Co Kupić ? - komentarze

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: Leeloo »

pyszne pierogi robi Margita. ale wszystko kwestia gustu, wyznaję zasadę, że trzeba spróbować wszystkiego i wtedy wybrać dla siebie najlepsze.
ewach
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: pn 01 gru, 2014 08:21

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: ewach »

Leeloo pisze:pyszne pierogi robi Margita. ale wszystko kwestia gustu, wyznaję zasadę, że trzeba spróbować wszystkiego i wtedy wybrać dla siebie najlepsze.
W jakimś konkretnym sklepie?
Ja dzisiaj wybieram się na rekonesans i łowy do Auchan, słyszałam, że tam jest dużo produktów bg, tylko pewnie ciężko będzie coś znaleźć w tym molochu :(
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: pleomorfa »

Ewach, Margita to piekarnio-cukiernia z Warszawy. Mają tam sklep stacjonarny, jak i można zamawiać ich produkty przez internet.

Co do Auchan to są w nich działy ze zdrową żywnością i rzeczami bg, także na pewno znajdziesz ... u nas nawet jest na oznaczeniu alejki "Bezglutenowe".
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
ewach
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: pn 01 gru, 2014 08:21

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: ewach »

Już byłam w tym Auchan kupiłam parę rzeczy trochę taniej niż gdzie indziej ale się zawiodłam - asortyment ubogi. Ta margite już przyuwazylam dzięki. Muszę jeszcze oblookac Almę tam jest sporo rzeczy bg. Jeszcze mam takie drobne pytanko, wędliny to raczej kupować paczkowane? A Henryk kania jest dobry? bo wydaje mi się, ze tam nic złego nie wyczytalam w składzie. Sorry, ze tak mecze ale jeszcze to wszystko dopiero ogarniam :)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: Leeloo »

ewach, wpisz w wyszukiwarkę "kania"/"kani" i poczytaj co o produktach tej firmy sądzą użytkownicy.

ostatnie dwa posty o kupowaniu wędlin:
viewtopic.php?f=42&t=6014&p=83395&hilit ... ane#p83395
wicherek1989
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: sob 25 paź, 2014 20:38

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: wicherek1989 »

Drugi piec na pizzę i świadomych problemu ludzi mają w restauracji w Rzeszowie na Jagiellońskiej gdyby ktoś był z moich okolic. Ale na pizzę czeka się godzinę i mówili, że najlepiej tyrknąć wcześniej z zamówieniem i z informacją, że się zmierza do lokalu pojeść :P
md573
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 134
Rejestracja: ndz 16 lut, 2014 20:29
Lokalizacja: Mielec

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: md573 »

Jak nazywa się ta restauracja?
wicherek1989
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: sob 25 paź, 2014 20:38

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: wicherek1989 »

Chyba Trela, obok AdRemo tej kawiarenki. Na drzwiach jest plakat, że tu kupisz makaron b.g. Ale jest też pizza :)
ewach
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: pn 01 gru, 2014 08:21

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: ewach »

Chciałabym wyjaśnić taką sprzeczność: w poradniku stowarzyszenia jest napisane, że: "...jeśli na etykiecie znajdujemy napis skrobia, skrobia modyfikowana lub syrop glukozowo - fruktozowy możemy bezpiecznie taki produkt spożyć, gdyż nie zawiera on glutenu. Gdyby zawierał producent musi dodać sformułowanie typu: skrobia modyfikowana zawiera gluten lub syrop glukozowo - fruktozowy z pszenicy...", a na forum w wielu wątkach są takie informacje, że jeżeli nie jest napisane jaka to skrobia czy syrop to żeby tych produktów nie kupować. To kogo słuchać?
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: pleomorfa »

Według prawa od wczoraj obowiązującego na etykiecie mają być podane wszelkie informacje o alergenach, składnikach itd. czcionką o odpowiedniej wielkości w stosunku do opakowania.
Wcześniej była z tym lekka samowolka (bo powinna taka informacja być, a wielokrotnie jej nie było) i po mailu do producenta dopiero klient dowiadywał się z czego dana skrobia jest...nowe prawo powinno to zmienić. Trzeba mieć nadzieję, że faktycznie to będzie funkcjonować :)
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: Leeloo »

Dokładnie tak jak pisze pleomorfa.
Teraz będzie dla nas o wiele pewniej, nareszcie.
ewach
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: pn 01 gru, 2014 08:21

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: ewach »

No to super! A jeszcze takie pytanko, czy można gdzieś znaleźć dokładną listę składników zabronionych w diecie bg?
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: Leeloo »

tak ewach, można -> na forum, poprzez wspominaną przeze mnie wyszukiwarkę słowną w prawym górnym rogu forum:

viewtopic.php?f=11&t=6448&p=81136&hilit ... nne#p81136

viewtopic.php?f=3&t=5215&p=61976&hilit= ... nne#p61976
ewach
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 115
Rejestracja: pn 01 gru, 2014 08:21

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: ewach »

Dziękuję, przejrzałam te posty. To nie jest tak, że ja nie korzystam z tej wyszukiwarki - korzystam i to sporo, patrzyłam na różne posty z tym związane i czytałam to tu to tam o różnych niedozwolonych składnikach, ale myślałam, że może gdzieś jest jakaś kompletna lista tych składników utworzona przez stowarzyszenie i o to właściwie pytałam. Syn jest od niedawna na diecie i po prostu obawiam się abym niczego nie przeoczyła. A te lody z Mc Donalds to wszystkie są dobre i ze wszystkimi polewami? :)
Jeszce takie pytanie do wszystkich, podobno ptasie mleczko goplany jest bg, ale ja go nie mogę znaleźć, może ktoś widział w jakich sklepach bywa?
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Co Kupić ? - komentarze

Post autor: Leeloo »

wątek z odpowiedziami od Mc Donalds:

viewtopic.php?f=3&t=1070&hilit=Donalds&start=90

a tam link do odpowiedzi od Mc Donalds dla jednego z blogów naszych forumowiczów:
http://bezglutenowy.blog.pl/2013/01/01/ ... mcdonalds/

alergeny w formie dużej tabeli są również zaznaczone na odwrocie każdej kartki położonej na tacy. ta tabela jest często aktualizowana. warto sobie chapnąć taką przy okazji, przeskanować i zaznaczyć co jest ok.

ponownie, tu masz aktualną listę bezpiecznych produktów od Goplany, Rajskiego Mleczka niestety już tam nie ma:
viewtopic.php?f=20&t=1489&hilit=goplana&start=150
ODPOWIEDZ