Szynka? Sery? Dżemy?

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Szynka? Sery? Dżemy?

Post autor: Anula80 »

Czy to znaczy, że skoro na opakowaniu nie jest wymieniony dany alergen, to bez obaw mogę ten produkt kupić? Ostatnio miałam w ręce jakąś ich marmoladę, ale odłożyłam, bo nie byłam pewna, czy jest bezpieczna
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Agnieszka S.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 11 lut, 2015 08:52

Re: Szynka? Sery? Dżemy?

Post autor: Agnieszka S. »

Mnie odpowiedź przekonuje. Na co dzien nie daję córce kupnych dżemów ale do pączków nie ma nic lepszego jak marmolada różana a takową Stovit ma w swojej ofercie. Właśnie ze względu na tą marmoladę i tłusty czwartek postanowiłam do nich napisać. Pączki już zjedzone, były pyszne :-)
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Szynka? Sery? Dżemy?

Post autor: Leeloo »

Pączki już zjedzone, były pyszne :-)
a Tłusty Czwartek.. jutro :diabelek:
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Szynka? Sery? Dżemy?

Post autor: uniaczek »

Marmoladę Stovit stosuję od 2 lat do ciastek. dzwoniłam do nich i rozmawiałam dawno temu z technologiem produkcji i wyczerpująco informował j.w.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Szynka? Sery? Dżemy?

Post autor: Anula80 »

Dzięki uniaczek :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
xymi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: ndz 11 sty, 2015 22:35
Lokalizacja: Cieszyn/Katowice

Re: Szynka? Sery? Dżemy?

Post autor: xymi »

Myślę, że bezpieczne są dżemy Owocowa Rozkosz niskosłodzone, gdyż w składzie nie mają nic podejrzanego. Producent potwierdził, że są bezglutenowe.
Mają w ofercie również marmolady, niestety nigdy nie patrzyłam na skład.
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Re: Szynka? Sery? Dżemy?

Post autor: uniaczek »

A'props dżemów Stovit też pytałamo linię produkcyjną, bo skład jest czysty i zapewniają ich czystość od glutenu. Łowicz konfitury i dżemy też uznaję za wolne od glutenu. Pomimo tego właściwie nie jestem ich klientem, bo dżemy, powidła itp. sama robię g:hmm. Natomiast wspomniana konfitura Stovitu jest najlepsza do ciasteczek :!:
Awatar użytkownika
Derwid
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: pt 10 paź, 2014 17:12
Lokalizacja: Śląsk

Re: Szynka? Sery? Dżemy?

Post autor: Derwid »

Właściwie to na konfiturze Stovit ostatnio znalazłem nawet napis "produkt bezglutenowy" - mimo że bez znaczka.
farfa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr 22 maja, 2019 22:55

Re: Szynka? Sery? Dżemy?

Post autor: farfa »

witam,jestem nowa i zagubiona..od 4 dni dopiero wiemy ze corka ma celiaklie(14 lat).dla nas poki co dramat..ale ona jest serowa tzn ser zolty..dowiaduje sie ze może jesc,a ty czytam ze trzeba uwazac bo jest poryty glutem zeby nie wysychal..czy to sie tyczy wszystkich serow zoltych,czy pakowanych tylko?mozna w końcu jesc ser zolty?jakie polecacie?doczytalam tez tu na forum(a dopiero sie zapoznaje z wami),ze jak jest sie na bezglutenie to i bez laktozy trzeba.nic mi dietetyczka nie mowila o laktozie ale z racji ze corka je bardzo malo urozmaicone jedzenie to zabierajc jej serz zolty nie wiem co by jadla:(
jestem przytloczona tematem i w koncu nie wiem czy mozna ten ser zolty..hellp
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Szynka? Sery? Dżemy?

Post autor: Leeloo »

farfa,
od początku -szukanie informacji na forum polega na wpisywaniu zagadnień w wyszukiwarkę słowną w prawym górnym rogu forum. Jest tu sporo wątków o serach żółtych, o dietach bez laktozy, zamiennikach, z linkami odsyłającymi do publikacji naszego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie bezglutenowej wprowadzających świeżo zdiagnozowanych itd.
Nie udzielamy tu porad lekarskich, dieta bezlaktozowa zależy od stopnia zniszczenia kosmków jelitowych i indywidualnej tolerancji laktozy pacjenta.
Ser żółty jest bezglutenowy, wiele z nich jest nawet opisanych jako właśnie takie. Trzeba czytać wszelkie etykiety lub szukać produktów ze znakiem Przekreślonego Kłosa.

Poradnik dla pacjentów, Wykaz polskich produktów bezglutenowych 2019, ABC diety bezglutenowej, poradnik dla rodziców dzieci na diecie bg, wszystkie te informacje znajdziesz i tutaj i do pobrania na stronie Stowarzyszenia: www.celiakia.pl
do którego serdecznie Cię zapraszam, po zapisaniu i opłaceniu symbolicznej rocznej składki członkowskiej (30zł) otrzymasz wszystkie materiały w formie fizycznej.
MartaKD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pt 27 kwie, 2018 09:25

Re: Szynka? Sery? Dżemy?

Post autor: MartaKD »

My sery, jogurty, czy dżemy kupujemy bez kłoska, ufamy etykietom. Większość tych produktów nie zawiera glutenu. Dżemy kupujemy rapsodia, albo Łowicz. Jogurty Piątnicy (typu greckiego - tu nawet odpisywali mi na mejla, że bezpieczne). Ufam, że znane duże firmy piszą prawdę. Jeśli nigdzie nie ma wzmianki o zawartości glutenu to kupuję.

Co do wędlin to gorzej, w Biedronce, Lidlu jest troche z kłoskiem. Tylko, że część z nich ma dużo konserwantów niestety....... W naszym sklepiku jest jakaś szynka z indyka (nie pamiętam firmy), poprosiłam o etykietkę i wyczytałam, że jest napisane "produkt bezglutenowy". Tak więc kupuję czasem, tylko w kawałku, bo krajalnica na pewno jest zanieczyszczona. No i w domu pierwszy kawałek odkrajam jako ten zanieczyszczony. Poza tym sami pieczemy schab, boczek.
W Biedronce kupuje tez trochę pakowanych wędlin bez kłoska ale gdzie sa wymienione alergeny i nie ma w nich glutenu.
Ja nie bazuje tylko na kłosku, bo to ciężej dostępne, droższe. Po prostu czytam, czytam, czytam. I z badań wynika, ze syn ma prawidłowa diete.

Przyprawy kupuję bezglutenowe, a więc przez internet lub w eko sklepach, carrefour.
W ogóle mam wrażenie, że najwięcej produktów jest w carrefour.
No i panierka bezglutenowa to podstawa!

Dużo wiadomości jest na blogu Bezglutenowej Mamy. Tam są też sprawdzone produkty bez kłoska, o które Bezglutenowa Mama przetestowała - zrobiła wywiad u producenta.
Awatar użytkownika
Squall99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw 16 lip, 2015 21:36

Re: Szynka? Sery? Dżemy?

Post autor: Squall99 »

Leeloo pisze:
Ser żółty jest bezglutenowy, wiele z nich jest nawet opisanych jako właśnie takie.
A można prosić o podanie które sery są oznaczone jako bg?
ODPOWIEDZ