Kawa zbożowa Naturata, bezglutenowa?

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Kawa zbożowa Naturata, bezglutenowa?

Post autor: pleomorfa »

Witam Was.

Swojego czasu napisałam do sklepu internetowego o pozycje w zakładce "Dieta bezglutenowa", która była jeszcze dodatkowo oznaczona jako "produkty dla osób z celiakią". Można tam było znaleźć m.in. makarony pełnoziarniste orkiszowe i żytnie, oprócz tego mleka owsiane i orkiszowe, sosy z pszenicą itd. Dostałam odpowiedź, że pozmieniali umiejscowienie kilku pozycji i układ na stronie(teraz "Dieta bezglutenowa" jest podzielona na "z certyfikatem" i "bez..."; w kategorii bez certyfikatu są produkty np. firmy Bio Planet, gdzie na każdym jest napisane, że może zawierać m.in. gluten. Ale nie o tym. W kategorii z certyfikatem znalazłam kawę zbożową cappuccino bezglutenową Naturata. W składzie jęczmień i żyto. W innej kawie bezglutenowej Naturata tym razem orkiszowej 80% orkiszu. Na stronie producenta faktycznie jest napisane, że ma certyfikat DZG (German Coeliac Society, gdzie na stronie DZG jest napisane, żeby nawet nie sugerować się symbolem czy napisem, bo i tak produkty mogą zawierać gluten). A przy informacji o alergenach: gluten - nie zawiera; żyto -zawiera.
http://www.naturata.com/en,26afcb8a90ed ... 40680.html

Co o tym sądzicie? Bo mnie się to wydaje dziwne. Z resztą jeśli ktoś się będzie sugerował tylko znaczkiem, a nie składem faktycznie to może się przejechać.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
ODPOWIEDZ