Ketchup

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

fajna nazwa "krzepki radek" :P aż go poszukam, hi hi
mamuśka Mariuszka
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

a co to za firma że się zapytam i jak wyglądają - nigdy czegoś takiego nie widziałam czy to oby nie regionalny produkt - a może są w jakimś markecie?
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

Skład keczupu wlocławek
Koncentrat pom 30%
cukier
cebula 7%
seler 7%
skrobia kukurydziana - substancja zagęszczająca (myślnik oznacza ze ona zagęszcza ;))
ocet
kwas cytrynowy - regulator kwasowości
sól przyprawy
dokładnie opisany - jadam go od lat teraz w ciąży koszmarnie reaguje na każdy gluten a ten włocławkowy nie daje objawów
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Patka, a kto jest producentem tego ketchupu?
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

włocławek KZPOW sp. zo.o ul Wieniecka 27 a oto fotka

Obrazek
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

U siebie czegoś takiego nie widziałam... albo nie zwracałam uwagi.

[ Dodano: Czw 05 Kwi, 2007 09:52 ]
Dzięki za fotkę :)
Awatar użytkownika
Paulina:)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob 30 cze, 2007 17:56
Lokalizacja: woj.mazowieckie

Post autor: Paulina:) »

Ja kiedy nie mogę znalezc w sklepie ketchupu to wiecie co robie?kupuje pomidory w sosie Pudliszki w puszce...sosik biore za ketchup(dodaje troche pieprzu)a wogole cala puszka jest do pomidorówki,gołabków itp. jeszcze testuje ale narazie nic mi nie bylo po tym jakby co to szybko sie odezwe
beela
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz 30 wrz, 2007 13:42
Lokalizacja: koło

Post autor: beela »

Witajcie.Mi lekarz nie pozwala na jakieolwiek produkty z puszki bo zawieraja konserwanty.A co do Heinza to niestety w swoim skladzie posiada ocet nam celiakom niedozwolony. :?: .Ja dlatego nie uzywam tego typu dodatkow.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

beela, od kiedy jesteś na diecie?
Tu masz info nt. octu: topics20/winiary-vt31,15.htm#20501
Awatar użytkownika
Gaga
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr 09 sie, 2006 00:11
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Gaga »

A ja ostatnio wprowadziłam córce ketchup Pudliszek . W skladzie nie żadnych zagęsczaczy i konserwantów. Reakcji niepozytywnej też nie ma.
Gaga
beela
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz 30 wrz, 2007 13:42
Lokalizacja: koło

Post autor: beela »

Rafale_tato.Na diecie jestem niestety dopiero pol roku i mam problem z zajsciem w ciaze.Byc moze dlatego lekarz kazal mi z wielu produktow zrezygnowac.Strasznie mnie to zlosci, ze do konca nie wiemy co mozemy jesc a czego nie.Z alkoholi tylko wino!Zadnej wodki, bo przeciez jest pszeniczna,jeczmienna.Po prostu co osoba to opinia.Ja tez dopiero sie ucze ale odmawiam sobie wiele.Kupilam wczoraj ketchup HEINZA ale boje sie sprobowac.Pozdrawiam i dzieki za odp. :)
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

beela pisze:Byc moze dlatego lekarz kazal mi z wielu produktow zrezygnowac.Strasznie mnie to zlosci, ze do konca nie wiemy co mozemy jesc a czego nie.
To niepokojące, że nie rozumiesz diagnozy ani zaleceń lekarza. IMHO nie prowadzi to do niczego dobrego, zwłaszcza jeśli chodzi o Twoje codzienne życie, a nie o przeprowadzenie operacji pod narkozą. Idź jeszcze raz do lekarza (bo leczysz się prywatnie, prawda ?), spisz sobie pytania (możesz iść z mężem , żeby we dwoje lepiej zapamiętać, co lekarz powie) i rozmawiaj z nim tak długo aż będziesz miała jasność co do rozpoznania i leczenia.
- czy masz poprawnie zdiagnozowaną celiakię (tj.przeciwciała i biopsja) ? - jeśli tylko to, to po pół roku diety w zasadzie możesz jeść wszystko, co tylko nie jest glutenowe - frytki, colę, wódkę (jak chcesz to luksusowa jest z ziemniaków)
- czy masz jeszcze jakieś schorzenia ?
- jeśli tak, to czy już Ci przeszły, czy nadal są leczone ? czy w związku z tym masz być na jakiejś ostrzejszej diecie ?
- jakie masz rozpoznanie ginekologiczne ?
- co na to bierzesz i dlaczego ?

Jeśli lekarz nie chce Ci tego wyjaśnić, szukaj drugiego, bo IMHO świadczy to braku troski o pacjenta a często także o niekompetencji.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

beela pisze:mam problem z zajsciem w ciaze
:pomysl: Pamiętaj, że na forum są celiaczki, które urodziły fajowe dzieci. Nie trać nadziei!
beela pisze:do konca nie wiemy co mozemy jesc a czego nie
no fakt, czasem jest to niewygodne, ale wiele spraw na tym forum się wyjaśniło, chociażby legendarny glutaminian sodu
beela pisze:Zadnej wodki, bo przeciez jest pszeniczna,jeczmienna
Wg firmy Polmos oraz informacji zawartch na www.celiac.com (amerykanie są bardzo drastyczni w podejściu do bezglutenowości) alkohole destylowane tj. czyste wódki są dozwolone.
beela pisze:lekarz kazal mi z wielu produktow zrezygnowac
Zapewne dlatego, że dopiero zaczynasz dietę. Pół roku to też niedługi okres, ale być może Twoje kosmki już odrastają. W początkowej fazie diety zaleca się nawet ograniczyć mleko, napoje gazowane, rośliny strączkowe, tłuste mięsa itp. - wszystko, co jest ciężkostrawne. Ostre przyprawy też.
beela pisze:kupilam wczoraj ketchup HEINZA ale boje sie sprobowac
a dlaczego nie poszukasz na Forum, czy to można wciągnąć :?: Proszę bardzo, służę swoją pomocą, oto link do informacji od Heinza: topics20/heinz-vt1006.htm#21318
No i przeczytaj co napisała Magdalaena. Czasami zgadzam się z nią :036:

Pozdrawiam :)

//PS. A teraz wszyscy grzecznie wracamy do głównego wątku, którego nazwa brzmi: Ketchup :P Koniec offtopu.
Moderator
Ostatnio zmieniony czw 14 lut, 2008 11:22 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

beela,
Na ketchupie Heinza, ktory mamy w Norwegii, pisze :" nadaje sie dla osob na diecie bezglutenowej".
Made in Holland by H. J. Heinz BV
Stationsstraat 50, 6662 BC Elst
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Kiedys na polskim Heintz'ie tez byl taki napis, jakis czas temu zniknal z blizej nieokreslonego powodu...
ODPOWIEDZ