Ferrero (nutelle, kinderki itd)

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Demon
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 90
Rejestracja: śr 29 lip, 2009 23:31
Lokalizacja: Łodż

Post autor: Demon »

Jadam Nutellę oraz Kinder Czekoladę i mi nie szkodzą. A jem w dużych ilościach :D
Awatar użytkownika
kasia78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr 11 mar, 2009 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kasia78 »

taaa ja tez wcinam nutelle i nie szkodzi i baaaaaardzo sie ciesze ze moge jesc kiner maxi i schoko bons (czy jakos tak :D) bo nie bylam pewna co do syropu glukozowo-fruktozowego ale dzieki za cenne info :D
Ostatnio zmieniony ndz 17 sty, 2010 21:21 przez kasia78, łącznie zmieniany 1 raz.
And the world will be better, if we will accept us. < 3
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Brak objawów nie świadczy o bezpiecznych składnikach. Z tego powodu między innymi, rzesza celiaków zdiagnozowanych lata temu, przechodziła na zwykłą dietę za zaleceniami lekarzy i nie odczuwała żadnego dyskomfortu nawet przez wiele lat.
Produkt bezglutenowy, to taki, który nie zawiera glutenu, a nie taki, po którym czujesz się dobrze.
gregtech
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 27 sty, 2010 10:24
Lokalizacja: katowice

Post autor: gregtech »

Orientuje się ktoś może czy :

FERRERO ROCHE

RAFAELLO

czy zawierają gluten
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Proponuję spojrzeć na listę składników :)
gregtech
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr 27 sty, 2010 10:24
Lokalizacja: katowice

Post autor: gregtech »

W takim razie napisze do producenta.
Szkoda że nie ma jednak nigdzie żadnej konkretnej strony która by była na tyle pomocna że wypisałaby większość produktów bezglutenowych. Tak to trzeba się doszukiwać i biegac na forum czy kakao takie ma gluten czy takie nie ma. Czytać wypociny 100 osób , w których 50 procent twierdzi że ma drugie że nie ma ;).
Powinien ktoś kiedyś zrobić taką stronke. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

W składzie jest mąka pszenna i mąka żytnia, stąd moja uwaga - miała Cię naprowadzić.
W necie ciężko szukać takich zestawień. Ale na pewno nikt nie będzie twierdził (w odróżnieniu od reszty), że produkt zawierający te mąki może być BG.
Podstawową zasadą jest czytanie etykiet. Dopiero później sprawdzenie Forum i producenta.
Awatar użytkownika
kuyt
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: wt 11 maja, 2010 17:22
Lokalizacja: LODZ

Post autor: kuyt »

Dobrze ja postaram się zakupić chociaż raz Nutellę i spróbuję zjeść może będzie ok bo jak wyczytałem w liście nie można słodyczy i tych kremów również ale skoro tutaj jest lista gluten free to znaczy , że Nutella jest bezpieczna ....
Chrys­tus wypędził han­dlarzy ze świąty­ni. Potem han­dlarze zmądrze­li: przyw­dziali sza­ty kapłańskie.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

gregtech pisze:Szkoda że nie ma jednak nigdzie żadnej konkretnej strony która by była na tyle pomocna że wypisałaby większość produktów bezglutenowych.
Szkoda :-(
gregtech pisze:Tak to trzeba się doszukiwać i biegac na forum czy kakao takie ma gluten czy takie nie ma. Czytać wypociny 100 osób , w których 50 procent twierdzi że ma drugie że nie ma ;).
W wielu sprawach nie ma jasności, czy coś jest bezglutenowe czy nie. Pamiętam taką konferencję, gdzie pierwsza prelegentka (chyba studentka żywienia) zapewniała, że gluten nie ma prawa przeniknąć w procesie produkcji różnych smakołyków i spokojnie można je jeść. A potem wystąpiła dr Gregorek i mówiła, że jak się bada gotowe produkty, to gluten jest.

W dodatku produkty zmieniają skład - nagle producent przyznaje się, że w Twoim ulubionym serku mogą się znajdować śladowe ilości glutenu albo staje na wysokości zadania i wprowadza produkty z przekreślonym kłosem.
Ostatnio zmieniony pn 21 cze, 2010 07:33 przez Magdalaena, łącznie zmieniany 1 raz.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Magdalaena pisze:W dodatku produkty zmieniają skład - nagle producent przyznaje się, że w Twoim ulubionym serku mogą się znajdować śladowe ilości glutenu.
To chyba nie to, że skład się zmienia, tylko producent zaczyna się bać procesów sądowych:) Ludzie sa coraz bardziej świadomi swoich praw i producenci zaczynają zdawać sobie sprawę, że z dużymi kosztami mogłoby się wiązać, że jakiś siedzący do tej pory cicho celiak uderza do nich z pretensjami po zjedzeniu serka, w którym glutenu być nie powinno, bo jak? Lepiej się chronić takimi zapiskami. Chyba nie uważacie, że to z miłości do Was:)
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Post autor: Anna Mama Szymona »

Czy ktoś spożywa Tic Tac ponieważ mojemu dziecku bardzo ich się chce.Widziałam wpis od firmy że niby mogą zawierać śladowe ilości glutenu ale są dozwolone.Ale narazie nie odważyłam się spróbować
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Anna Mama Szymona pisze:Czy ktoś spożywa Tic Tac ponieważ mojemu dziecku bardzo ich się chce.Widziałam wpis od firmy że niby mogą zawierać śladowe ilości glutenu ale są dozwolone.Ale narazie nie odważyłam się spróbować
Zawsze, ale to zawsze, podstawa do decyzji o tym, czy jesc dany produkt, czy nie, jest informacja o skladnikach na produkcie. Nie o to chodzi, czy ktos na forum cos je, bo rozni ludzie jedza rozne rzeczy. Chodzi o to, czy sklad jest bezpieczny. Jesli jest, to mozna jesc, jesli sa jakies watpliwosci, wtedy trzeba pisac/dzwonic do producenta i szukac informacji na forum.
Obrazek
Awatar użytkownika
rainbowka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: śr 06 kwie, 2011 22:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: rainbowka »

ja się skusiłam parę dni temu i kupiłam nutellę. Niestety po niej mam silne kłucia w sercu paraliżujące lewą stronę tułowia (to mój główny objaw spożycia glutenu). Skreślona dla mnie z listy dozwolonych, mimo, że producent zapewnia o jej bezpieczeństwie..
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Rozumiem, że tak zareagowałaś na nutellę i że zawsze takie objawy były związane z glutenem, ale to naprawdę nie znaczy, że tam był gluten... Chodzi mi o to, że nie byłyby dobrze, gdyby ktoś wyciągnął błędne wnioski na podstawie twoich objawów. Skład nutelli jest całkiem bezpieczny, o ile pamiętam, natomiast inna rzecz, że to jest generalnie dość mało zdrowy wytwór <:>> W sensie głównie cukier, tłuszcz (podejrzewam, że nie najlepszego sortu) i odrobina czekolady - nikomu nie może wyjść na dobre ;)
Ostatnio zmieniony czw 19 maja, 2011 23:46 przez Sheep, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
rainbowka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: śr 06 kwie, 2011 22:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: rainbowka »

może być. po prostu napisałam o moim objawie, który zawsze jest taki sam akurat po spożyciu glutenu. A jest on bardzo bolesny i uciążliwy :( Kiedyś jak jadałam nutellę, nie miałam żadnych problemów. Przepraszam w związku z tym za zbędne zamieszanie. I dziękuję za cenną uwagę :)
Obrazek
ODPOWIEDZ