Bezglutenowa alternatywa dla owsianki

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aksza81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 03 cze, 2008 16:25
Lokalizacja: Kraków

Bezglutenowa alternatywa dla owsianki

Post autor: aksza81 »

Owsianka jest bardzo zdrowa - ale nie bezglutenowa. Czym mozna by bylo ja zastapic zeby skomponowac sobie zdrowe sniadanie na cieplo?
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Jeśli jesteś od niedawna na diecie bg. to może jakaś kukurydzianka... To teraz przychodzi do głowy.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Owsianke bezglutenowa mozna nabyc z firmy Provena. Droga jak diabli, to fakt. Niektorzy bardzo wrazliwi celiacy nie powinni jej zreszta jest duzo i przez dlugo czas.
Obrazek
Madzia295
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 73
Rejestracja: ndz 10 sty, 2010 12:55
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Madzia295 »

Można też przygotować sobie płatki gryczane :)
Tucznik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn 29 lip, 2013 09:01
Lokalizacja: Masovia

Post autor: Tucznik »

Madzia295 pisze:Można też przygotować sobie płatki gryczane :)
Albo kupić gotowe - błyskawiczne (dostępne w niektórych sklepach).
są też płatki ryżowe, a w sklepach eko - płatki jaglane.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Tucznik, jeszcze nie spotkałam nigdzie bg płatków jaglanych. Jakiej firmy dokładnie? Są dostępne bg otręby gryczane Melvit, ale jaglanych bg nie widziałam.


Nie wystarczy, że masz napisane płatki jaglane, a że kasza jaglana jest bg z natury, to płatki też. Tak to nie działa. Podobnie jest z płatkami gryczanymi, kukurydzianymi itd. Nie można kupować sobie jakiejkolwiek firmy płatków ze zboża, które jest z natury bg, bo to nie oznacza, że i te płatki będą bg. Nie znam Cię, nie chcę Cię urazić, ale poczytaj najpierw forum, a dużo się z niego dowiesz. Takie odpowiedzi wprowadzają w błąd nowych ludzi na forum, którym może się wydawać, że wystarczy kupić coś ze zboża z natury bg i to już będzie bg.Tak nie jest.
Awatar użytkownika
little_angel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt 27 mar, 2012 14:43
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: little_angel »

Ja owsiankę robię sama:

5 łyżek płatków owsianych bg firmy Provena
1 łyżka słonecznika
1 łyżka żurawiny
1 łyżka siemienia lnianego
kilka płatków kokosa

To zalewam gorącą wodą, czekam ok. 10 min aż napęcznieje. Dodaję kostkę gorzkiej czekolady i pół banana pokrojonego wplasterki. Dolewam mleka z sojowym jest pyszne!) i zagotowuje. Gotowe! I pyszne!
Obrazek
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

alva_alva pisze:Tucznik, jeszcze nie spotkałam nigdzie bg płatków jaglanych. Jakiej firmy dokładnie? Są dostępne bg otręby gryczane Melvit, ale jaglanych bg nie widziałam.

Nie wystarczy, że masz napisane płatki jaglane, a że kasza jaglana jest bg z natury, to płatki też. Tak to nie działa. Podobnie jest z płatkami gryczanymi, kukurydzianymi itd. Nie można kupować sobie jakiejkolwiek firmy płatków ze zboża, które jest z natury bg, bo to nie oznacza, że i te płatki będą bg.
Święta racja - ja takich płatków unikam jeszcze bardziej - bo o ile w całej kaszy rozpoznam i znajdę wraże ziarno glutenowe, o tyle takiego rozpłaszczonego nijak nie poznam, czy ono na pewno gryczane, czy może jęczmienne - na przykład...
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
ODPOWIEDZ