Musli, produkty zbożowe i inne oczyszczające organizm

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

predator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr 21 maja, 2008 11:21
Lokalizacja: Katowice

Musli, produkty zbożowe i inne oczyszczające organizm

Post autor: predator »

Produkty zbożowe oczyszczają jelita a przy tej chorobie nie można jeść więc co jeść by oczyszczać sie z toksyn?
Ostatnio zmieniony ndz 25 maja, 2008 22:12 przez predator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Można np. musli Schaera.
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Tu są opisane inne metody oczyszczania z toksyn: http://linemed.pl/news/details/id,204
Obrazek
predator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr 21 maja, 2008 11:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: predator »

No tak ale chodziło mi raczej o błonnik. Znajduje sie on w musli i produktach zbożowych a ich jeść nie wolno . Jak oczyszczać przewód pokarmowy z resztek? Napisane jest tam że warzywa oczyszczają, mają błonnik ale czy same warzywa wystarczą?

Czy można jeść kasze gryczaną?
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Oczywiście że można. Można również jaglaną. Siemię lniane ma właściwości oczyszczające, poza tym osłaniające.
Tu są tabele zawartości błonnika w produktach: http://www.biosila.pl/content/view/130/233/ http://www.noni.inter-tech.pl/article_i ... les_id=250
Jak widać płatki owsiane i kukurydziane mają podobną ilość błonnika, a warzywa i owoce też nie mają go mało.
Oprócz tego można zażywać preparaty błonnikowe, dostępne w sklepach ze zdrową żywnością i aptekach. Np. te: http://www.chemicalnet.net/produkty.htm Na górze strony dostępne są specyfikacje, jest też informacja na temat zawartości glutenu- nieobecny.
Obrazek
predator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr 21 maja, 2008 11:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: predator »

Dzięki za linki, poczytam.

Przypomniało mi sie to noni jak zobaczyłem adres http://www.noni.inter-tech.pl i mam pytanie czy ktoś wypróbował to cudo? Chodzi mi o noni od Calivita albo Tahitian noni. Zainteresowałem sie już dawno tym ale nie kupiłem jeszcze bo butelka droga- 160 zł około z tego co kiedys czytałem... A może by pomogło na ogólny stan zdrowia, lepsze samopoczucie i odnowe organizmu jak to piszą, może rano byłbym rześki a nie ledwo co sie poruszał i był cały wysuszony (ręce usta itd).
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

predator pisze:Dzięki za linki, poczytam.

Przypomniało mi sie to noni jak zobaczyłem adres http://www.noni.inter-tech.pl i mam pytanie czy ktoś wypróbował to cudo? Chodzi mi o noni od Calivita albo Tahitian noni. Zainteresowałem sie już dawno tym ale nie kupiłem jeszcze bo butelka droga- 160 zł około z tego co kiedys czytałem... A może by pomogło na ogólny stan zdrowia, lepsze samopoczucie i odnowe organizmu jak to piszą, może rano byłbym rześki a nie ledwo co sie poruszał i był cały wysuszony (ręce usta itd).
A może nie ... ?
Jestem bardzo sceptyczna jeśli chodzi o cudowne preparaty, które nie są zarejestrowane jako leki i sprzedaż ich traktuję jako próbe wyłudzenia moich pieniędzy.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Magdalaena pisze:sprzedaż ich traktuję jako próbe wyłudzenia moich pieniędzy.
Mam podobne odczucia. Znam wiele osób, które próbowały i nikogo, komu pomogło... Chyba, że w drenażu kieszeni... ;)
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
predator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr 21 maja, 2008 11:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: predator »

Znam wiele osób, które próbowały i nikogo, komu pomogło...
Które próbowały tahitian noni lub calivita noni?
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Myślę, że jeśli ktoś odkrywa jakąś konkretną substancję leczniczą, to czym prędzej rejestruje ją jako swój wynalazek i rozpoczyna stopniowe uznawanie tego produktu za lek, żeby potem zarabiać na sprzedaży. Częścią tej procedury jest sprawdzanie działań niepożądanych.

Oczywiście, że są pewne substancje naturalne działające pozytywnie na człowieka (np. mięta na lekką niestrawność), ale nie wierzę w panacea pomagające na wszystko. A jeśli jakaś substancja naprawdę działa tak silnie, to ja wolałabym, żeby ktoś sprawdził jej skutki uboczne. Z zasady nie kupuję homeopatii i parafarmaceutyków.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
predator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr 21 maja, 2008 11:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: predator »

A może noni po prostu oczyszcza organizm i stąd ta lista chorób które mogą być wyleczone. Słyszeliście o metodzie dr Budwig? Jest ona oparta na siemieniu lnianym i leczy podobno nowotwory przez silne oczyszczenie organizmu, role odgrywają tu omega 3. Tylko nie wiem czy tu tez nie ma jakiegos podstępu bo olej lniany świeżo tłoczony jest drogi - 44zł
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

predator pisze:A może noni po prostu oczyszcza organizm i stąd ta lista chorób które mogą być wyleczone. Słyszeliście o metodzie dr Budwig? Jest ona oparta na siemieniu lnianym i leczy podobno nowotwory przez silne oczyszczenie organizmu, role odgrywają tu omega 3.
To dlaczego nie stosują tego oczyszczania w Centrum Onkologii ? Na pewno byłoby taniej niż przy konwencjonalnej terapii.
Nadal nie wierzę w silnie działające leki poza oficjalnym obiegiem.
I nadal nie wyobrażam sobie, dlaczego ktoś odkrywający substancję leczniczą miałby sprzedawać ją w pokątnych sklepach zielarskich zamiast przekształcić w lek.

predator pisze:Tylko nie wiem czy tu tez nie ma jakiegos podstępu bo olej lniany świeżo tłoczony jest drogi - 44zł
No cóż - ale jest dobry. Dla mnie nie ma smaku wigilii bez oleju lnianego np. do kapusty z grzybami.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
predator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr 21 maja, 2008 11:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: predator »

http://vegie.pl/topics80/1360.htm
I nadal nie wyobrażam sobie, dlaczego ktoś odkrywający substancję leczniczą miałby sprzedawać ją w pokątnych sklepach zielarskich zamiast przekształcić w lek.
Co do siemienia lnianego, podobno np w USA zakazano badań nad tą metodą by nie doprowadzić zakładów farmaceutycznych do bankructwa - ludzie leczyli by sie za darmo i nie kupywali drogich leków.
Ostatnio zmieniony ndz 25 maja, 2008 15:09 przez predator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Moderator zmienił tytuł wątku.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

predator pisze:Co do siemienia lnianego, podobno np w USA zakazano badań nad tą metodą by nie doprowadzić zakładów farmaceutycznych do bankructwa - ludzie leczyli by sie za darmo i nie kupywali drogich leków.
A CIA zamordowała Kennedego ? Nie wierzę w spiskową teorię dziejów.
Nie znam się na lekach (jestem prawnikiem) i dlatego nie zaryzykuję aplikowania sobie kontrowersyjnych terapii bez badań klinicznych.
Ty oczywiście możesz jeść i zażywać, to co chcesz - to Twoje zdrowie. Ale robisz to na własną odpowiedzialność.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
ODPOWIEDZ