bezglutenowe przyprawy

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
JuliaBla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 14 kwie, 2015 10:42

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: JuliaBla »

Prducent odpisał że w zakładzie nie jest używany gluten, w związku z tym przyjmuję, że nie może go tam być :564: cool
Midori
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt 07 sie, 2015 12:04

Przyprawy bezglutenowe

Post autor: Midori »

Gdzie można kupić przyprawy np. pieprz, liść laurowy, które nie mają na opakowaniu informacji, że mogą zawierać gluten? Wiem, że niektóre przyprawy firmy Dary natury są bezglutenowe, ale jednak nie są to wszystkie przyprawy jakich używam w kuchni i nawet nie mogę znaleźć głupiego pieprzu w sklepie, żeby nie zawierał ostrzeżenia o glutenie :(
Jak wygląda sytuacja w przypapdku przypraw, które nie mają oznaczenia "bezglutenowe", ale też nie zawierają żadnych oznaczeń o alergenach?
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: basiag »

Ja używam wszystkich przypraw Dary Natury ,bez wzgledu czy jest napisane produkt bezglutenowy czy nie.
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Midori
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt 07 sie, 2015 12:04

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: Midori »

ostatnio kupiłam w Lidlu przyprawę orientalną w stylu indyjskim firmy VITASIA. Ostrzeżenie jest tylko, że może zawierać gorczycę, seler. Myślicie, że może mieć gluten? Wiem, że produkują też rzeczy, w których może być gluten.
Awatar użytkownika
Squall99
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: czw 16 lip, 2015 21:36

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: Squall99 »

Ciekawe...skoro wszystkie przyprawy mają coś bądź są podejrzane... to jakich przypraw używają atestowane restauracje bezglutenowe? Ciekawe ;)
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: pleomorfa »

Jak nie ma info o glutenie to kupuję. Jak nie ma żadnego info o alergenach wydaje mi się to podejrzane.
Natomiast najczęściej używam Darów Natury, nawet tych, które nie są podpisane jako bezglutenowe, ale nie mają też info o śladowych ilościach.

Midori można zapytać producenta o zakażenia krzyżowe.


Co do restauracji z Menu bez Glutenu muszą używać przypraw bezglutenowych. Jakie, to pewnie już kwestia każdej restauracji.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Midori
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt 07 sie, 2015 12:04

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: Midori »

dostałam odpowiedź w tej sprawie od VITASIA (właściwie od Lidla, bo to on jest producentem):
"uprzejmie dziękujemy za kontakt z naszą firmą.

W odniesieniu do Pani zgłoszenia chcielibyśmy poinformować, iż zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa (Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 10 lipca 2007 r. w sprawie znakowania środków spożywczych / Dz.U. 2007 nr 137 poz. 966) zboża zawierające gluten są zaliczane do składników alergennych. Jeżeli zatem jakikolwiek składnik wchodzący w skład środka spożywczego zawiera gluten, należy go koniecznie we właściwy sposób podać w liście składników, podając za każdym razem odniesienie do nazwy składnika alergennego – np. „skrobia pszenna” czy „syrop glukozowy (z pszenicy)” lub „płatki jęczmienne”. Od dnia 13.12.2014 r. składniki alergenne zgodnie z wymogami Rozporządzenia (UE) nr 1169/2011 muszą być dodatkowo wyróżnione na liście składników.

W przypadku, gdy produkt może potencjalnie zawierać składnik alergenny w wyniki nieuniknionego, minimalizowanego zanieczyszczenia krzyżowego (np. pochodzącego z linii produkcyjnej), wówczas w oznakowaniu tego produktu pojawia się informacja „Może zawierać... / Może zawierać śladowe ilości…”.

W celu stwierdzenia i dokonania właściwego wyboru produktu zawierającego lub niezawierającego gluten, prosimy zatem o dokładne zapoznanie się z etykietą danego artykułu."

także przyprawa powinna być bezglutenowa
lailona
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt 07 lip, 2015 22:12

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: lailona »

sieć restauracji bio way ma szeroka game dań opisanych i oznaczonych jako bezglutenowe. wszytskie sklady wypisano i przy kazdym daniu jest duzo przypraw- bardzo mnie nurtuje czy zwracaja uwage na to czy te przyprrawy sa bezglutenowe. wydaje mi sie ze NIE . zwracaja pewnie uwage tylko na glowne skladniki ale z drugiej stromy sa oznaczone licencja wiec juz nieweim co mam myslec...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: Anula80 »

Nie kojarzę, żeby bio way miał licencję Menu bez Glutenu
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
kaczmi
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: pn 10 cze, 2013 14:56
Lokalizacja: Poznań

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: kaczmi »

Wysłałem pytanie odnośnie glutenu do firmy Herbes, otrzymałem następującą odpowiedź:

"Dzień dobry,
Uprzejmie informuję , że naszej firmie nie używa się glutenu.
Pozdrawiam serdecznie
Wiesław Sikorski"

Niby wszystko ok, ale dziwnie sformułowana odpowiedź "nie używa się glutenu"...
lalajla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 06 lut, 2016 06:36

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: lalajla »

Ja kupuję dary natury w rossmanie, 100% bez glutenu ;) ogolnie polecam rossmana, jest duuuuzo ciekawych produktów
Awatar użytkownika
Skiper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr 02 mar, 2016 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: Skiper »

[post usunięty]
Ostatnio zmieniony ndz 27 mar, 2016 16:55 przez Skiper, łącznie zmieniany 1 raz.
W moich snach znalazłem trochę piękna, którego na darmo szukałem w życiu, i wędrowałem przez stare ogrody i zaczarowane lasy.
(H.P. Lovecraft)
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: Anula80 »

Ja bym nie zaryzykowała. Zresztą produkty na wagę bardzo łatwo zanieczyścić
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
pawel879
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 91
Rejestracja: wt 12 lip, 2011 21:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: pawel879 »

A tak wracając do Vegety to czy uzywacie nadal ?
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: bezglutenowe przyprawy

Post autor: Anula80 »

Nie używam w ogóle
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ