Ferrero (nutelle, kinderki itd)

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

Moje dziecko je raz w tygodniu kanapkę z nutellą (niedziella-nutella) i nigdy nie miał objawów takich jak po zjedzeniu glutenu, a jest dość czuły na gluten. Moim zdaniem to nie po nutelli miałaś te objawy. Może coś jeszcze jadłaś?
Na diecie od 15.03.2011
Awatar użytkownika
rainbowka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: śr 06 kwie, 2011 22:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: rainbowka »

reszta co jadłam to standardowe, sprawdzone produkty. po prostu ja jej nie toleruję i jej nie będę jadła.pozdrawiam:)
Obrazek
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

w nutelli jest cała masa składników, które mogą szkodzić co wrażliwszym. tak czy siak - lepiej nie jeść, nie traci się niczego wartościowego.

... poza smakiem.....:)
Aina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz 06 lut, 2011 23:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Aina »

Trzeba dodać, że to, że nie czuje się objawów złego samopoczucia wcale nie znaczy, że nie jest szkodliwa, i nie wywołuje tam w środku w jelitach szkodliwych procesów:/ Jak było wspomniane nutella ma cała mase składników mogących źle działać na chorych na celiakię.
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

ja w poczatkowej fazie choroby również nie moglam jeść nutelli, tym bardziej ze bylam uczulona na kakao... za bardzo podrazniało mi, teraz po kilku latach i po okresie dojrzewania i wyrosłam z uczulenia na kakao i nie podraznia... nutelle jem 350g na raz i nic (niestety uzaleznienie od czekolady.) moze u Ciebie jeszcze jest etap 'leczenia' i zwyczajnie Ci nie podchodzi. spróbuj za pół roku, rok..:))
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

z dzisiaj potwierdzenie:

Szanowna Pani

Dziękujemy za wybranie naszych wyrobów.
W odpowiedzi na Pani zapytanie, pragniemy przedstawić spis wyrobów Ferrero nie zawierających glutenu, które może Pani nabyć w Polsce:
NUTELLA, we wszystkich rodzajach opakowań (w szklankach i w słoiczkach)
KINDER NIESPODZIANKA
KINDER CHOCOLATE oraz KINDER CHOCOLATE MAXI
KINDER SCHOKO BONS
TIC TAC
Mon Cheri
Korzystając z okazji przesyłamy Pani serdeczne pozdrowienia.

Z poważaniem,
B.K.
Serwis Konsumencki
Ferrero Polska Sp. z o.o.
[center]
Usunęłam znaczniki, które się źle wyświetlały.[/center]
Ostatnio zmieniony wt 10 sty, 2012 00:12 przez malealekochane, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Sheep pisze:Rozumiem, że tak zareagowałaś na nutellę i że zawsze takie objawy były związane z glutenem, ale to naprawdę nie znaczy, że tam był gluten... Chodzi mi o to, że nie byłyby dobrze, gdyby ktoś wyciągnął błędne wnioski na podstawie twoich objawów.
Nadrabiam zaległości i dlatego dopiero teraz przeczytałam ten post, ale w 100% się z nim zgadzam.
Objawy po zjedzeniu glutenu są na tyle niespecyficzne i czasami odległe w czasie, że nie można wyciągać na podstawie jednego przypadku ogólnych wniosków. Po prostu nie da się uniknąć bycia świadomym bezglutenowcem czytania etykiet, sprawdzania forum itp. Każdy musi sam podejmować te decyzje.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
MONIKA SZYMAJDA
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: pn 01 sie, 2011 18:40
Lokalizacja: GRUDZIADZ

Post autor: MONIKA SZYMAJDA »

WITAM,JEŚLI CHODZI O NIESPODZIANKĘ KINDER,TO MOJE DZIECKO BARDZO TO ODCHOROWAŁO ;(
barbieri
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 22:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: barbieri »

uwielbiam słodycze ferrero, jak słodycze to tylko od nich. dobrze, że nie tyję, bo nutellę jem prawie codziennie.
http://akstheauthor.blogspot.com/ Nowy post o miejscach w autobusie, czyli co komu się należy. Zapraszam do dyskusji.
Awatar użytkownika
Mazona
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: śr 05 wrz, 2012 21:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mazona »

Ktoś wspomniał o czytaniu etykiet. Czytanie etykiet to tylko sprawdzenie czy produkt aby na 100000% nie nadaje się do zjedzenia. Jeśli w składzie nie jest napisane że zawiera śladowe ilości to i tak nie mamy pewności że nie ma.
Proszę, oto skład Nutelli na oficjalnej stronie Ferrero: http://www.ferrero.pl/produkty/nutella/

Myślę jednak że wpadanie w panikę przy każdym produkcie sprawi że trzeba by się żywić tylko produktami z przekreślonym kłosem, których nie jest dużo i są drogie. Rozumiem więc ludzi którzy wzbogacają swój jadłospis po napisaniu maila do technologa żywności w dużych firmach. Duże firmy boją się wpadki. Jeśli napisali komuś maila że są przekonani iż na linii produkcyjnej nie ma glutenu, stawiają się na kiepskiej stronie wobec prawników, albo są pewni tego co piszą.
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.
Awatar użytkownika
agacia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 21:26
Lokalizacja: Marki

Post autor: agacia »

a ja wcinam ostatnio kinderki i jajko i kompletnie nic mi nie jest
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Ucieszyło mnie to, że wspomniane przez Was produkty są (w większości przypadków) bezpieczne :)
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Czy Kinder Bueno również jest bezglutenowe?
TheLibelle91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr 11 kwie, 2012 14:50
Lokalizacja: Kraków

Post autor: TheLibelle91 »

Niestety nie..
Ma w skladzie mąkę.
cukieros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw 05 kwie, 2012 15:04
Lokalizacja: Będzin

Post autor: cukieros »

no w Kinder bueno niestety jest wafelek tak?:P wiec z góry wiadomo ze jest gluten:( ale po nutelli tez mi nic nie jest:) a jem codziennie na śniadanko poki co:) pozdro i smacznego!
ahh ten GLUTEN!:D
ODPOWIEDZ