Błonnik bezglutenowy "Vitalio"

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Francak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt 29 paź, 2010 14:36
Lokalizacja: Nieznane

Błonnik bezglutenowy "Vitalio"

Post autor: Francak »

Szperając sobie po internecie natknąłem sie na coś takiego : http://www.vitalio.pl/sklep/show/7.html
Miał ktoś z tym jakąś styczność? Czy rzeczywiście ten błonnik jest bez glutenu, czy to po prostu ściema?
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Tylko czy ten błonnik pochodzi z bezglutenowego owsa, czy może tego, który jest zanieczyszczony??
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Najlepiej zapytać o to producenta.
Obrazek
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Jeśłi jest należycie oczyszczony, nie powinno mieć znaczenia z jakiego owsa pochodzi - tak jak skrobia pszenna, która mocą decyzji ministra jest zawsze bezglutenowa <sciana>
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

89 zł za 500 g??? No sorry, ale nawet jak jest to super błonnik wyprodukowany w technologii fuzji bezglutenowych atomów owsa, to chyba cena trochę... wysoka? Provena jednak taniej wychodzi, chociaż to tylko płatki owsiane :>
Awatar użytkownika
yprendr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 29 lis, 2010 15:18
Lokalizacja: wlkp

Post autor: yprendr »

bo może wreszcie produkt warty takiej ceny ? zdrowie kosztuje, jak wiadomo. nie jest to znowu taka kosmiczna cena, a jak teraz sobie o tym poczytałam, to zdecydowanie warte uwagi... nie trzeba kupować ciągle, można co jakiś czas, jak trochę więcej grosza wpadnie. o, a tam nawet coś na wzmocnienie włosów i paznokci jest, jak pomoże, to wydam każde pieniądze, hehe ;)
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

ISPAGUL

Post autor: PUMA »

To jest 100% blonnik /otręby/, bezglutenowy z azajatyckiej rośliny Plantago Ovata - Babka Jajowata. !00 g w aptece kosztuje ok. 13 zł. Jest dobry, bez żadnych ddoatków. Pozdrawiam :)
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

yprendr pisze:bo może wreszcie produkt warty takiej ceny ? zdrowie kosztuje, jak wiadomo. nie jest to znowu taka kosmiczna cena, a jak teraz sobie o tym poczytałam, to zdecydowanie warte uwagi... nie trzeba kupować ciągle, można co jakiś czas, jak trochę więcej grosza wpadnie. o, a tam nawet coś na wzmocnienie włosów i paznokci jest, jak pomoże, to wydam każde pieniądze, hehe ;)
Jeśli to błonnik, to nie ma nic wspólnego z włosami i paznokciami. Tylko z trawieniem. A jeśli brakuje błonnika, to można jeść w dużych ilościach warzywa zielone, które są znacznie tańsze, a jednocześnie mają inne wartościowe składniki.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Być może nie umiem dyskutować tutaj, ale odnoszę się do pierwszego wpisu; Francak
Nowicjusz.
On pytał o naturalny błonnik. ISPAGUL /Babka jajowata/ - to jest błonnik, najsilniejszy na rynku zielarskim, bezglutenowy. Stosowany w leczeniu problemów jelitowych od XiX wieku. Nie powinny dostawać go dzieci, ale osoby, które są chore przewlekle na alergie pokarmowe, od lat cierpią, a diagnoza lekarska nastąpiła np. po 50 latach ... Mają już problemy trawienne jeśli chodzi o zieleniny… Nie jest to takie proste.
Masz rację, że nie ma to nic wspólnego z paznokciami i włosami bezpośrednio. To jest tylko błonnik i nic więcej. Usprawnia pracę jelit…TYLKO!!!
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

PUMA, w pierwszym poście chodziło o naturalny błonnik owsiany. Link się zepsuł, teraz wskazuje na pustą stronę.

yprendr, rozumiem, że jesteś w jakiś sposób związany z dystrybucją tego błonnika, ale dieta bezglutenowa jest wystarczająco droga, nie poszukujemy więc super ekologicznych i zdrowych produktów. Na początek wystarczy, że będą bezpieczne...
Ostatnio zmieniony śr 05 sty, 2011 15:51 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Nie jestem informatykiem, ani moderatorem. Nie wiem, co sie psuje ??? Wszystko jest zgodnie z regulaminem.
Jestem na diecie bezglutenowej /a nie czlonkiem rodziny chorego/ i wiem jakie trapią nas problemy. Może więcej jest chorych w starszym wieku, tak jak ja i komuś taka informacja sie przyda :)
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Nie musisz być ani jednym, ani drugim, nikt od Ciebie tego nie wymaga. Tłumaczę Ci tylko, że pierwszy post dotyczył błonnika owsianego, konkretnego produktu, który jest dostępny w sklepie VITALIO. I o tym była dyskusja.
A link nie działa, tzn., że najpierw wskazywał ten błonnik, a teraz nic nie wskazuje. Ktoś ze sklepu coś zepsuł. Nie martw się, nie Ty :036:
Francak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt 29 paź, 2010 14:36
Lokalizacja: Nieznane

Post autor: Francak »

Ale chyba coś musi być w tym błonniku, że tyle kosztuje? :P

A co do linka to chyba zmiany na stronie sklepu wprowadzili bo nie moge juz znaezć tego.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Link:
http://vitalio.pl/produkty/blonnik/o-vitalio/

Sprawa prosta - trzeba zapytać czy ten błonnik owsiany, który jest opisany jako bezglutenowy ma odpowiedni certyfikat (badania na zawartość glutenu).
Obrazek
Awatar użytkownika
yprendr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 29 lis, 2010 15:18
Lokalizacja: wlkp

Post autor: yprendr »

sprostowanie - na włosy i paznokcie jest odrębny produkt, tyle że też firmy vitalio i o niego mi chodziło
ODPOWIEDZ