Żelki Haribo

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Żelki Haribo

Post autor: krystna »

Na stronie Haribo znalazłam informację, że niektóre ich wyroby mogą być spożywane przez osoby na diecie bezglutenowej:

"W ostatnich latach obserwujemy znaczący wzrost alergii, zwłaszcza wśród dzieci. Problem ten dotyczy niemal 30 procent populacji dziecięcej. Najgroźniejszymi, głównie ze względu na późne wykrywanie, są alergie pokarmowe. Z przeprowadzonych badań wynika, iż najczęściej uczulającą substancją jest gluten. Aby osłodzić życie alergikom Haribo w swojej ofercie zawarło produkty nie zawierające glutenu - równie pyszne jak pozostałe!

Złoty Miś
Happy cola
Dinozaury
Mallow mania
Maoam Stripes
Roulette
Starmix
Tropifrutti "

Czy ktoś wie coś na ten temat?
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Krystyna Smentek pisze:Czy ktoś wie coś na ten temat?
Ja wiem tylko tyle, że moja córka je te żelki czasem pół albo całą paczkę na raz! :D Jest co prawda "małoobjawowa" ale po dłuższym czasie musiałyby jej zaszkodzić, a nic takiego się nie wydarzyło....
Pozdr.
bristo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz 25 sty, 2004 11:57

Post autor: bristo »

Aż przeraża mnie taka lista ich produktów bezglutenowych . Nie raz studiowałem ich półke z wyrobami w supermarketach i tylko złote miśki miały i chyba dinozaury, węże -(ale to taka sama masa jak miśki tylko inne kształty zwierzątek) - napis bezglutenowe. a w innych dziwne składy , wiec nigdy nie odważyłem się kupić innych .
Ciekawe czy ktoś z Forumowiczów ma jakieś doświadczenia w tym temacie.

Bristo
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Czasem jem misie, ostatnio jadłam serduszka i nic mi nie było :)
Obrazek
bristo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: ndz 25 sty, 2004 11:57

Post autor: bristo »

Jedno mnie tylko zastanawia czemu na jednych opakowaniach złotych misiów piszą glutenfree a na innych nie. Ostatnio widziałem już tylko ten napis na edycji świątecznej bożonarodzeniowej w Tesco.
Może to jest jakaś asekuracja i nie wszystkie serie sa tak napewno bezglutenowe ??????

Bristo
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Ja jadam Haribo miśki, cole, dinozaury, tropikalne, serduszka, żabki już od dłuższego czasu. Nic mi po nich nie dolega, jedynie jak zjem calą paczkę, to trochę ciężko strawić ;) Już jakiś czas temu sprawdzałam które z żelek nie zawierają glutenu, i te które wymieniłam właśnie go nie zawierały. Jeśli chodzi o syrop glukozowy, nie musi zawierać glutenu, może być produkowany z owoców.
Moniaaa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: śr 27 lut, 2008 03:00
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Moniaaa »

CANDY FACTORY Żelki owocowe Misie bezglutenowe Bio - 100g - około 7.50zł
dostepne w sklepie http://www.frisco.pl
ODPOWIEDZ