Piątnica Twój Smak

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
xniehtan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 28 gru, 2020 12:14

Piątnica Twój Smak

Post autor: xniehtan »

Cześć,
jestem jeszcze zupełnie nowa (i zielona) jeśli chodzi o celiakię i wszystko z nią związane, diagnozę dostałam niecały miesiąc temu.

Chciałam zapytać o serki śmietankowe Piątnicy, te smakowe warianty, bo wiem, że różnie z tym bywa. W składzie widnieje "aromat". Nie ma żadnego dopisku o glutenie, nie jest też sprecyzowane jaki to aromat. Znalazłam temat o Piątnicy tutaj na forum (z 2012 roku, więc mało aktualne informacje) i w odpowiedzi na mail od jednego z użytkowników było napisane, że produkty tej firmy są wolne od glutenu, mało tego, posiadają atesty. Czytałam na blogu Bezglutenowej Mamy, że dużym firmom można ufać.

Czy mogę jeść te serki? Może wy je jecie? Może jecie inne produkty albo macie doświadczenie z produktami, które w składzie mają po prostu "aromaty"? Ktoś, coś, cokolwiek? Jestem w tym strasznie zagubiona, boję się jeść cokolwiek, bo wszędzie może czaić się ten gluten.

Wiem, że nabiał naturalny jest bezpieczny, chodzi mi specyficznie o te smakowe produkty.

Dzięki i przepraszam jeśli już istnieje taki albo podobny temat, gdzie mogłam znaleźć odpowiedź, jestem nowa na forum i nie za bardzo jeszcze to wszystko ogarniam :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Piątnica Twój Smak

Post autor: Leeloo »

W górnym prawym rogu masz lupkę - wpisujesz szukaną frazę i wyskakują wątki, gdzie je poruszono.

Jeśli w składzie nie ma wyróżnionego alergenu, to produkt jest bezpieczny. Producent ma obowiązek wyróżniać składniki pochodzące z surowców alergennych np: "skrobia (z pszenicy)", to samo dotyczy aromatów.
ODPOWIEDZ