baton Fit

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

baton Fit

Post autor: Nastka »

W sklepach ze zdrową żywnością powszechny jest baton Fit- Pomerancova musli tycinka- produkcji czeskiej. W sklepach sprzedają to jako produkt bezglutenowy- po zapytaniu ekspedienci mówią przynajmniej że jest bezglutenowy. Ale napisu na batoniku nie ma- nic typu "bezlepkowe". Składu po polsku również nie ma, ale po czesku i słowacku jest- m.in. syrop skrobiowy i cornflakes. Czy macie informację na temat tego czy Fit jest bezglutenowy czy też nie? Osobiście nie jestem przekonana co do jego bezglutenowości.. A wielu ludzi to kupuje.. Wolałabym się upewnić.
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

Tutaj: http://www.fitfruit.cz/ masz ich stronkę. Nie przeglądałam wszystkiego ale wyczytałam m.in., że "Müsli tyčinky pomerančová a pomerančová v čokoládě jsou vhodné i pro bezlepkovou dietu. HEM – 3552 – 25. 1. 99/2784".
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Rzeczywiście na stronie jest. Mam nadzieję że wiedzą co piszą. Dzięki z info.
anilka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: sob 26 kwie, 2008 08:33
Lokalizacja: Kutno

Post autor: anilka »

no nie wiem czy wiedza co piszą, bo na polskich opakowaniach jest napisane to:
Baton Fit Muesli pomarańczowy bezglutenowy
Zdrowa przekąska z kawałkami pomarańczy dla osób stosujących dietę bezglutenową. Może zawierać śladowe ilości orzechów laskowych i nerkowca.

Skład surowcowy: syrop skrobiowy, papaja (papaja, cukier, kwas cytrynowy, konserwant: dwutlenek siarki), kukurydza ekstrudowana, płatki sojowe, płatki kukurydziane (kukurydza, cukier, ekstrakt słodowy, sól), kawałki pomarańczy 8,5 % (koncentrat owocowy 41% /jabłko, pomarańcza/, syrop glukozowo-fruktozowy, cukier, glicerol, błonnik pszenny, tłuszcz roślinny, pektyna, aromat, kwas askorbinowy), tłuszcz roślinny utwardzony, jabłka, emulgator: lecytyna sojowa, aromat, kwas cytrynowy.

Mnie niepokoi syrop skrobiowy, ekstarkt słodowy, błonnik pszenny i płatki kukurydziane (wiadomo dlaczego).
I taki batonik jest w sprzedaży w internetowym sklepie dla celiaków. Batona nie mam w ręku, więc nie wiem czy ma znaczek, czy nie ma, ale ja bym go nie jadła.
na diecie od 25 kwietnia 2008

Obrazek
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Nie ufam takim producentom co pisza błonnik pszenny i uważają,że produkt jest bezglutenowy :(
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Z takim składem i batonik ma napis "bezglutenowy" ? :zdziw:
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

anilka pisze:Mnie niepokoi syrop skrobiowy, ekstarkt słodowy, błonnik pszenny i płatki kukurydziane (wiadomo dlaczego).
I taki batonik jest w sprzedaży w internetowym sklepie dla celiaków. Batona nie mam w ręku, więc nie wiem czy ma znaczek, czy nie ma, ale ja bym go nie jadła.
W którym sklepie? Może to sklep ze zdrową żywnością? Te batony są chyba we wszystkich sklepach eko. Jeśli nie ma znaczka, sprawa jest prosta - nie jeść, składniki mówią same za siebie.
anilka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: sob 26 kwie, 2008 08:33
Lokalizacja: Kutno

Post autor: anilka »

na diecie od 25 kwietnia 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Nie wiem kiedy będę znów w sklepie po chleb, ale przy najbliższej okazji sprawdzę to opakowanie.
Awatar użytkownika
Malia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 301
Rejestracja: śr 10 lut, 2010 18:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Malia »

Przejrzałam wszystkie produkty z czeskiej strony producenta i chciałabym zauważyć, że tylko przy wybranych produktach jest napisane, że baton jest bezlepkowy. (A dodatkowo w dziale Fit Fruitík wyszczególniono takie produkty w składzie batoników jak mleko, soja czy tlenek siarki, z tym, że tam żaden baton nie jest bezglutenowy.)
"Lekarze ignorują fakt, że różne osoby różnią się między sobą molekularną strukturą
i stosują schematyczne leczenie, nie uwzględniając tych różnic.
"
Linus Pauling
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Więc właśnie, wydaje mi się, tak na 80%, że sprzedawcy mi mówili, że ten baton nie jest BG...
anilka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: sob 26 kwie, 2008 08:33
Lokalizacja: Kutno

Post autor: anilka »

"Bezglutenowa, zdrowa przekąska z kawałkami pomarańczy. Może zawierać śladowe ilości orzechów laskowych i nerkowca.



Skład surowcowy: syrop skrobiowy, polewa kakaowa 23% (cukier, tłuszcz roślinny utwardzony, proszek kakaowy, mleko odtłuszczone, serwatka, emulgator: lecytyna sojowa, aromat), papaja (papaja, cukier, kwas cytrynowy, konserwant: dwutlenek siarki), kukurydza ekstrudowana, płatki sojowe, płatki kukurydziane (kukurydza, cukier, ekstrakt słodowy, sól), kawałki pomarańczy 6,5 % (koncentrat owocowy 41% /jabłko, pomarańcza/, syrop glukozowo-fruktozowy, cukier, glicerol, błonnik pszenny, tłuszcz roślinny, pektyna, aromat, kwas askorbinowy), tłuszcz roślinny utwardzony, jabłka, emulgator: lecytyna sojowa, aromat, kwas cytrynowy.



Wartość odżywcza i energetyczna na 100 g produktu: białko 6,6 g, tłuszcz 15,3 g, węglowodany 61,6 g; 410 kcal, 1720 kJ.



Masa netto: 30 g



Producent: USOVSKO a.s. Klopina, Republika Czeska"
na diecie od 25 kwietnia 2008

Obrazek
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

Ale znaczek przekreślonego kłosa znajduje się na tym batonie pomarańczowym, jak również wersji orzechowej, ciekawe dlaczego jeśli w składzie mamy takie a nie inne "ciekawostki", które raczej zawierają gluten?
Obrazek
dorota6d
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt 03 maja, 2011 15:54
Lokalizacja: Nisko

Post autor: dorota6d »

Witam własnie zakupiłam te batony córce, jest napisane ze bez lepku i znaczek przekreslonego kłosa??? i tez nieszczesny błonnik pszenny, jak uwazacie ze ma gluten? a corce tak smakuje ze niewiem jak jej teraz odmawiac.co widzi ze jest przekreslony kłoś. prosze o wasze opinie czy je kupujecie???? sa w Auchan za 0,99 gr, wiec cena fajna.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

dorota6d pisze:jest napisane ze bez lepku i znaczek przekreslonego kłosa???
Czesi mają dość luźne normy bezglutenowości - o ile pamiętam, to jak u nas to jest < 20 ppm, to w Czechach < 100 ppm. Gdzieś coś na ten temat na forum było.
Generalnie skład tego batonika odrzuca mnie na kilometr, choćby był cały zadrukowany przekreślonymi kłosami...
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
ODPOWIEDZ