Łowicz - sosy w słoiku

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Moniaaa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: śr 27 lut, 2008 03:00
Lokalizacja: Śląsk

Łowicz - sosy w słoiku

Post autor: Moniaaa »

Kupiłam z Łowicza 2 sosy.. ponieważ ich skład wydaje mi sie nie zawiera glutenu.


Sos Słodko-kwaśny
Skład : warzywa (marchew, cebula, pomidory, papryka czerwona i zielona , pędy bambusa)
koncentrat pomidorowy , ananas , woda , cukier , syrop glukozowo - fruktozowy , ocet , , skrobia kukurydziana , guma guar , sól , naturalne przyprawy i zioła.

Sos do Spaghetti
Skład: warzywa ( pomidory , cebula ) koncentrat pomidorowy , przecier jabłkowy, woda , cukier , olej roślinny , skrobia kukurydziana, guma guar , sól , regulator kwasowości - kwas cytrynowy , naturalne przyprawy i zioła.


Co o tym sądzicie?
Kamil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn 10 lis, 2008 21:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kamil »

Czy ktoś z Was orientuje się może, czy osoby cierpiące na celiakię mogą jeść sos do spaghetti bolonese, np. firmy Łowicz, gdzie jest wyraźnie napisane w składzie,że zagęstnikiem jest mąka kukurydziana?
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

o ile wiem mąka kukurydziana jest jak najbardziej ok ;)
Matina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 01:03
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Matina »

ale może być zanieczyszczona
Cuzco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz 29 mar, 2009 21:59
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cuzco »

ja ostatnio też odkryłem ten sos i jem go dość często. nic mi po nim nie jest, no może poza przejedzeniem :053:
pariko
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 18:28
Lokalizacja: Krk

Post autor: pariko »

http://www.frisco.pl/product/5900397016 ... nski.xhtml

tu pisze że jest to produkt bezglutenowy ale oczywiście napisałam do nich... muszę mieć pewność ;) :)
Reniaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 31 sie, 2022 10:40

Re:

Post autor: Reniaa »

Kamil pisze: pn 10 lis, 2008 22:29 Czy ktoś z Was orientuje się może, czy osoby cierpiące na celiakię mogą jeść sos do spaghetti bolonese, np. firmy Łowicz, gdzie jest wyraźnie napisane w składzie,że zagęstnikiem jest mąka kukurydziana?
witam, skopiuje to co na napisałam do Łowicza i co mi odpisali:

mam pytanie odnośnie sos słodko kwasny pełen warzyw bez konserwantów,na etykiecie jest skład : woda, cukier, marchew, cebula, pomidory,
koncentrat pomidorowy,papryka czerwona, papryka zielona, ananas,przecier jabłkowy, ocet spirytusowy, skrobia modyfikowana
kukurydziana, pedy bambusa, sól, przyprawy, ekstrakty przypraw, zioła,ekstrakty warzyw, aromaty. Może zawierac Seler.

nie wspominaja Państwo na etykiecie czy zawiera bądź nie zawieraglutenu.Jestem celiakiem, czy moge prosic o informacje nt zawartosci glutenu?
Jest to dla mnie bardzo ważne. czy jest to produkt dla mnie bezpiecznyczy tez nie.

Pozdrawiam

Dzień dobry,
Dziękujemy za wiadomość i zainteresowanie naszym produktem. W odpowiedzi informujemy, że produkty Łowicz należą do kategorii wyrobów ogólnego
przeznaczenia żywieniowego i nie są dedykowane dla określonej grupy konsumentów.

Pozdrawiamy,
Zespół Łowicz

NIESTETY MUSIMY SOBIE ODPUŚCIĆ SOSY Z ŁOWCZA
ODPOWIEDZ