KONSERWY RYBNE "KING OSKAR"

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

KONSERWY RYBNE "KING OSKAR"

Post autor: PUMA »

Ostatnio pojawiły się w sprzedaży koserwy rybne: filety śledziowe, filety z makreli, w sosie cayenne, pomodorowym, w paprykowym i inne. Nie maja znaku przekreślonego kłosa, ani przekreślonego kubka z mlekiem... Podaję skład na przykładzie "Filetów śledziowych": filety sledziowe, ostry sos 32 %, woda, olej roślinny, koncentrat pomidorowy, sól, ocet, papryka ostra, zagęstnik /guma guar, mączka chleba świętojaśkiego), pieprz cayene (0,03 %), aromat naturalny papryki. I to wszystko, zatem OK!
Są wstrętne, wszystkie jakie mieliśmy tak okropnie śmierdzą /mocno śledziowym zapachem/... to typowe dla polskich przetworów.
Kupuje niemieckie filety śledziowe i nie smierdzą tak, mają podobny skład...
Czy ktoś ma podobne wrażenie? Dodają coś smrodliwego, czy co :/
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Co to jest "ostry sos"?
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Chyba ten ostry sos jest: z wody, koncentratu pomidorowego i pieprzu cayenne... Mają też ładniejsze smaki. Jednak moim problemem jest ten wstrętny zapach śledziowy, którego również w filetach śledziowych niemieckich jednak nie ma.
Może jak ktoś zobaczy, to niech najpierw jedna wypróbuje. Piszę o tym, bo jednak wiele osób może się zachwycić, że składniki takie pod nas...
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

PUMA pisze:Chyba ten ostry sos jest: z wody, koncentratu pomidorowego i pieprzu cayenne...
Skąd wiesz? Pytałaś producentów? W nietolerancji glutenu nie ma miejsca na "chyba". Taki tajemniczy sos przekreślałby dla mnie konserwę. O ile dobrze pamiętam, na konserwach rybnych King Oscar widywałem napis, że mogą zawierać śladowe ilości glutenu.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Nie wiem, nie polecam, tylko piszę o wątpliwościach...
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Nie wiesz jaki jest skład sosu? Skoro nie wiesz, to dlaczego piszesz tak, jakbyś go znała?
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

titrant, wróć i przeczytaj dokładnie o czym ja piszę w pierwszym wpisie, a nie czepiaj się...
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Ja nie znalazłam napisu na tych konserwach, że mogą zawierać " śladowe ilości glutenu". Chyba tego nie przegapiłam bo jak kupuję coś nowego to zazwyczaj proszę męża, żeby dla pewności też jeszcze przeczytał. Miałam jakąś rybkę z tej firmy - nie pamiętam tylko czy to filety śledziowe czy makrela w sosie pomidorowym. Jakoś dla mnie nie maiły złego zapachu no ale dla mnie jakoś zapach ryby nie jest niemiły dla nosa :)
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

W sieci Kaufland w październiku były filety sledziowe niemieckiej firmy "Appel". Kupiłam ich sobie większy zapas, bo miały "nalepkę " ze składem w języku polskim i informację "bezglutenowe". Były pyszne i nie pachniały tak bardzo mocno "śledziowo". Pytam, bo może akurat trafiłam na jakąś trefną puszkę lub rzeczywiście ten "sos"...
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: KONSERWY RYBNE "KING OSKAR"

Post autor: titrant »

PUMA pisze:Podaję skład na przykładzie "Filetów śledziowych": filety sledziowe, ostry sos 32 %, woda, olej roślinny, koncentrat pomidorowy, sól, ocet, papryka ostra, zagęstnik /guma guar, mączka chleba świętojaśkiego), pieprz cayene (0,03 %), aromat naturalny papryki. I to wszystko, zatem OK!
Nie jest napisane, że w ostrym sosie nie ma jeszcze jakichś dodatków :). Jest napisane co zostało wykorzystane jako zagęstnik. Gdyby po ostrym sosie był dwukropek, zmieniałby znaczenie składu.
Ostatnio zmieniony pn 04 kwie, 2011 09:47 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

W innym wątku polecałam makrelę w pomidorach King Oscar. Ani słowa o glutenie, składniki wg mnie nie budzą wątpliwości. Rybka pyszna:) I jakoś wcale nie czuć śledziem ;)
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
ODPOWIEDZ