napisane jest ze zawiera tylko naturalnie wystepujace w przyrodzie cukry to moze zawierac tez jakies cukry glutenowe????
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

mamakubusia, wiem, że jesteś nowym użytkownikiem, ale proszę, pisz w odpowiednich wątkach... Nie ważne czy groszek jest z Biedronki, czy z Reala.
Groszek konserwowy i sok jabłkowy, jeśli nie mają nic glutenowego na etykiecie, są teoretycznie OK.
Na początek nie będę Ci robił zamieszania, że teoria różni się od praktyki, na razie przyjmij, że ten skład jest bezpieczny.
Awatar użytkownika
mamakubusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 07 cze, 2011 22:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: mamakubusia »

Przepraszam.....postaram sie szybko wdrożyc w zasady forum...wybacz ze robie zamieszanie ale przyznam szczerze ze poraz pierwszy uczestnicze w jakims forum......poprawie sie obiecuje ;) mam tyle pytan zwiazanych z tą choroba....i to dlatego....
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

mamakubusia - na większość podstawowych pytań można znaleźć odpowiedzi w naszym poradniku "Celiakia i dieta bezglutenowa" . Wysyłamy go bezpłatnie pocztą, wystarczy wysłać maila z prośbą i adresem pocztowym na a.marczewska@celiakia.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

No właśnie - PORADNIK :) Zupełnie zapomniałem, że mamy coś takiego! Można go przecież mieć zupełnie za darmo i jest tam wszystko o celiakii i diecie :)
Awatar użytkownika
mamakubusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 07 cze, 2011 22:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: mamakubusia »

Dziękuje WAM bardzo:-)
sweetcandy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw 26 maja, 2011 17:14
Lokalizacja: warszawa

Post autor: sweetcandy »

Rafal_tata pisze:Przepraszam kfiatku, ale jeszcze coś chciałem wyjaśnić.
Tandetność Biedronki nie ma nic wspólnego z wyrobami dostawców. Dyskont może wymóc na dostawcy wyprodukowanie produktu za określoną cenę, np. serka takiego, aby jego końcowa cena dla klienta wynosiła 1,15zł. Inna sprawa, co można do niego władować, ale skład musi być prawdziwy. Produkt zamówiony przez dyskont lub hipermarket ma wtedy własne opakowanie, na którym jest napisane "Wyprodukowano dla ... przez... ". Ale zasady są jednakowe, czy to jest bezpośerdni produkt dostawcy, czy też robiony pod zamówienie: ten, kto produkuje opakowania (tutaj akurat Biedronka, a nie Mlekovita) odpowiada za treść, która musi przejść przez dział legalizacji, dział prawny, dział technologii. Nie ma lekko, za każdy błąd na etykiecie można pójść siedzieć, a po co ryzykować? Na dokumentach podpisuje się konkretna osoba, wali swoją pieczątkę ze swoim imieniem, nazwiskiem i stanowiskiem. Tak przynajmniej wyglądały procedury przy etykietach, które przygotowywałem przez ostatnie 2 lata.
Ale zgodzę się z tym jak najbardziej obiema rękami, że jakość użytych składników może znacznie odbiegać od tych, użytych w "normalnych" produktach. Różnica w cenie nie jest warta takiego testowania żołądka.

Dobrze, skoro chcecie o Biedronce, będzie o Biedronce. Niniejszym dzielę wątek.
Chciałam dodać, że biedronka ma dyskontowe ceny także ze względu na brak możliwości płatności kartami kredytowymi a także na nie podpisywanie umów z firmami (większością) które oferują tzw. czeki płatnicze, bony, kupony.
Awatar użytkownika
kasia78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr 11 mar, 2009 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kasia78 »

Natko_ - dopiero niedawno odkryłam te wędliny , szynkę i kabanosy , które wyglądają trochę jak kiełbaski . to cudowne , że w takich sklepach , są takie produkty, nawet i tylko DWA ale zawsze coś. szkoda tylko, że pracownicy mają o tym pojęcie wielkości ziarnka ryżu. kiedy pytałam się, czy mają więcej produktów tej firmy lub bg. pani bezradnie rozłożyła ręce. no cóż trzeba zdać się na siebie. ;)
Ostatnio zmieniony czw 21 lip, 2011 19:40 przez kasia78, łącznie zmieniany 1 raz.
And the world will be better, if we will accept us. < 3
Awatar użytkownika
dorciap1975
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: sob 20 mar, 2010 14:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dorciap1975 »

a w Biedronce są czekolady Goplany -bezglutenowe,wędliny ze znakiem przekreślonego kłosaa tak tu niektórzy psioczą na ten dyskont,ja gdyby nie Biedronka i te produkty zakupy robiłabym w Lublinie,jak to było wcześniej.
Carfur ma jogurty bezgl.magda z szaflar,taki producent,i co też market,i jakos żyje i syn i market i sprawdzone produkty bezglutenowe.
Syn Mateusz na diecie od lutego 2010
Pszenica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob 07 lip, 2012 13:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Pszenica »

Z wędlin można też kupić w biedronce szynka "a la szwarcwaldzka" łagodnie i mocno wędzona. Produkt oznaczony " produkt bezglutenowy i bez laktozy". Chyba żelki Akuku tez są bezglutenowe, ale ręki sobie nie dam uciąć. Wafle ryżowe też są ok. Poza tym kupuje tam dla siebie makrelę wędzoną paczkowaną , łososia, czasem chipsy solone ( :oops: ), jogurty Jogobelli też bez podejrzanych składników, soki. Tak więc podstawowe menu bezglutenowe można skomponować co mnie bardzo ciesszy bo mam ten sklep blisko i zakupy zajmują mi max 20-30 min.
ODPOWIEDZ