Mąka kukurydziana, ryż itp.

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Mąka kukurydziana, ryż itp.

Post autor: BeataS »

Witam! Mam pytanie, czy macie jakieś sprawdzone firmy nie specjalizujące się w żywności bezglutenowej, a mające "czyste" mąki i kasze /chodzi mi oczywiście z kukurydzy i ryżu/, które bez obawy możemy kupować? Czy jeśli na półce stoi mąka ziemniaczana, to ona jest na 100% OK? Cz każdy ryż jest "czysty". Mam całkowity zanik kosmków i jest to chyba dla mnie bardzo ważne.
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Ja kupuję "Ryż amerykański" firmy Sonko i jest klasyczy, taki dawniej był, dobry.... Czuję sie dobrze po nim. Ale badań nie robiono mu jeszcze...
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Ja też kupuję ryż z Sonko tylko, że ja zwykły w takim dużym pudle :)
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Mąka kukurydziana, ryż itp.

Post autor: Anula80 »

To ja może napiszę, jakiej mąki kukurydzianej nie kupować. Chodzi o firmę Astemar (spotkałam się też gdzieś z nazwą Asterix). Oto odpowiedź na moje pytanie:
"Mąka jest produktem w pełni bezglutenowym, ale zakład w którym jest ona pakowana, przetwarza mnóstwo innych produktów glutenowych. Nie jesteśmy w stanie zapewnić państwa o tym, że określona partia towaru nie zawiera ilości śladowych glutenu z innych produktów.

Pozdrawiam Serdecznie
Marek Kamiński"

Nie muszę chyba pisać, że na opakowaniu brak informacji o tych śladowych ilościach :( ale co tam, napiszę - BRAK
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ