Chipsy i czekolada które można zjeść :)

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Mateusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn 28 kwie, 2008 22:53
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Chipsy i czekolada które można zjeść :)

Post autor: Mateusz »

Podzielę się z wami moimi słodkimi doświadczeniami ;)

-Chipsy dostępne w Kauflandzie w trzech smakach zielonej cebulki, bekonu i sera, naprawdę bardzo smaczne ( i mają neiwiele więcej kalorii niż zwykłe wafle ryżowe) :) firma SOLTINO.

-Czekolada austriacka do kupienia w Netto, MILK NUT z orzechami w czekoladzie: białej, mlecznej lub deserowej- niebo w gębie :)

-W Netto dostępna jest też gorzka czekolada, niepozorna, tania, dobra, można jeść :)

-Oprócz tego full żelków ( najwięcej w Lidlu)

-Ptasie mleczko w biedronce ( z biedronki) w składzie nie ma nic podejrzanego, ja jem i jest wszystko w porządku

-Merci, nutella, lody, sezamki, niektóre marcepany, kinder chocolate, bounty, chałwa, i artykuły typowo bezglutenowe dostępne w sklepach Lux i Hadek oraz Carrefour 5minut ;) pozdrawiam!! <lala>
Ostatnio zmieniony sob 12 lip, 2008 14:36 przez Mateusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Rozumiem, że chciałeś nam opisać, które artykuły - według Ciebie - są bezpieczne.
Ale -
Po pierwsze: nie ten dział - to jest "Kuchnia" czyli przepisy na różne dania bezglutenowe, które można sobie samemu w domu przyrządzić.

Po drugie:
Mateusz pisze:firma SOLTINO.
Mateusz pisze:Czekolada austriacka
Mateusz pisze:W Netto dostępna jest też gorzka czekolada
Mateusz pisze:full żelków
Mateusz pisze:Ptasie mleczko w biedronce
Strasznie to niekonkretne.... czy firma Soltino ma jakiś znak, że produkuje bezglutenowo? Co to jest czekolada austriacka - tak się nazywa? To samo gorzka - to jej nazwa? Jest tylko jedna? Co to jest full żelków? Bezglutenowe są te po prawej stronie sklepu czy po lewej? Czy wszystkie? Mają znaczek kłosa? Ptasie mleczko w Biedronce też jest jedno? Skąd wiesz, że jest bezpieczne?
-Merci, nutella, lody, sezamki, niektóre marcepany, kinder chocolate, bounty, chałwa, i artykuły typowo bezglutenowe dostępne w sklepach Lux i Hadek oraz Carrefour 5minut ;) pozdrawiam!! <lala>

Mógłbyś najpierw przeglądnąć Forum czy już nie ma na ten temat czegoś? A najpierw zaglądnij tu.
Awatar użytkownika
SuperBlondi
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: pn 27 paź, 2008 11:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: SuperBlondi »

Dokładnie, wymieniasz te rzeczy których staram się od początku diety unikać... więc się trochę dziwię.... :/
Awatar użytkownika
agadenver
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: pn 19 maja, 2008 19:47
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: agadenver »

żelki z lidla - ZAKAZANE!!! czytaj dokładnie skład - zawierają mąkę pszenną !!! i te tescowe też maja gluten
a co do chipsów (wszystkich firm) to ja bym polecała bardziej się wczytywać w skład również - tak jak laysy smakowe zawierają aromaty gdzie jest gluten, czy makę pszenna czy bułkę tartą. Najbezpieczniejsze smakowe.
Czekolada goplany jest bg - kupiłam z przekreślonym kłosem :). Lind też pewny. Jsk już coś kupuje słodkiego idę do tesco i tam się zaopatrzam w rzeczy tescowe - pisze na kazdym produkcie z tesco czy zawiera gluten :), albo w produkty znane mi i bezpieczne.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Akurat jeśli chodzi o Lindta, to nic nie jest pewne - na pytania różnych osób odnośnie ich produktów zawsze udzielają różnych odpowiedzi...
Obrazek
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Czekolady gorzkie Lindt Excellence z wysoką zawartością kakao to jedyne czekolady na jakie udało mi się trafić, nieemulgowane lecytyną sojową (soja to podobno jeden z najpopularniejszych uczulaczy), a szukałem długo. Szkoda tylko, że tak podle drogie :).
Ostatnio zmieniony pt 13 mar, 2009 12:42 przez titrant, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kasia78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr 11 mar, 2009 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kasia78 »

jak to?? O_O
lecytyna sojowa ma gluten??
przepraszam bo niektórym moze sie wydawac ze to glupie ale nie wiedzialam
jadlam bardzo duzo rzeczy z lecytyną sojową i nigdy mi sie nic nie dzialo :zly: :zdziw: :/ :(
And the world will be better, if we will accept us. < 3
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

kasia78 pisze:jak to?? O_O
lecytyna sojowa ma gluten??
przepraszam bo niektórym moze sie wydawac ze to glupie ale nie wiedzialam
jadlam bardzo duzo rzeczy z lecytyną sojową i nigdy mi sie nic nie dzialo :zly: :zdziw: :/ :(
AAA! Ależ skąd :!:
Titrant napisał, że lecytyna sojowa według niego jest jednym z uczulaczy, znaczy może wywoływać uczulenia, ale nie ma to nic wspólnego z glutenem. Bardzo proszę czytać uważnie, bo potem powstają straszne plotki, które bardzo trudno sprostować. <:>>
Obrazek
Awatar użytkownika
kasia78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr 11 mar, 2009 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kasia78 »

sorki jestem poczatkujaca jesli tak to mozna okreslic :D
And the world will be better, if we will accept us. < 3
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Sheep pisze: Titrant napisał, że lecytyna sojowa według niego jest jednym z uczulaczy, znaczy może wywoływać uczulenia, ale nie ma to nic wspólnego z glutenem. Bardzo proszę czytać uważnie, bo potem powstają straszne plotki, które bardzo trudno sprostować. <:>>
Soja jest alergenem, który ma być oznaczany na opakowaniu produktów spożywczych na mocy tego samego rozporządzenia, na mocy którego oznaczany ma być gluten. Ergo nie tylko wg mnie :)

Znalazłem kilka innych marek czekolad nieemulgowanych lecytyną sojową. Wszystkie niestety istotnie droższe od np. bezglutenowych czekolad Goplany.
Ostatnio zmieniony ndz 10 sty, 2010 12:29 przez titrant, łącznie zmieniany 2 razy.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Kamil-1980
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: wt 10 sie, 2010 15:43
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Kamil-1980 »

titrant pisze:Znalazłem kilka innych marek czekolad nieemulgowanych lecytyną sojową. Wszystkie niestety istotnie droższe od np. bezglutenowych czekolad Goplany.
Ja dzisiaj w TESCO znalazłem te czekolady Goplany, jest wyrażnie napisane "Nie zawiera glutenu" :) I to takie dobre smaki, czekolady gorzkie nadziewane truskawkami, karmelem lub marcepanem. Cena taka sama jak inne czekolady.
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

kamil_, widzę w twoim profilu, że nie tolerujesz mleka. Niestety wszystkie te czekolady gorzkie, które wymieniłeś, zawierają w składzie serwatkę - również z mleka. Ech, chociaż jedna mogłaby być bezmleczna.
Obrazek
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Monisiaczka »

Czekolady goplany są ok tylko te z przekreślonym kłosem trzeba uważać bo są i bez kłosa:)
Entropia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 26 mar, 2012 14:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Entropia »

Odpadaja wszystkie produkty Wedla. Odpisali mi, ze maja osobne linie produkcyjne dla produktow zawierajacych gluten, ale nie gwarantuja, ze produkty na innej linii sa w 100% bez glutenu.
jolcia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr 11 sty, 2012 17:27
Lokalizacja: Piła

Post autor: jolcia »

a czy kinder jajko może dziecko jeść bo gdzieś chyba wyczytałam ,że tak ale nie jestem pewna
ODPOWIEDZ