Płatki kukurydziane

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Joanna
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 11:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Joanna »

Witajcie,
ostatnio kupuję płatki kukurydziane firmy "Pifo" Eko-Strefa z Łodzi, są produkowane specjalnie dla sieci sklepów Plus Discount. Mają w składzie podane tylko kaszę kukurydzianę, cukier i sól, trochę to dla mnie podejrzanie wygląda, ale dobrze mieć jakąś nadzieję... :cheesy:
Myślałam o tym żeby się z nimi skontaktować i dowiedzieć coś więcej, niestety na opakowaniu nie ma numeru telefonu, jest tylko adres, więc trzebaby napisać list, a do tego zawsze ciężko mi się zabrać :oops:
Mam nadzieję, że ta informacja się wam przyda, jak mi się uda coś dowiedzieć to napiszę. Pozdrawiam!
mama Mateusza
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: czw 30 gru, 2004 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mama Mateusza »

Na ich stronie (www.pifo.pl) mają jeszcze w składzie ekstrakt słodowy, a więc słód jęczmienny.

pozdrowienia,

mm.
Awatar użytkownika
Joanna
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 11:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Joanna »

No to mnie zmartwiłaś... :cry: Gorzka prawda, ale dziękuję za informację.
Jaka szkoda, że na polskich producentów nie można w ogóle liczyć, a na produkty zagraniczne niestety mnie nie stać.
No cóż chyba będzie trzeba na stałe zmienić jadłospis... :|
Awatar użytkownika
dmx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 13:15

Post autor: dmx »

Z własnego doświadczenia wiem, ze po niektorych płatkach ryżowych miałem objawy podobne do tych po zjedzeniu czegoś z glutenem, więc radzę wypróbować płatki od różnych producentów i kupować te nie powodujące żadnych niepokojących objawów. Niby ryżowe a jednak...
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

ja jem te ryzowe z Lider Price skadniki 3 na krzyż ;) sa bardzo smaczne podbnie gruboziarniste płatki kukurydziane ciekawy smak ... :mrgreen:
Awatar użytkownika
Joanna
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 11:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Joanna »

Mam wspaniałą wiadomość w sprawie płatków kukurydzianych firmy "Pifo". Napisałam do nich i oto odpowiedź:

Szanowna Pani,

W naszych płatkach kukurydzianych w marce PLUS rzeczywiście nie stosujemy ekstraktu słodowego - tak jak deklarujemy na opakowaniu.

Z poważniem

Mirosława Pęzik
Kierownik ds. Jakości i Technologii
miroslawa.p@pifo.pl

"Pifo" Eko - Strefa Sp. z o.o.
ul. Tymienieckiego 22/24, 90-349 Łódź, Poland
tel (+48 42) 676 78 78, (+48 42) 250 50 31
fax +48 42 676 78 90

Strasznie mnie ta wiadomość ucieszyła :P Tylko pamiętajcie, że bezpieczne są wyłącznie płatki produkowane specjalnie dla sieci sklepów PLUS.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

Joasiu dzięki za wiadomości a pisałaś jeszcze do kogoś zastanawiam sie nad Liderowymi żeby potwiedzić na 100% :mrgreen:
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

płatki ryżowe Bifood

Post autor: GosiaM »

Kupowałam córce od jakiegoś czasu płatki ryżowe Bifood, które mają napisane, że są sporządzone z surowców nie zawierających glutenu. Tylko dlaczego w swoim składzie mają one słód? Co to jest za słód? Na wszelki wypadek przestałam je dziecku podować. :cry:
agastaga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: sob 29 maja, 2004 22:27
Lokalizacja: Kaczanowo

Post autor: agastaga »

Jeśli chodzi o Bifood to w poniedziałek mam rozmawiać z ich głównym technologiem. Jeśli macie jakieś pytania o produkty to dajcie je na pw a ja zapytam (mieszkam 3 km od wytwórni, może uda się pojdechać osobiście).
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Agastaga byłoby fajnie gdybyś do nich podjechała, spytaj czy mają jeszcze inne produkty miejmy nadzieję, że faktycznie bezglutenowe. Opisz wrażenia z pobytu tam. Kilka dni temu też do nich dzwoniłam i dowiedziałam się to samo co Ty, że technolog będzie 01-sierpnia. Pozdrawiam.
agastaga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: sob 29 maja, 2004 22:27
Lokalizacja: Kaczanowo

Post autor: agastaga »

Aaa, to ty męczyłaś biednego, miłego stażystę :)
Spróbuję pojechać choć już widzę że w poniedziałek może mi się nie udać. Ale spróbuję może w inny dzień tygodnia
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

chrupki Bifood

Post autor: GosiaM »

Dzwoniłam dziś do firmy Bifood i rozmawiałam z technologiem żywienia. Pani powiedziała, że chrupki są bezpieczne - słód nie jest dodawany, tylko w tej chwili używane są jeszcze stare opakowania. W krótce te opakowania mają być zastąpione nowymi z aktualnym składem. Firma Bifood produkuje jeszcze jakieś chrupki w czekoladzie też bezglutenowe ale w moim mieście Wrocławiu ich narazie nie spotkałam :cry:

Hej! Agastaga czy dowiedziałaś się to samo co ja? Bardzo marudna byłam dla tego stażysty? Pewnie się żalił, że już ktoś dzwonił z tym samym problemem co i Ty :|
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

No to ja spróbuje skontaktowąc sie z producentem Lider price w sprawie kukurydzianych ich ryzowe produkuje dla nich znany na bifood i są oznaczone jako bezglutenowe z mlekiem są super :mrgreen:
Awatar użytkownika
olcia13-61
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: ndz 04 wrz, 2005 19:49
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: olcia13-61 »

:o Jadam sporadycznie płatki kukurydziane,oczywiście wcześniej nie sprawdzałam co do nich dodają. Po przeczytaniu wielu postów zaczęłam baczniej przyglądać się składom produków z pozoru oczywiście bezglutenowych.Do panierki od wielu lat używam kaszy kukurydzianej jednak ostatnio córka namówiła mnie na płatki.Szukaliśmy oczywiście jak najtańszych, a tu nagle czytam: produkt zawiera śladowe ilości glutenu jedynie na Nestle Corn Flakes nie pisało nic.Więc je kupiłam, a dzisiaj wchodząc na temat płatków dowiaduję się że i one są nie dla mnie.Mimo,iż nie zawsze miałam świadomość w czym mogą być ukryte małe ilości glutenu mam się dobrze,wyniki niczego sobie, dlatego mogę powiedzieć, że "nie taki diabeł straszny jak go malują".Jeszcze jedno- w przypadku małych dzieci niestety była bym bardziej ostrożna, bo mają większe szanse na wyleczenie. :lol:
Aleksandra
Tusiolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 25 paź, 2005 00:26
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Tusiolek »

Andrew pisze:Podobnie jest w innych artykułach żywnościowych na przykład Glutenex-u, gdzie jest używana na przykład maka pszenna, ale na tyle odgluteniona, że uznaje się ją za bezglutenową.
No właśnie o to chciałam się zapytać.
Kupiłam mojemu dziecku ciastka firmy "Glutenex". Opisane jako bezglutenowe i niskobiałkowe. W składzie jest skrobia pszenna i potraktowałam ja jako skrobię pszenną bezglutenową. A pod spodem jest napisane: zawartość glutenu nie więcej niż 1 mg /100 g. Pewnie ta ilość jest niewielka, ale jak to trakotwać :?: Jako produkt bezglutenowy czy jednak nie.
Tusiolek z Bartuchem
ODPOWIEDZ